Písek doma poprvé klopýtl, tři body bere Kadaň

V předchozích dvou domácích duelech byli hokejisté Písku úspěšní, v utkání s Kadaní se jim ale sérii natáhnout nepodařilo. Jihočeši sice dokázali vymazat dvoubrankové manko z první třetiny, nakonec ale přišlo jejich úsilí vniveč.
1.liga ČR, 5. kolo, po 24.9.2012
Kadaň
2:4
0:2, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 36. Dalecký, 52. D. Růžička (Obdržálek, Kameš) - 1. Seman, 9. Račuk (Ton, Andres), 55. Hrabák (Chlouba, Szakal), 58. Charousek (Szakal, Seman). Rozhodčí: Zubzanda - Vavruška, Černý. Vyloučení: 6:7, navíc Šperger (PIS) - 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Střely na branku: 29:31. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
Písek: Cikánek - Růžička, Kameš, Kanov, Boháč, Drtil, Semrád, Makovský - Dalecký, Šperger, Obdržálek - Švihálek, Vaniš, Slavík - Kučera, Petruška, Polodna - Heřman, Vlček, Marek.
Kadaň: Hanuljak - Szakal, Kolář, Macháček, Opalek, Mazanec, Trefný, Pozděna - Seman, Charousek, Kůs - Bursík, Tvrdek, Stoklasa - Gajovský, Chlouba, Hrabák - Andres, Račuk, Ton - Deveri.
Do branky domácího týmu se poprvé v mistrovské sezoně postavil kladenský brankář Lukáš Cikánek, v obranných řadách si odbyl premiéru jeho parťák z kádru Rytířů Dan Růžička.

Kadaňští přícestovali na jih Čech bez jediného získaného bodu ve šňůře mimořádně náročných zápasů. První krok k vytouženému zisku učinili v době, kdy ještě řada diváků „bloudila“ po chodbách stadionu. Už po šestatřiceti vteřinách se puk odrazil v píseckém obranném pásmu před Semana a Severočeši slavili vedoucí gól. Tento moment jim vlil do žil notnou dávku sebevědomí a svým důrazem dělali domácím hokejistům velké starosti. Ze své euforie a důrazu vytěžili v polovině 9. minuty gólovou pojistku, kterou obstaral Račuk.

Písecký celek ze sebe setřásl tíhu nečekaného vývoje až s nástupem do druhé třetiny. Od té chvíle měla kadaňská defenzíva v čele s brankářem Hanuljakem velmi často hodně práce, dobývání hostující klece ale postrádalo to podstatné. Zářivý kamínek naděje dopadl na písecký led až necelých pět minut před koncem druhé části, kdy konečně protrhl střelecké trápení Jihočechů Dalecký a dostal svůj tým na dohled.

Ve třetím dějství byla na domácích hráčích viditelná snaha o obrat ve vývoji skóre. Odměnou se jim stala využitá přesilová hra, kterou ozdobil gólovou tečkou právě novic Růžička. V tu chvíli byli písečtí hráči i fanoušci ve varu, ale namísto dalšího náporu přišel ledový šok. Přesně pět minut před koncem třetiny rozjásal střídačku hostů Hrabák, který usměrnil za Cikánkova záda šťastně odražený puk od zadního mantinelu. Když se pak v početní převaze Kadaně blýskl parádní individuální akcí Charousek a uštědřil domácím čtvrtý gólový políček, byl o osudu střetnutí rozhodnuto. Na další zvrat chyběly Píseckým síly, čas, a také kapitán Šperger, který si za komentáře ke svému vyloučení vysloužil desetiminutový osobní trest.

Jindřich Setikovský, IHC Písek: „Začátek zápasu byl z naší strany katastrofální. Očekávali jsme od soupeře opatrnější hokej, ten na nás ale vletěl. Než jsme si pořádně sáhli na puk, už jsme prohrávali a brzy jsme navíc dostali i druhý gól. Ve druhé i třetí třetině jsme byli někdy až výrazně lepší, vytvořili jsme si více šancí, ale na dva vstřelené góly jsme se strašně nadřeli. A nakonec navíc i zbytečně... V době, kdy už jsem věřil minimálně v bod, trefí hráč soupeře z první nešťastně odražený puk od zadního mantinelu a pak dostaneme ještě jeden hloupý gól. To je samozřejmě obrovská chyba. Věděli jsme, že má Kadaň silný tým a bez bodu je víceméně jenom kvůli strašně těžkému rozlosování. Určitě bude hrát brzy výš. Na druhé straně jsme ale znovu ztratili body úplně zbytečně.“