Písečtí odehrají poslední zápas s Mostem

Utkání desátého kola mezi Pískem a Mostem bylo předehráno (Písek si odvezl z Mostu všechny body, za výhru 4:2). Dnes tak Jihočeši nastoupí proti tomuto soupeři naposledy v této sezoně. Zápas začíná v 17:30.

Pozice mosteckého klubu je beznadějná. Severočeši získali z odehraných sedmapadesáti zápasů pouhých čtyřicet dva bodů. Mostu tak nezbývá, než se soustředit na baráž. Ovšem s porovnáním s Pískem je tu jedna zajímavost. Most nastřílel o jednu branku více, než naši hokejisté. Co se týče obran, Jihočeši jsou na tom mnohem lépe. Rozdíl 90 inkasovaných gólů hovoří za vše.

Ve vzájemných zápasech kraluje tým od řeky Otavy. Všechny letošní zápasy vyzněly lépe pro Písek. Nejzajímavější duel byl patrně z 28. kola, kdy diváci v KOMTERM aréně viděli nejvíce branek ze všech zápasů. V gólové přestřelce nakonec uspěli domácí a získali tři body, po výhře 7:6.

Písečtí se naposledy s Mostem střetli v již zmíněné předehrávce desátého kola. Lépe začali Severočeši, kteří si do 25. minuty vypracovali dvoubrankový náskok. To však bylo ze strany Mostu vše a o góly se starali hosté. Ještě do konce druhé třetiny srovnali stav Žovinec a Dvořák. O vítěznou branku se postaral Knotek a výhru 4:2 ještě zpečetil Luňák.

V mosteckém týmu se nachází trojice hráčů, která si drží průměr více než jeden bod na zápas. Za pět utkání "O baráž" Martin Heinisch a Bohumil Slavíček nesbírali stejný počet kanadských bodů - 6 (2+4). Třetím hráčem je Martin Ondráček, který nastoupil ke třem zápasům a zaznamenal dva vstřelené góly a stejný počet asistencí.

Brankářskou dvojici tvoří Marek Benda a Lukáš Melichar. V zápasech "O baráž" strávil více času v bráně Benda. Za více než dvě stě minut inkasoval třináct branek. Melichar lovil kotouč ze své brány dvanáctkrát. První jmenovaný odchytal minulé utkání proti Písku.