První body k odrazu ode dna zkusí Písečtí urvat proti David Servisu

Poslední listopadové utkání sehrají hráči IHC proti českobudějovickému David Servisu. Před zraky domácího publika nejenže budou v rámci sedmnáctého soutěžního kola usilovat o triumf, jímž by napravili dojem ze série čtyř posledních zaváhání, pokoušet se budou především o první krok k tomu povstat jako Fénix z popela, jenž se na ně na úkor bezprostředně předcházejícího nevydařeného klání s Pelhřimovem sesypal, když se po utrpěné porážce propadli na samý chvost tabulky. Ona další nezměrně důležitá zatěžkávací zkouška pro Písecké vypukne ve středu 29. 11. v 18:00 hod.

Touha spravit si chuť po předešlých nezdarech je v případě hokejistů od Otavy nezpochybnitelná. Po prohrách se Žďárem nad Sázavou (6:2), Kolínem (1:4), Nymburkem (4:2) a Pelhřimovem (2:3) doufají, že se ve středečním utkání znovu úspěšně rozpomenou na skvělý listopadový rozjezd v podobě výhry nad Klatovy (8:1) a svou výsledkově nechvalnou štaci v předposledním měsíci stávajícího roku tak za pomocí toho alespoň vítězně orámují. Ve hře je z jejich pohledu mimo jiné i zredukování bodové propasti, jež mezi posledními dvěma posty a postupovou osmičkou v tuto chvíli zeje, a která je právě ve spodních patrech tabulky nejcitelnější.

Českobudějovickým v tuto chvíli náleží v průběžném pořadí sedmá příčka, na níž zakotvili s dosavadním ziskem dvaceti bodů. V pěti posledních duelech z toho dohromady ukořistili bodů šest, když po pochybení v Nymburce (6:1) nejprve sympaticky vzdorovali do poslední možné chvíle houževnatému Táboru, jemuž odcizili bod v nájezdech (2:3sn), a posléze odhodlaně vyloupili led Ledních Medvědů (4:6). Napodruhé už ovšem s Táborem bodovat nedokázali a svému rivalovi tak ke své velké nelibosti podlehli vcelku jasně v poměru 4:1. Před plánovaným středečním výjezdem do královského města ještě svedli bitvu s Klatovy, které přehráli v prodloužení (5:4p). Tým Servismanů se aktuálně může spolehnout zejména na bodové příspěvky tahounů Romana Šulčíka (8+12), Patrika Zaymla (3+8) nebo Jana Trummera (8+7), které zdatně stíhá i obránce Lukáš Kříž (4+7).

Svěřenci trenéra Míky se s David Servisem utkali naposledy v osmém kole soutěže, na jehož konci pak i navzdory hektickému průběhu celého zápasu přeci jenom dosáhli na nájezdový skalp. A to i přesto, že původně v hokejové Pouzar aréně prohrávali 2:0. Písečtí totiž zvládli v pravý čas procitnout a obrátili vývoj utkání ve svůj prospěch. Hubené vedení 2:3 nicméně do zaznění závěrečné sirény neudrželi, domácí celek jaksepatří zabojoval a pouhé tři minuty před koncem stav utkání srovnal. A protože nastavený čas vítěze neurčil, pokusily se oba celky vydobýt si kýžený bonusový bod v dovednostní disciplíně, kde výhru Píseckých vystřelil Jan Sýbek.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy