Poradí si Písečtí s Predátory i napodruhé?

V dalším kole IHC KOMTERM přivítá na vlastním ledě celek HC Predators Česká Lípa. Nováček soutěže, jenž na začátku sezóny předčil snad všechna očekávání si prošel nedávnou krizí. Výměna trenéra a příchod nových hráčů však začíná vracet Predátorům ztracené sebevědomí. V posledním vzájemném střetnutí Jihočeši vyválčili na českolipském ledě tři body a stejný bodový počin by se ambicióznímu kádru domácích hodil i nyní. Prolomí Písečtí prokletí v koncovce z posledních zápasů a budou se opět radovat z výhry? Na tyto otázky odpoví sobotní utkání mezi oběma celky, které tradičně začíná v 17:30.
Nováček západní skupiny druhé ligy zažíval na začátku sezóny euforii. Kádr vedený trenérem Carvanem přejížděl soupeře rozdílem třídy a dlouhých osmnáct kol si držel čelo tabulky. Poté Predátory zbavilo prvního místa Milevsko a nikdo z Českolipských nemohl tušit, jakou prohra v Sokolově odstartuje krizi. Z následujících deseti utkání Predátoři pouze dvakrát naplno bodovali a v tabulce se začali pomalu propadat dolu. Domácí prohra s poslední Kobrou vyústila výměnou trenéra. Dosavadního kouče Jaromíra Carvana nahradil na lavičce Predátorů Miloš Pecka.

Českolipský kádr se v posledních dnech před koncem přestupního termínu značně pozměnil. Postupně přicházející hráči, jakoby pomalu ale jistě přinášeli do týmu nováčka nový impuls. Predátoři totiž získali v posledních dvou utkáních čtyři body. Po měsíčním angažmá v posledním celku tabulky bude utkání v Písku obnovenou premiérou pro trojici hráčů – Ondřeje Kašťáka, Jindřicha Růžka a Michaela Šulce. Mužstvo již v posledním kole posílil také odchovanec Petr Formánek, který přichází ze srbského Bělehradu.

Zadní řady vyztuží Miloslav Cafourek, který do týmu přichází z Mělníka. Výměnou za Cafourka však míří k soutoku Labe s Vltavou Tomáš Fikrt. Z mladým brankářem se nadále nepočítalo po příchodu hned dvou dalších gólmanů. Z Kobry výměnou za Drbohlava totiž přišel Roman Matoušek a na pozici hlavního brankáře se ihned po příchodu usadil Michal Nedvídek z Liberce. Z Benátek nad Jizerou dále přišel do obránce Tomáš Klouček a z Mostu byl do konce sezóny uvolněn útočník Jan Nekvilda.

Písečtí se s tímto soupeřem již jednou potkali, a to ve dvanáctém kole. Českolipský zimní stadión tehdy připravil svému mužstvu svkělou kulisu a dvanáct set diváků přihlíželo kvalitnímu utkání. V utkání šli do vedení Predátoři a ještě po čtyřiceti minutách vedli o dva góly. Třetí třetina však vyzněla jasně 3:0 pro bojující hosty z Písku. Ti vyrovnali v předposlední minutě při power-play Slavíkem a vítězný gól vstřelili neskutečné čtyři vteřiny před koncem 60. minuty! Trefil se kapitán Milan Bláha, který si připsal i asistence u obou branek Slavíka. O zbývající střelecký úspěch se přičinil Nikodém. Za Českou Lípu zářil především Kazatel a dařilo se i obránci Vomelovi. Ani jeden z nich už ale v kádru nováčka nepůsobí. První jmenovaný se prosadil do kádru prvoligových Benátek, druhý nyní nastupuje v Táboře.

Nejproduktivnějším útočníkem sobotního soupeře Písku je Michal Oliverius. Dvanáct vstřelených branek a jednou tolik asistencí přisuzuje velezkušenému útočníkovi prvenství v týmových statistikách. V závěsu za ním je nejlepší střelec českolipského týmu, Jakub Šesták. Ten se v osmadvaceti zápasech trefil hned devatenáctkrát. Téměř bod na zápas má i extraligou protřelý veterán Mojmír Musil. Z nově sestavené brankářské dvojice zatím dostal prostor pouze nadějný gólman Michal Nedvídek. Ten při své premiéře v dresu Predátorů obdržel na ledě Trutnova hned pět branek, v nájezdech však pomohl České Lípě k bonusovému bodu navíc. Také v dalším a zároveň posledním kole došlo na nájezdy a také nyní Nedvídek obstál.

Poslední utkání soupeře:
HC Predators Česká Lípa – HC Tábor 2:7
HC Trutnov – HC Predators Česká Lípa 5:6sn.
HC Predators Česká Lípa – HC Řisuty 4:3sn.

Sestava České Lípy z posledního utkání:
Nedvídek - Petrmichl, Svoboda, Cafourek, Formánek, Mrkvička, Hobza - Šesták, Oliverius, Šulc J., Varga, Preussler, Nekvinda, Peřina, Plichta, Hudíček, Musil.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy