První domácí zápas klepe na dveře, Králové vyzvou Vrchlabí

Na zimním stadionu u Otavy nás čeká 2.kolo nového ročníku již tuto středu. V něm se před svými fanoušky představí Písek, který narazí na soupeře z dalekého Vrchlabí. Úvodní buly je plánováno na 18 hodin, vsrup bude otevřený od řeky. Vstupné je 100 korun, snížené vstupné pro děti do 18 let je 50 korun, děti a ZTP mají vstup zdarma.

IHC Králové Písek

Jihočeši odehráli úvodní mač až v Děčíně. Ten se na konci první třetiny dostal do vedení díky Brožovi. Na 2:0 zvyšoval v 25. minutě Hora. Píseckým se podařilo o pět minut později snížit přesnou střelou Hollara a po 40. minutách byl stav 2:1 pr Medvědy. V poslední části se ještě dvakrát trefili děčínští, nejprve třináct minut před koncem rozvlnil sít Písařík. Na konečných 4:1 upravil v 58. minutě domácí David Tůma ranou v přesilové hře. Body tak zůstaly v děčínské aréně a písecký výběr odjel s prázdnou.

HC Stadion Vrchlabí

Hosté před týdnem vyhráli v 1. kole, kdy před vlastním publikem porazili Hronov vysokou výhrou 6:1. Už ve 4. minutě otevřel skóre Poul z přesilové hry. Wikov dokázal na konci úvodního dějství vyrovnat na 1:1 zásluhou Semoráda. V čase 22:18 přišla další využitá početní výhoda, kterou zužitkoval Bláha. O čtyři minuty později navýšil Krsek na 3:1. V 31. minutě vrchlabští znovu udeřili to přesně zamířil Chalupa. O další tři minuty později se prosadil i Kastner a hronovský trenér odvolal gólmana Sajdla, místo něj přišel Kadlc. Po dvou třetinách se šlo do kabin za stavu 5:1. Ve 3. části se při další přesilové hře prosadil druhým gólem v utkání Chalupa. Stadion si tak úvodní kolo pohlídal a díky pěti využitým přesilovkám vyhrál konečným výsledkem 6:1 nad Hronovem.