Roman Novotný věří, že se týmu bude opět naplno dařit, Jiřího Jakeše mrzely individuální chyby

Že utkání mezi píseckými a mělnickými hokejisty přinese tolik branek, to asi málo kdo čekal. Písečtí ale, jakoby měli stroj na góly, deseti brankami zcela odrovnali soupeře. Desáté trefy domácího celku se diváci dočkali díky gólu Romana Novotného ze šedesáté minuty. „Perfektně mě Jirka Vondřich našel mezi kruhy a já vyzkoušel střelu přes hráče. Gólman to zřejmě moc dobře neviděl a propadlo to tam,“ popisuje moment, kterým odpověděl divákům na dožadovanou „desítku“. Útočníkovi Písku je jasné, že se nevyhne placení do klubové kasy. Jak sám ale říká, rád něco přidá: „Musím zjistit, jaká je sazba. Pak určitě rád zaplatím.“
Písečtí v utkání s Mělníkem kralovali. Deset přesných zásahů hovoří za vše a lepší výsledek si svěřenci Caldra a Rybáčka těžko mohli přát. „Poslední dobou se nám doma moc nedařilo. Chtěli jsme si napravit reputaci, a to se nám určitě povedlo.“ A skutečně. Vždyť Písečtí ve dvanácté minutě třetím gólem vyhnali Vokurku z branky a pro hosty v podstatě teprve začínal jeden z nejčernějších zápasů vůbec. „My byli od první minuty pány ledu. Bylo vidět, že chceme vyhrát a myslím, že konečný výsledek hovoří za vše,“ poukazuje písecká dvaašedesátka na vysoké vítězství Jihočechů, které po více než roce rozsvítilo na světelné tabuli dvouciferný střelecký počin domácích.

Písecké mužstvo v posledních zápasech provázela menší krize a od zápasu s Řisuty Písečtí čekali na tříbodový zisk. Ten byl po to všem v sobotu samozřejmostí. „Je pravda, že se nějaká odmlka objevila, rozhodně jsme ale neodehráli špatná utkání. Vytvořili jsme si několik šancí ale na góla jsme se strašně nadřeli,“ vysvětluje a jedním dechem doplňuje: „Chybělo nám jen trochu štěstíčka a já doufám, že se to tímhle zápasem všechno prolomilo,“ přeje si.

Romanovi Novotnému se v utkání dařilo. Poprvé se trefil ve dvaatřicáté minutě, kdy v početní převaze domácích prostřelil Houdka. „Všechno to tak nějak vypramenilo ze střely od modré čáry a já měl trochu štěstí, že jsem to z dorážky trefil,“ skromně se vrací za svojí úvodní brankou, která byla pro náhradníka Houdka první obdrženou. Stejný hráč Písku však zaznamenal také poslední tečku zápasu. Jakoby vyslyšel prosby fanoušků, zakulatil v závěrečné minutě počet branek domácího týmu na deset. „Perfektně mě Jirka Vondřich našel mezi kruhy a já vyzkoušel střelu přes hráče. Gólman to zřejmě moc dobře neviděl a propadlo to tam.“

Desátý gól vstřelit, to je spíše ojedinělá záležitost. Podařilo se někdy Novotnému něco podobného? „Už se mi to povedlo, těžko si ale vzpomenu, kdy to bylo naposled. Jedno vím ale jistě. Loni to určitě nebylo, protože s Hradcem jsme moc gólů nedávali,“ zakládá odpověď na faktech z uplynuté sezóny. Kulatá branka si však vyžádá i příspěvek do klubové kasy, o kterém Roman Novotný dobře ví: „Jojo, už jsem s ním byl seznámen,“ přikyvuje střelec dvou branek a navazuje: „Je tam nějaká sazba a já ji rád zaplatím.“

Jihočeši tak sobotní jasnou výhrou oplatili Mělníku porážku z říjnového utkání. „Tyhle dva zápasy se asi nedají moc srovnávat. Nedá se ale říct, že bychom byli v Mělníku nějak horší. Svazovala nás tam koncovka a naopak soupeř využil snad všechno, co šlo,“ vrací se na moment do desátého kola. „Na druhou stranu nevím, co se v Mělníku děje, ale už to není ten tým ze začátku sezónu,“ zdůrazňuje nepříznivou bilanci tahouna úvodních kol. Konečný výsledek vypadá jednoznačně. Že by se ale hosté před Pinkase vůbec nedostali, to se rozhodně říct nedá. I Roman Novotný si dobře všímal, že si písecký gólman počínal proti Mělníku sebejistě. „V momentech, kdy jsme vedli o branku nebo o dvě, podržel nás při výtečně sehraných přesilovkách soupeře. Odchytal rozhodně skvělý zápas,“ pochvaluje v závěru.

Na druhé straně nezbyly už po radosti snad ani vzpomínky. Hosté v Písku tvrdě narazili a s krutou prohrou neudělal nic ani loňský útočník Benátek Jiří Jakeš. „Do utkání jsme šli s jasným cílem, kterým bylo dostat se z naší krize. První třetina byla z naší strany dobrá, akorát jsme dostali trochu hloupé góly, které byly v zápase rozhodující,“ vrací se statný útočník do úvodních minut sobotního utkání. „Mužstvo se potom naprosto sesypalo a do hry přibylo z naší strany spoustu individuálních chyb,“ mrzí mělnického forvarda.

Když se řekne krize, je Mělník asi tím nejjasnějším příkladem. Tým, který okupoval na začátku přední příčky druholigové tabulky, zažívá strmý pád v tabulce dolů. Letošní rok přinesl týmu od soutoku Labe s Vltavou šest porážek. „Je pravda, že jsme hráli úplně jinde. Popravdě ale nevím, čím si to vysvětlit,“ krčí rameny a vzápětí navazuje: „Možná je to kondicí, kdy více – méně od půlky zápasu nestačíme fyzicky. Na začátku sezóny byla v mužstvu jiná pohoda, kdežto nyní to každý hraje křečovitě a nevyhovíme si.“ Jiří Jakeš vidí pro celou záležitost jediné řešení: „My musíme začít od jednoduchých věcí a já věřím, že se to před play – off obrátí.“

Nový tým Jiřího Jakeše věřil v body i díky říjnové domácí výhře. Rozpoložení obou mužstev ale přece jenom bylo v době desátého kola jinde než nyní. „My tehdy byli na vítězné vlně. Hrálo se nám lehce a v kvalitním souboji jsme dokázali s Pískem vyhrát. Už tehdy jsme ale Písek nějak výrazně nepřehráli, bylo to vyrovnané utkání, my zřejmě byli trochu šťastnější,“ podotýká. V Písku si mimo jiné odbyla svou premiéru i nová trenérská dvojice na lavičce hostů. Pro dosavadního asistenta ale nebyl přesun na hlavního trenéra nejrůžovější.

Produktivní hráč mělnického klubu ve svém hodnocení nezapomíná ani na písecký klub. „Mně se proti Písku hrálo vždycky dobře. Hraje se tady hezký, kreativní hokej a letošní sezóna to jenom potvrzuje. V Písku je jedno z nejkvalitnějších mužstev, které má šancí dojít letos daleko,“ nešetří chválou. Ex – benátecký útočník má pro svůj tým následující přání: „My se hlavně musíme dostat do herní pohody a aspoň trochu nabrat na kondici, protože ta nás zřejmě nejvíc limituje,“ uzavírá.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy