Příští zápas nás čeká v sobotu - doma s Kolínem

O dalším soupeři píseckého mužstva na pouti druhou ligou se podle jeho trenéra Miroslava Šperla rozhodlo v podstatě již v sobotu. Šperlův tým totiž dokázal ten den zvítězit v Milevsku, což znamená, že ani nedělní výhra Havlobrodu nemohla druhé místo pro nasazování do další části soutěže “sudá - lichá“ Písku vzít. Po základní části totiž nerozhoduje skóre, ale vzájemné zápasy, které mají naši hokejisté lepší (4:3 a 3:4pp). A protože se má podle programu II. ligy tým z druhé (sudé) pozice střetnout v 23. kole s mužstvem jedenáctým (liché), přivítají Písečtí znovu po necelých třech týdnech na svém ledě celek Kolína.
V článku naleznete komentář píseckého lodivoda k zápasu v Milevsku a další zajímavosti z mužstva.

Zápas v Milevsku

Myslím, že první třetina byla celkem vyrovnaná, přesto jsme v ní šli do jednobrankového vedení. Ve druhé třetině, řekl bych, že bylo už víc vidět, že jsme v tom zápase byli lepší. Podařilo se nám vstřelil i branky, čímž jsme se dostali až na stav 4:0. Ale pak jsme si nechali pár vteřin před koncem třetiny dát gól po hrubé chybě v rozehrávce, což by se nám nemělo stávat. Předtím jsme tam dvakrát ztratili puk ve středním pásmu a byl z toho ten gól, což si myslím, že bylo naprosto zbytečné. Ale i pak za stavu 4:1 ve třetí třetině jsme hráli to, co jsme potřebovali. Myslím, že i na domácích bylo vidět, že na zvrat nemají síly, potom už se zápas dohrál v takovém poklidnějším tempu. Nám se ještě podařilo dát branku z přesilovky a pak ještě pěkným gólem završil utkání Honza Řehoř. Řekl bych, že to bylo v podstatě naše zasloužené vítězství.

Dva góly v oslabení

To je taková rarita, která se nám často nestává. Oba navíc vstřelil obránce Pavel Procházka. Ještě jsme dali jeden gól při hře čtyři na čtyři. Takže jsme vlastně v jiném početním stavu než pět na pět dali tři branky.

První gól beka Oranského

Dal ho při přesilovce, stejně jako si vždycky najíždí k brance Hauer. Střílel v podstatě do prázdné brány, Květoň mu to přihrál úplně přesně na milimetr. Obránci snad ani nevěděli, že tam přijel.

Sestava v Milevsku

Vrátil se Filip Procházka, takže v obraně bylo vše při starém, akorát do třetí třetiny šel Svoboda místo Hauera. V útoku ve třetí třetině místo Pošmourného hrál Holec a Gajovský hrál místo Květoně, když byl vyloučen na 10 minut.

Návrat marodů

Peroutka už začal trénovat ve čtvrtek, ale nešlo to, tak z tréninku zatím odstoupil. Pindiak by měl začít trénovat tento týden, uvidíme, jak se bude cítit. Štefan by měl ke konci tohoto týdne, snad ve čtvrtek nebo pátek, začít lehce trénovat.

Volný týden

My chceme teď v pondělí a v úterý udělat dva těžší tréninky, v pondělí i s posilovnou. Ve středu budou mít hráči volno a ve čtvrtek a pátek už jenom takové doladění, přesilovky, souhra v pětkách...

Příští soupeři

Tím, že jsme v Milevsku vyhráli, tak už nemůžeme být Havlíčkovým Brodem předstiženi, protože při rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy, které máme lepší. Takže nás čekají soupeři z lichých míst, první Vrchlabí, třetí Havlobrod... Jak to bude dál ještě nevíme, ale pravděpodobně budeme hrát v sobotu s Kolínem, který má odstup od desátého i dvanáctého místa, a tak už jistě bude jedenáctý.
(pozn. autora - rozhovor vznikal v době, kdy ještě nebyly známy výsledky nedělních zápasů)