Středeční podvečer vyplní souboj s Havlíčkovým Brodem

Po dvou venkovních zápasech se hokejisté Písku vracejí na vlastní led a soupeřem jim ve středečním utkání bude aktuální čtvrtý HC Rebel Havlíčkův Brod. První vzájemný duel vyzněl lépe pro tým z jihu Čech a Písek bral za výhru v prodloužení bod navíc. Podaří se proti Rebelům ukořistit další body? Podvečerní zápas startuje ve středu v 18:00.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Hokej má v Havlíčkově Brodě tradici a hraje se v Kotlině ještě od dob zamrzlých rybníků. HC Rebel byl založen již v roce 1928 a od té doby zde vyrostlo mnoho výborných hokejistů. Hokejoví velikáni jako Jaroslav a Jiří Holíkové, Jan Suchý, Josef Augusta, Chytráček, Milan Chalupa, Jaroslav Benák, Petr Vlk či Augustin Žák.

Havlíčkobrodští Rebelové si vybojovali návrat do první ligy na konci sezony 2005/06. Vyprodaná Kotlina byla svědkem bouřlivého postupu, který ukončil sedmileté účinkování ve druhé lize. Klub z Vysočiny navázal spolupráci v hlavním městě a stal se farmou pražské Slavie. Dres Havlíčkova Brodu oblékali v nedávné minulosti hráči blízce spjatí s Pískem. Jmenovitě se jedná o útočníky Miroslava Holce a Vladislava Kubeše a obránce Pavla Procházky, který byl týmu Rebelů na chvíli dokonce kapitánem.

A jak vypadal zatím poslední ročník? Rebelové okupovali i čtvrté místo v tabulce, nakonec se ale příliš nepovedl závěr a Havlíčkobrodští postupovali do vyřazovacích bojů až z 11. místa. V play-off čekal rival z Jihlavy. Fanoušci viděli pravděpodobně nejnapínavější a nejvyrovnanější sérii play-off za poslední léta. V prvních čtyřech zápasech se po 60 minutách nerozhodlo, za stavu 2:2 se série přesunula zpět do Jihlavy, kde bohužel pro Havlíčkův Brod domácí zvítězili a postoupili.

Po sezoně nebylo úplně jisté, zdali Rebelové nastoupí také do dalšího ročníku druhé nejvyšší soutěže. V nepříjemné finanční tísni se však postavila za klub brněnská stavební společnost ŽSD a.s. a Rebelové dostali zelenou. Jedinou výraznější změnou byl konec spolupráce s partnerem ze Slavie.

Oba středeční soupeři se setkali již ve druhém kole, kdy se setkali na ledě Havlíčkova Brodu. Zápas chudý na góly přinesl první brankový okamžik v 54. minutě, kdy poslal Písecké do vedení Pšurný. Domácí se ale nevzdali a při hře bez brankáře si Třetinovým gólem vynutili prodloužení. To po dvanácti vteřinách ukončil Pšurný a bod navíc tak brali Písečtí.

Tým z Kotliny disponuje zkušenou dvojící brankařů. Prvním z gólmanů je třicetiletý Jaroslav Suchan. Jihlavský odchovanec zasáhl do všech šestnácti zápasů s s průměrem třech obdržených branek na zápas drží úspěšnost 91,49%. Původně se počítalo s tím, že pozici hlavního brankáře zaujme o šest let starší Stanislav Neruda, zkušenější z brankařů se ale musel podrobit operaci menisku, po které se teprve nyní vrací do branky.

Obranu středečního soupeře diriguje Marian Morava, který se v dosavadním průběhu letošního ročníku jednou přesně trefil a u deseti branek svého týmu se podílel asistencí. Ofenzivně laděných obráncem je Petr Šenkeřík. Teprve devatenáctiletý hráč původem ze Zlína nasázel v devíti zápasech pět přesných zásahů a k nim připsal ještě čtyři nahrávky. Havlíčkův Brod ukořistil na střídavý start také Michala Kempného. Talent patřící Kometě Brno nechyběl na posledním šampionátu dvacetiletých.

Nejproduktivnějším článkem předních řad je Vojtěch Neměc, který drží perfektní bilanci více než jednoho kanadského bodu na zápas a zároveň mu patří druhé umístění v produktivitě celé soutěže. Povedené období zažívají také další útočníci jako Miroslav Třetina (7+13) nebo Václav Meidl (10+6), který je nejlepším střelcem týmu.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek se v Třebíči (3:4 po sam. nájezdech) představil v této sestavě: Jágr - Výborný, Vojta, Všetečka, Vráblík, Heš, Novák, Kalečík - Ferebauer, Bauer, Nedvěd - Kudrna, Fadrný, Pšurný - Slavík, Suja, Polodna - Kellner, Mikšovský, Kopecký - Stejskal.

Tým HC Rebel Havlíčkův Brod nastoupil v domácím utkání proti Benátkám (5:2) v tomto složení: Suchan – Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Pavlík, A. Jelínek, Vošmik, Soldán – Meidl, Třetina, Vojtěch Němec, M. Ondráček, Fiedler, Rytnauer, Sedlák, Zábranský, J. Ondráček, M. Hlinka, Stromko, Zohorna.

Webové stránky soupeře

Více informací o havlíčkobrodském hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho středečního soupeře - HC Rebel Havlíčkův Brod