Písek přivítá další tým ze severu Čech

Přesně po týdnu se znovu vrací druhá hokejová liga do s.n.o.p. areny - k Otavě zamíří další severočeský celek HC Děčín. Dnešní soupeř Písku skončil v loňské sezoně na třetí příčce ve skupině Západ, tedy stejně jako Písečtí ve skupině Střed, a v play-off také nepřešel přes protivníka ve druhém kole. Katem Děčína se stalo ve třech zápasech Milevsko, v prvním kole loni přešli Severočeši přes Pelhřimov. Stejně jako Písek vykročili hokejisté Děčína do letošního ročníku II. ligy vítězně, kdo ze sobotních soupeřů uspěje i v druhém mistrovském utkání sezony? Odpověď přinese utkání startující v písecké s.n.o.p. areně v 17,30.
Stejně jako Písek vykročili hokejisté Děčína do letošního ročníku II. ligy vítězně – na svém ledě přehráli po boji Řisuty 4:3 v zápase, který přinesl velké hokejové drama a neskutečný obrat domácích ve druhé třetině, kdy padly všechny branky. Nevyzpytatelné Řisuty se v rozmezí 25. a 28. minuty dostaly do tříbrankového vedení, ovšem Děčín ihned v 29. minutě korigoval a do konce třetiny šel po čtyřech vstřelených brankách ve vedení, které si již do konce zápasu udržel.

Písečtí se s dnešním soupeřem potkal dvakrát již v loňské sezoně v nadstavbové části a pokaždé se přitom radoval hostující tým – nejprve vyhrál Písek v Děčíně 5:4, poté prohrál doma 2:3. Zatímco Josef Slavík, autor dvou branek v prvním měření sil, letos v kádru Písku nechybí, Petr Kica, jenž loni pokořil gólmany Děčína hned třikrát, odešel před startem letošní soutěže hostovat do prvoligového Berouna.

Největší hrozbou z kádru Děčína budou pro branku Písku útočníci první formace Postl - Gergel - Tomeček, kteří sbírali body v mnoha sezonách první ligy a loni společně kralovali klubovým statistikám. Do Děčína přišlo před sezonou na střídavé starty trio hráčů z Ústí n. Labem, které se již zapojilo do zápasu s Řisuty. Jsou jimi obránci David Mizera a Martin Vágner a útočník Petr Přeučil, který v minulém zápase nastartoval prvním gólem Děčín k obratu.

Sestava Děčína z prvního utkání: Zámostný – M. Luka, Vágner – Sádovský, Bedan – Vedral, Mouka – Marek, Mizera – Postl, Gergel, Tomeček – O. Luka, Štverák, Filipovský – Hříbal, Gottfried, Šnajdr – Chvátal, Kratochvíl, Přeučil.