Podaří se našim hokejistům navázat na dobrý výkon z posledního zápasu?

Hokejisté trenéra Aloise Chlustiny sice v posledním zápase v Benátkách předvedli dobrý výkon, když otočili vývoj skóre z 2:0 na 2:3 a připsali si tak důležité body. Pokud ovšem pomýšlejí na "uklidňující" příčky, které by našemu týmu zajistilo setrvání v první lize i v příští sezoně, musí bezpodmínečně bodovat i v domácím zápase proti Vrchlabí. Jestli se jim podaří ukořistit nějaké body, uvidíme ve středu. Úvodní buly bude vhozeno v 18. hodin.

HC Vrchlabí

Z krajského přeboru až do popředí první ligy

V sezóně 2004 – 2005 Vrchlabí postupovalo do druhé ligy a jen málo kdo tenkrát mohl tušit, jak rychle se stejný klub dostane ještě výš. Na začátku dalšího ročníku přišel do klubu nový generální partner, úspěšná firma D&D Elektromont a premiérova druholigová sezóna 2005 – 2006 byla více než úspěšná. Tým měl největší návštěvnost ve II. Lize (75 000 diváků na domácích zápasech) a zahrál si vyřazovací souboje play-off.

Hned v následující sezóně ve druhé lize se podařilo vrchlabskému "A" týmu postoupit do vysněné 1.ligy. I v druhé nejvyšší soutěži se vrchlabští hokejisté neztratili a v premiérové sezóně obsadili výbornou šestou příčku. V druhé prvoligové sezóně si "A" tým o příčku polepšil a obsadil konečné páté místo, které bylo pro klub dosavadně největším úspěchem. V loňské sezóně se týmu z Královéhradeckého kraje příliš nedařilo, bojům o udržení se vyhnul o pouhé tři body.

Před sezónou Vrchlabí jednalo o možné spolupráci s úřadujícím mistrem z Pardubic, jehož farma v Chrudimi měla nejisté pokračování. Nakonec se ale za chrudimský klub postavilo město a nové sezóně tak mohli dát Orlice zelenou. Spolupráci s dalším klubem vzápětí extraligový Eaton odmítl.

Klub z Vrchlabí musel povolat nového muže do brány. Nakonec je jím stal Vladislav Koutský, který loni chytal první ligu v Chrudimi a odskočil také do extraligových Pardubic. Brankářské řemeslo chtěl na hřebík pověsit Petr Ševčík. Toho však vrchlabské vedení přemluvilo k návratu a opora celku se opět postaví mezi prvoligové tyče.

Novými posilami jsou dále také obránci Richard Bauer a Ondřej Poživil, který loni načal sezonu v Litvínově a poté se přesunul do prvoligového Tábora. Obranu bude v novém ročníku opět dirigovat velezkušený Tomáš Pácal, kterému budou zdatně sekundovat také inventáři Jiří Matějíček či Petr Chaloupka.

Nejproduktivnějším hráčem uplynulého roku byl velezkušený osmatřicetiletý forvard Martin Filip, který v týmu působí i nadále. V útočné fázi bude klub z Krkonoš dále sázet na Kamil Tvrdka, Radka Hubáčka a Vladislava Kubeše, který je s píseckým klubem úzce spjatý díky bohatému počtu startu v historii. Novicem předních řad je Michal Bezouška, který v uplynulých sezónách působil v Řisutech a také nepřehlédnutelný útočník František Bašlík, jehož výška sahá ke dvěma metrům.

Naopak mužstvo se musí od nového ročníku obejít bez služeb obránce Lukáše Chmelíře, brankáře Radovana Biegla a útočníků Jana Čalouna, Tomáše Klimta, Aleše Vály, Stanislava Procházky, Petra Hrušky, Ladislava Gengela a Adama Mikšovského.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek se v Benátkách nad Jizerou (2:3) představil v této sestavě: Hrubec (Pinkas) - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Dvořák, Jan Kudrna, Vomela, Všetečka - Polodna, Zdráhal, Kellner, Jiří Kudrna, Suja, Dragoun, Fadrný, Červený, Ferebauer, Vlček, Diviš, Bauer.

Tým HC Vrchlabí nastoupil v Litoměřicích (5:3) v tomto složení: Valent (Ševčík) - Duben, Poživil, Pácal, V. Drábek, Čížek, Matějíček, Hanzl, Zukal - Beck, Hubáček, J. Drábek - Látal, Filip, Urban - Bezouška, Vrtek, Bláha - Andres, P. Kříž, Tvrdek

Vzájemný zápas Písek – Vrchlabí (29.9. 2010)

Hokejisté Písku šli v první části gólem Vladimíra Nováka do vedení, hosté ale brankou Pácala v početní převaze srovnali. Tým z Krkonoš předvedl excelentní vstup do druhé časti, kdy nejprve dokonal obrat ve 21. minutě Tvrdek a o necelou minutu později vylepšil náskok hostů na 3:1 Drábek. Ve třetí části se vyšplhal stav utkání na 2:4 a Píseckým vykřesal jiskřičku naděje gólem na 3:4 Michal Pšurný. Svěřenci trenéra Suchánka a Míky následně zkoušeli hru bez gólmana, protáhnout zápas do prodloužení se ale Jihočechům už nepodařilo.

Ostatní zápasy 38. kola:

Skupina A:

Znojmo – Chomutov 17:30

Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 17:30 Beroun - Jihlava 18:00

Olomouc - Hradec Králové 18:00

Skupina B:

Písek – Vrchlabí 18:00

Litoměřice – Kadaň 18:00

Chrudim – Třebíč 18:00

Tábor - Benátky nad Jizerou 18:00

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy