Písek si v poklidu poradil s Mostem

V nepříliš pohledném utkání si lépe vedli jihočeští hokejisté. Ti dokázali v každé periodě vstřelit po jedné brance a v konečném součtu zvítězili rozdílem dvou gólů.
1.liga ČR, O baráž, so 10.3.2012, KOMTERM Arena
Mostečtí Lvi
3:1
1:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 12. Ferebauer (Vaniš, Všetečka), 28. Šperger (Kanov, Kudrna), 51. Slavík - 50. Vaněk (Nedrda). Rozhodčí: Humpolíček - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Písek: Vajner - Pavlíček, Žovinec, Havran, Všetečka, Kanov, Lukáč, Turek - Antončík, Luňák, Slavík - Markulinec, Vaniš, Ferebauer - Polodna, Šperger, Kudrna - Bernad, Vlček.
Mostečtí Lvi: Melichar - Polák, Charousek, Parýzek, Kabeláč, Hanzl, Havelka - Tauš, Slavíček, Heinisch - Přeučil, Švácha, Kail - Novák, Nedrda, Vaněk - Čmolík, Výrut.
Hra obou mužstev byla už od úvodní minuty velice vlažná a chaotická. Nic neřešící utkání se rozehrálo v poklidu. Jako první zahrozili Písečtí, když ve třetí minutě trefil Kanov břevno v přesilové hře. Domácí měli dále navrch a Mostečtí nekladli výraznější odpor.

V čase 11:45 vystřelil na mosteckého brankáře Vaniš, puk se odrazil na okraj brankoviště a v následném závaru se nejlépe zorientoval Jiří Ferebauer, který přes spleť hokejek dokázal zasunout kotouč do klece hostů – 1:0. Protože více zajímavých situací už první část nenabídla, hráči se rozešli do kabin za nejtěsnějšího vedení domácích.

Ve dvacáté třetí minutě, když byl hostující Vácha zahákován ve slibné pozici Špergerem a hlavní sudí dnešního zápasu nařídil trestné střílení, se kterým si Vajner v brance Písku bez problémů poradil.

Chvíli po něm se mohl prosadit Nedrda, ale jeho nebezpečná střela jen prolétla brankovištěm. Poté se Písečtí dostali do ještě svízelnější situace, když se po potrestání dvou faulů octli na ledě pouze ve třech bruslařích, avšak této slibné příležitosti Mostečtí využít nedokázali.

A tak o sobě dali vědět opět domácí, když se ve dvacáté sedmě minutě ve velké šanci zjevil Ferebauer, ztroskotal však na Melicharovi. Zhruba minutu po této akci už šli domácí do dvoubrankového vedení, když Zdeněk Šperger dorazil puk za záda bezmocného mosteckého brakáře – 2:0

Ke konci prostředního dějství se ještě do velké šance dostal Slavík, ale odkrytou Melicharovu klec netrefil. Zhruba dvě minuty před koncem se na strážce mostecké svatyně hnal osamocený Antončík, ale ani on nebyl úspešný a proto na světelné tabuli svítilo po čtyřiceti minutách dvoubrankové vedení celku od Otavy.

Třetí třetinu opanovali překvapivě hosté z Mostu. Hráli agresivně a častěji se dostávali před Vajnera. Nejprve zvonila tyčka za domácím brankářem po střele jednoho z útočících hráčů . Most se nakonec přeci jenom dokázal gólově prosadit, nutno říci, že zcela zaslouženě. V padesáté minutě se totiž prosadil Dominik Vaněk a připsal tak první trefu svého mužstva v dnešním zápase – 2:1.

Hosté se ale z kontaktního gólu neradovali příliš dlouho, když přibližně za minutu dokázal rychle odpovědět Josef Slavík, který se zaskvěl učebnicovým blafákem do bekhendu a nedal Melicharovy nejmenší šanci – 3:1.

Závěr utkání se víceméně už jen dohrával, ale poslední minuty utkání okořenily potyčky hráčů obou celků, za což byli dotyční aktéři náležitě potrestáni a mohli své horké hlavy zchladit za trestné lavici. Utkání skončilo zaslouženou výhrou Písku v poměru 3:1.

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek): Soutěž už máme zachráněnou, i přesto se ale snažíme hrát dobrý hokej. Ve hře zkoušíme mladé hráče a popravdě jsem byl až překvapen, jak se s tím vypořádali. Také brankář předvedl velmi dobrý výkon. Vybojovali jsme výhru za tři body a já nemám důvod být nespokojen.

Václav Baďouček (HC Most): Dnes jsme do Písku dorazili v oslabené sestavě, kvůli četným zraněním hráčů. Myslím, že jsme odehráli celkem slušný zápas. Za stavu 1:0 jsme mohli srovnat při trestném střílení, následně jsme neproměnili dvojnásobnou početní převahu. To byly momenty, při kterých jsme mohli stav zvrátit na svoji stranu. Pokud chceme pomýšlet na úspěch, musíme takové příležitosti proměňovat...