Písek byl plnohodnotné výhře blízko, hostům ale v poslední minutě vystřelil prodloužení Holec

Už to vypadalo, že si Písečtí připíší tři body. V poslední naději Havlíčkobrodští sáhli ke hře bez gólmana a risk se týmu z Kotliny vyplatil. Vyrovnání hostům paradoxně obstaral odchovanec píseckého hokeje Miroslav Holec a na ledě mateřského klubu tak ve středečním utkání zaznamenal nejdůležitější trefu svého týmu.

Slávista Holec měl střídavé straty do Litoměřic. S nováčkem do Písku nepřijel, připravil si jiné překvapení. „V Litoměřicích jsem příliš nehrál. Většinou mě zařadili do čtvrté pětky a přesilovky a oslabení jsem si tak prakticky nezahrál. Chtěl jsem změnu a tak mi byly vyřízeny střídavé starty do Havlíčkova Brodu.“

Dobře věděl, do čeho jde. Vždyť v dresu havlíčkobrodských Rebelů střídavě nastupoval již v uplynulých třech sezonách. „Vždycky jsem si v Brodě dobře zahrál. Letos jsem cítil, že to v Litoměřicích zkrátka není ono. Teď se potřebuji rozehrát, strávit na ledě co nejvíce času. V Litoměřicích jsem se něčeho podobného bohužel nedočkal,“ kroutí hlavou.

Původem písecký útočník začal letošní ročník ve Slavii, v osmém kole ho ale potkala velmi nepříjemná nehoda. Hráč pražského klubu opustil led na nosítkách po souboji s útočníkem Nicholasem Johnsonem a následném nárazu na mantinel a ledovou plochu. Dvě ošklivé tržné rány na hlavě a otřes mozku, takový byl výsledek střetu s plzeňským útočníkem.

Od události uběhl měsíc a dravý útočník se vrátil na soupisku extraligového týmu. „Je problém, že se mi vše stalo ve chvíli, kdy jsem se dostával do formy. Teď tedy cítím, že to není úplně ono. Doufám, že mi střídavý start v Havlíčkově Brodě pomůže dostat se alespoň tam, kde jsem byl před zraněním,“ přeje si.

Obnovenou premiéru v dresu Rebelů si odbyl na ledě svého mateřského klubu. Proti Písku se 59 minut nemohl prosadit, nakonec ale vstřelil nejdůležitější trefu svého týmu. 45 vteřin před třetí sirénou prostřelil Jágra a díky jeho brance se středeční zápas natáhl do prodloužení. „Jsem moc rád, že jsem hned v prvním zápase pomohl týmu. Každá trefa mi teď obrovsky pomůže. Sice jsem se prosadil z dorážky, i takový gól se ale počítá,“ řekl závěrem hrdina Havlíčkobrodských, Miroslav Holec.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy