Před zápasem jsem věřil i v bod

Tradičně se s námi po zápase s Ústím podělil o své dojmy trenér Jindřich Setikovský. Ještě nedávno trenér našeho sobotního soupeře nebyl úplně spokojen, vždyť se prohrálo, přesto již napohled zlepšený výkon jeho týmu dával tušit, že výtky na své svěřence tentokrát nebudou nikterak radikální. „Bod nám utekl kvůli tomu, že jsme neproměnili vyložené šance,“ říkal a myslel tím hlavně na Lálu, který nedal v poslední třetině do prázdné branky. Řeč už ale přišla i na baráž.
Zlepšení
Tak bylo vidět, že všechny ty pohovory a vytváření tlaku na hráče nebylo nadarmo. Po všech rozborech s hráči jsem věřil, že s Ústím jakožto s lepším mužstvem se nám bude hrát snáz než třeba s Havířovem. Ústí přijelo hrát otevřený hokej a nejen bránit modrou čáru, na což se našemu mladému týmu špatně něco vymýšlí. Já jsem čekal, že už konečně zabereme, dokonce jsem čekal, že bychom mohli uhrát i bod. Ten nám utekl jenom zásluhou toho, že jsme neproměnili šance, jinak ta hra špatná nebyla. Ústí bylo jednoznačně lepší v první třetině, ve druhé třetině se to už začalo srovnávat a poslední třetinu jsme už ovládli my. V ní se ukázalo, že dovedeme hrát i se silnýma mančaftama. Potom je výsledek už jen o proměňování šancí, my jsme dostali dva góly v podstatě z ničeho, sami dali jen jeden. V té poslední třetině jsme to měli uhrát alespoň na remízu.

Petr Svoboda
Svoboda zachytal dnes celkem slušně, nedostal žádné zbytečné góly a tým podržel. Za stavu 0:2 to sice s ním nevypadalo nejlíp, ale já nejsem ten typ, co mění gólmany po dvou gólech. Sice asi kdyby tam padl ještě jeden, tak jsme možná střídali, ale dnes jsem s jeho výkonem moc spokojen. Je tam ještě pár nedostatků, tím že dlouho nechytal, si ještě tolik nevěří. My tedy musíme věřit tomu, že čím víc bude chytat, tím víc se dostane do hry a tím míň těch chyb bude.

Obrana bez chyb
Dneska totiž jsme si vzali jenom beky, jednoznačně jsme jim řekli, že od nich nechceme nic jiného, než vzít puk a pryč s ním ze třetiny. Prostě, že od nich nechceme žádný velký hokej, protože pořádný hokej umět v těch jejich letech ještě nemůžou. Takže se soustředili na dvě věci – hrát do těla a neudělat chybu. Docela to zafungovalo, ale otázka je, zda to vydrží. Teď už přijde Veselka, přeci jenom je to zkušenější bek, možná už bude hrát i Chvojka, ale jednoho nebo dva beky musíme ještě udělat.

Posily do obrany: Karel Soudek
Tak Soudek by přijít mohl, ale zprávy říkají, že prohlásil, že raději konec kariéry než první liga. Je to ale otázka jednání. On je z Budějovic, má to sem kousek. Možná, že bychom ho třeba zlomili….

Posily do obrany: David Všetečka
S Davidem Všetečkou jsme se bavili v Ostravě, stejně tak jako s Martinem Bouzem. Ten je po operaci a s ním by přicházelo v úvahu, aby přišel, protože nemá moc odehráno v extralize. Všetečka už odehráno má, to znamená pokud by k nám chtěl jít, tak by to muselo být na přestup a musel by tady dohrát, ale oni hrají ještě prvního března a tak nevíme, jestli to Třinec dovolí. On sám by určitý zájem měl, ale jestli i Třinec, to je otázka. I když teď třeba pustil Pletku, takže už asi tuší, že play-off je ztraceno a snaží se ulevit rozpočtu.

Posily do obrany: někdo z Budějovic
Stále ještě čekám, jestli k nám někdo vypadne z Budějovic, ale co jsem tak slyšel, tak s nimi ta spolupráce není úplně ideální. Myslím, že by pro hokej na Jihu Čech bylo lepší, kdyby se zachránil a zkonsolidoval Písek a poté se teprve snažit protlačit i Jindřichův Hradec do první ligy a né, aby se mlátili dva jihočeské týmy spolu.

Posily do obrany: někdo ze druhé ligy
Samozřejmě, už jezdíme po stadionech druhé ligy, byli jsme se podívat na čtyřech pěti zápasech, Milevsko, Strakonice, Klatovy… Ale bek, který by nám výrazně pomohl, v těch týmech není. Uvažovali jsme třeba konkrétně o Suchánkovi, ale ten už to hraje vestoje, to prostě nejde ho sem brát…Tady je to všechno mnohem rychlejší, kdyby se dostal do takovéhoto zápasu jako proti Ústí nebo proti Budějovicím, tak už prostě nestačí.

Sledování možných barážových soupeřů
Máme to už rozdělené, budeme se jezdit dívat na zápasy nejpravděpodobnějších soupeřů. Prostějov je pro nás zatím trochu neznámá, ale tady s těch českých mančaftů to budou asi Klatovy, Jablonec, Hradec… Zatím ale máme ještě relativně dost času, baráž se hraje asi až za měsíc. Takže my se musíme soustředit, abychom pořád hráli jako dnes nebo ještě lépe, aby to mužstvo dokázalo překonávat bojovností své hokejové nedostatky, a přesvědčilo se o tom, že se dá hrát a porážet každý. Což třeba už tady bylo než jsem sem přišel, třeba špičkový zápas s Českými Budějovicemi, ale je to všechno o gólmanovi. V tom dnešním zápase s Ústím to bylo vidět. Když zachytá trošku slušně gólman, tak se dá hrát s každým. V předchozích zápasech, co tu jsem, brankáři toho moc nepochytali…Nerad to říkám, ale je to tak.

Taktika do baráže
Na nějakou konkrétní taktiku do baráže je ještě brzo. Samozřejmě, začínáme se na to připravovat v tom smyslu, že se jezdíme dívat na ty mančafty, které by se tam mohly dostat, hledáme posily, protože ty můžeme shánět jen do konce ledna. Jednoznačně musíme posílit obranu, i když dnes hrála dobře, prostě s tak mladou obranou do baráže nemůžeme. Musíme sehnat dva beky, nejsou nikde, v extralize, první lize, tak je prostě musíme vyčarovat. Tyto zápasy teď jsou dobrou přípravou na baráž, mužstvo si potřebuje dokázat, že dokáže hrát se slabými i silnými mužstvy, že tu je něco dobrého a něco, na čem se dá stavět.