Písek se netradičně v pátek představí ve Vrchlabí

O další druholigové body budou hokejisté pod vedením trenéra Matušíka bojovat už v pátek ve Vrchlabí, kde je bude čekat šestý celek tabulky. Jihočeši mají na kontě tři utkání, ve kterých bodovali. Natáhnou Králové tuto šňůru na čtyři? Úvodní buly padne v 17:00.

HC Stadion Vrchlabí

Stadion hraje v horní polovině tabulky a má na kontě dvacet bodů. Do středy měl celek z Vrchlabí na kontě šest výher v řadě a ne ledajakých. Porazili totiž Ústí nad Labem a dokonce i vynulovali silný Tábor 5:0. Ve středu se ale mašina na body lehce zadrhla, když Jablonec uspěl v prodloužení. Nejčastěji bodujícím hráčem ve Vrchlabí je Ondřej Chrtek, jenž posbíral čtrnáct kanadských bodů. V brance pak dostává nejvíce prostoru jednadvacetiletý Denis Vacek.

IHC Králové Písek

Králové v posledních duelech bodují, což je jedině dobře. Nejprve venku přehráli Klatovy, pak doma rozstříleli Hronov a ve středu vyválčili bod v Mostě. Produktivitě Písku jednoznačně vládne první lajna ve složení Prášek – Volf – Matiášek. První dva jmenovaní mají na kontě šestnáct kanadských bodů. Jan Matiášek lehce zaostává o čtyři kanadské body.

Poslední vzájemné utkání

Pokud chceme nalézt poslední vzájemný duel těchto dvou týmů, tak musíme pátrat až do ledna roku 2016, kdy se Vrchlabí představilo na píseckém zimním stadionu. Písečtí tehdy favorita zaskočili a připsali si vysoké vítězství 7:3. Tři body zaznamenal Filip Vlček a v brance lapal Michael Panec. Na soupisce Písku je pouze jediný pamětník tohoto duelu – obránce Vladimír Hanus.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy