V souboji týmů ze spodku tabulky se radovali dorostenci Olomouce

O l o m o u c - V jednadvacátém kole extraligy dorostenců měli mladíci z Písku smůlu. V souboji dvou celků ze spodních pater tabulky prohráli v Olomouci 2:3. Písek šel přitom do vedení zásluhou Jiřího Kopce. Olomouc poté skóre obrátila, na což zareagoval vyrovnáním Ivan Radosta. Hosté dlouho drželi nerozhodný stav, až tři minuty před koncem udeřila z ničeho nic Olomouc zásluhou Jakuba Lehečky. Hanáci tak vybojovali důležité body. Písek jede domů s prázdnou.
Extraliga dorostu, 21. kolo, pá 21.11.2008, Zimní stadion Olomouc
Olomouc
3:2
2:1, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 7. Brandýs (Králík), 10. Králík (Lehečka), 57. J. Lehečka (Zona) - 6. Kopec (Hřebíček), 27. Radosta (Volf). Rozhodčí: Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:4, navíc Králík (OLO) a Korous (PIS) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Olomouc: Lukáš – Škůrek, Němec, Jergl, Kvapil, Brandýs – Kostelník, Kebza, Kunce, Novotný, Konečný, Husák, Zona, Králík (C), Boček, J. Lehečka, Machala.
Písek: V. Lehečka – Jáchym, Andrlík (A), Hřebíček, Polata, Turek, Pecholt, Hrubý – Vlček, Paukner, Přibyl (C), Korous (A), Marek, Radosta, Kopec, Volf, Homola.

Na úvodní trefu se čekalo jen do šesté minuty. V závaru se těsně před olomouckou brankou nejlépe zorientoval Jiří Kopec a protlačil puk za Lukášova záda. Domácí Mora však dokázala rychle odpovědět. Ujala se přízemní rána Dominika Brandýse od modré. Gólman Písku Lehečka měl zakrytý výhled, proto nezareagoval. V desáté minutě už Hanáci vedli, když se prosadil v přesilové hře Lukáš Králík. Domácí postupně přebírali iniciativu, tvořili si i šance, ovšem nedařilo se jim v koncovce.

Druhé dějství začalo velkým tlakem domácích. Hrálo se sice na obou stranách v plném počtu, ale zdálo se, jakoby Olomouc měla výhodu přesilové hry. Kohouti však z utkání nechtěně udělali festival zahozených šancí. Písek úvodní nápor se štěstím přestál a v okamžiku, kdy to málokdo čekal, udeřil. Ivan Radosta si najel od mantinelu na pravý kruh a ránou nad beton překonal gólmana Lukáše.

Domácí hráče inkasovaná branka zaskočila. Hra se vyrovnala a obě mužstva si vytvářela šance. Olomouc už ale méně, Písek dobře bránil. Psychické rozpoložení domácích by mohla dokumentovat situace ze závěru prostředního dějství. Kapitán Králík přebíral na modré dlouhou přihrávku, ale najel si do těsného ofsajdu. Ihned po odpískání vztekle napálil do kotouče a rozhodčí mu udělil desetiminutový osobní trest.

Do třetího dějství vstoupili opět daleko aktivněji Olomoučtí. Téměř osm minut se hrálo v jejich útočném pásmu, ale kotouč do kasy Lehečky se jim dostat nepovedlo. Na druhé straně mohl v přesilovce dát třetí gól Písku Přibyl, ale po nahrávce Vlčka netrefil před poloprázdnou svatyní puk takovým způsobem, jakým by si to představoval.

Už se zdálo, že utkání směřuje k remíze, když se z ničeho nic prosadili domácí. Z bezprostřední blízkosti doklepl Zonovu přihrávku do sítě Jakub Lehečka. "Rozčilovali jsme se potom, že jsme ten gól vůbec dostali. Měli jsme na ledě to nejlepší, co máme. A drobnou chybou jednoho z obránců jsme umožnili soupeři situaci dva na jednoho a ten toho využil," popsal celou situaci kouč hostů Milan Mazanec. Trenér Olomouce Jaroslav Stuchlík si poté vyžádal oddechový čas. Hosté v něm odvolali gólmana a zkusili hru se šesti bruslaři. Jihočeši sice Moru sevřeli v obranné třetině, ale branky už v nervózním závěru nedocílili.

Jaroslav Stuchlík (trenér Olomouce): Dnes jsme si sice vytvořili daleko více šancí, než v minulém utkání, ale co jsme ve druhé třetině spálili... V polovině utkání jsme měli vést 5:1 a bylo by hotovo. Neproměňujeme ani samostatné nájezdy. Nakonec jsme ještě dali šanci soupeři, že si mohl odvést nějaké body. Z naší strany to bylo špatně odehrané utkání. S těmi neproměněnými šancemi - něco je psychika a něco je trénink. Tady v těch zápasech, kdy se hraje o šest bodů, to může být i v hlavách. Ale i na tréninků tlačíme hráče, aby zakončovali naplno jako v zápase.

Milan Mazanec (trenér Písku): Myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Je vidět, že i soupeř má dva hráče, kteří to umí hrát. Prakticky jejich dobrým výkonem a jejich dobrými akcemi nás porazili. Nemám rád takové to štěstí a smůla. Prostě to udělali lépe než my. Ve druhé třetině jsme měli asi tři nebo čtyři sólové nájezdy. Musíme to dávat, ale my to umění bohužel nemáme.