První liga pokračuje dalším kolem už v pondělí, hokejisty Písku navštíví u Otavy Kadaň

Písek – Náročný program prvoligových hokejistů Písku najde své další pokračování už v pondělí večer. V pátém kole soutěže přivítá mužstvo od Otavy soupeře z Kadaně.
Hosté ze severu Čech nevstoupili do sezony ani zdaleka podle svých představ. Na úvod sezony měli sice těžké rozlosování (hráli v Třebíči, doma s Ústím, v Olomouci a doma s Mladou Boleslaví), přesto určitě nečekali, že zůstanou uvězněni u dna tabulky bez jakéhokoliv bodového zisku. Tato bilance není činovníkům kadaňského klubu lhostejná, a tak před sobotním střetnutím s Mladou Boleslaví ještě prohloubili koryto pro příliv hráčů z extraligového Chomutova. Ani pomoc z partnerského kádru Pirátů nakonec Kadaňským k premiérovému úspěchu nepomohla, těsný výsledek 1:2 i samotný průběh utkání ale naznačily, že má celek SK dobrou kvalitu a rozhodně se nehodlá se svou aktuální pozicí smířit.

Ani písecký tým nebyl v sobotním čtvrtém dějství úspěšný a přivezl si porážku 4:5 z Benátek nad Jizerou. Vzhledem k průběhu převážné části zápasu ji lze bez okolků zařadit do kategorie těch zbytečných. Nyní už ale písečtí hokejisté vzhlížejí ke třetímu utkání na svém ledě, ve kterém by rádi uhájili svou dosavadní domácí neporazitelnost.

Bezesporu zajímavou zápletku by mohl zápasu dodat případný start píseckých odchovanců v dresu soupeře Martina Mazance a Nikoly Gajovského. Ve hře je teoreticky i nadmíru pikantní bratrský souboj. Dojde na něj v případě, že Kadaň skutečně přiveze na jih Čech zmiňovaného Martina Mazance a Písečtí budou moci znovu využít služeb plzeňského brankáře Marka Mazance. Po minulém domácím zápase se Šumperkem (7:4) si písečtí hráči vysloužili skandovaný potlesk svých fanoušků, a ani v Benátkách s výjimkou nepovedené druhé části herně nepropadli. Fandové píseckého hokeje by si tak neměli nechat pondělní duel ujít. Jeho úvodní buly padne v 18 hodin.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy