S výsledkem 2:0 můžeme být nakonec spokojeni

Písečtí hokejisté zvládli další zápas, tentokrát z jihu Čech odjeli s prázdnou hokejisté Nymburka. Hru kouskovala častá vyloučení. Zápas nakonec skončil výsledkem 2:0, že utkání skončilo tímto výsledkem, mohli Nymburští děkovat svému brankářovi Rücklovi, který pochytal spoustu příležitostí domácích. Dobrý výkon brankáře pochvaloval i hlavní trenér Pavel Bičiště. Sympatický kouč Nymburka, který hrál i trénoval pouze v tomto Středočeském městě. Ke středečnímu utkání dodal: "Ke konci zápasu nám došly síly kvůli častému vylučování, takže s výsledkem 2:0 můžeme být nakonec spokojeni, protože utkání mohlo klidně skončit 6:0."

Foto převzato z nedhockey.cz
Jaké jsou vaše dojmy z dnešního zápasu?

Z našeho pohledu bych řekl, že zápas jsme odpracovali. Soupeř byl lepší. My se nyní vyrovnáváme s marodkou některých zkušených hráčů, kteří s námi do Písku přijet nemohli, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Dvě třetiny platil stav 1:0 za kterého jsme měli nájezd, hráč nezakončil, škoda že z této příležitosti branka nepadla. Kdyby únik byl zakončený gólem, tak by se mužstvo zvedlo. Obrana, na kterou jsme sázeli se poměrně dařila. Chtěli jsme mít nízký počet vyloučených hráčů, to se nám nepovedlo. Ke konci zápasu nám došly síly a s výsledkem 2:0 můžeme být nakonec spokojeni, protože utkání mohlo klidně skončit 6:0. Škoda ve třetí třetině neproměněné přesilové hry 5:3, která byla dlouhá a ve které jsme si vytvořili řadu příležitostí, i v přesilovkách 5:4, ale vstřelit branku se nám nepodařilo. Bez střelby a tudíž bez gólů se zkrátka vyhrát nedá.

Váš brankář pochytal spoustu jasných gólových příležitostí, Zdeněk byl patrně nejlepším hráčem Nymburka.

Stejně jako ve druhém kole, když jsme zde prohráli 6:1, tak zápas mohl skončit 12:1. Soupeř hraje opravdu dobře. V posledních třech kolech Zdeněk nepředváděl takové výkony, jaké jsem si představoval, ale po dnešním utkání jsem z jeho výkonu nadmíru spokojen. Doufám, že mu forma vydrží do dalšího zápasu se Žďárem nad Sázavou. Na toto utkání se poctivě připravíme, takže věřím, že získáme nějaké body. Dnes naši kluci měli chuť poprat se o výsledek.

Pomýšleli jste před dnešním zápasem na body, s ohledem na dva předchozí vzájemné zápasy?

Když Písek přijel k nám do Nymburka, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. V poslední třetině Písek rozhodnul, tuším, že v padesáté šesté minutě. Tehdy jsme pomýšleli na vítězství, ale zápas jsme si pokazili sami. Dnes byla rozhodující naše obranná činnost. Doufali jsme třeba i v nájezdy. Jeli jsme do Písku s tím, že s tímto mužstvem se dá hrát, i když je na první pozici. Jak jsem říkal, nás trápí marodka. Dobře jsme bránili, i střední pásmo, ale chyby jsme prostě dělali, to je hokej. I díky Zdeňkovi Rücklovi zápas vycházel. Dnes jsme pomýšleli alespoň uhrát zápas do nerozhodného stavu.

Kde je hlavní příčina, že jste neodvezli nějaké body?

Hlavní příčinou byla častá vyloučení, které nám vzali hodně sil. Také máme určené hráče na přesilové hry, kteří na ně chodí. V závěru jsme pomýšleli, že se stáhneme na dvě lajny. To ani nemohlo jít, protože vzápětí jsme byli opět vyloučení a tak to šlo vlastně dokola. Do hry jsme posílali i jiné hráče, aby si ti zkušenější oddechli.

Děkuji za rozhovor, ať se vám daří v dalších zápasech.