Písek jede na horký led silného Vrchlabí

V sobotu 7. listopadu zakončí písečtí hokejisté náročný týden, ve kterém měří síly s celky ze špičky II. ligy. Písek cestuje do Krkonoš, kde se postaví silnému týmu HC Stadion Vrchlabí. Zápas 14. kola druholigové západní skupiny začíná v 17 hodin a sledovat jej můžete i prostřednictvím online přenosu.

Oba týmy se naposledy utkaly v prvoligové sezóně 2010/2011. Poslední vzájemný zápas vyhrál Písek těsným rozdílem 3:2. Od tohoto momentu si ale oba kluby prošly těžkými roky a musely se zpět na ligovou úroveň škrábat z krajských soutěží.

Čtvrté Vrchlabí má na kontě velmi dobrých 28 bodů a šlape na paty nejsilnější trojici. Vrchlabští hokejisté zaznamenali v dosavadním průběhu II. ligy jen čtyři porážky. Doma nestačili jen na suverénní Kolín, se kterým uhráli bod po nájezdech, a také na Tábor. V posledním 13. kole vyhrál Stadion v Pelhřimově 8:4.

V brance Vrchlabí zatím dostává více prostoru třiadvacetiletý Jakub Jelínek. Odchytal deset zápasů, jeho kolega Martin Abrahám jen čtyři. Mezi produktivní beky se řadí Jiří Jebavý (2+3), Martin Klement (1+4) a Petr Beneš (1+3). V útočných řadách se nejvíc daří Martinu Filipovi (6+14), Tomášovi Jirků (1+15) nebo Jiřímu Šimoníčkovi (6+9).

Jihočeský Písek v posledním kole po nezdaru v derby s Táborem vyzrál na pražskou Kobru. Tým Karla Slabého vyhrál 8:5, ale výraznější korekce brankového stavu dovolili Písečtí svému soupeři až v závěru, kdy bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Šesti kanadskými body se blýskl Ladislav Marek (4+2), dařilo se také Jakubu Bernadovi (1+3) a střelecké štěstí konečně sedlo na hokejku i Jiřímu Ferebauerovi (2+0). Kanadskému bodování Písku vévodí útočníci Jan Sýbek (6+14), Filip Vlček (6+12) a nejlepší střelec Josef Urbanec (11+5). V čele kanadského bodování beků je kapitán Pavel Procházka (4+7) a v brance Písku se střídají Michael Panec a Václav Pipek.

Sestava Vrchlabí z posledního utkání: Jelínek – Jebavý, Kadavý, Klement, Jandejsek, deCarvalho, Beneš, Matějček, Jirků, Filip, Šťastný, Bláha, Šimoníček, Bittner, Matějka, Urban, Maďar, Krsek, Vacek, Srnský, Oppelt.

Sestava Písku z posledního utkání: Panec - Procházka, Jirků, Hanus, Škopek, Pavlíček, Hřebíček - Sýbek, Vlček, Urbanec, Novák, Bernad, Marek, Ferebauer, Růžička, Slavík, Volf, Suchan

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy