Sobotní podvečer vyplní jihočeské derby, k Otavě miří Jindřichův Hradec

Druhá liga tuto sobotu pokračuje čtvrtým kolem. Do Písku na Jihočeské derby zavítá velmi atraktivní soupeř z Jindřichova Hradce. Ti zatím odehráli dva zápasy, v prvním kole s přehledem vyhráli na ledě Spartaku Pelhřimov po trefách: Skokana, Mikše, Staši a Dvořáka 0:4, ale také i díky výbornému výkonu brankáře Tomáše Kubeše, který za svá záda nepustil ani jeden kotouč. Ve druhém utkání o týden později podlehli na domácím hřišti Milevsku 2:3. Písecké prozatimní statistiky jsou jednoduché - 3 zápasy, 3 výhry. Jestli se podaří našim hokejistům protáhnout vítěznou šňůru na číslo 4 se dozvíme již tuto sobotu. Úvodní buly je naplánováno na 17:30.
Jindřichohradečtí hokejisté skončili minulou sezonu na solidním pátém místě z třicetiosmi zápasů dokázali dvacetkrát zvítězit, jednou vyhrát v prodloužení, pětkrát v nastaveném čase prohráli a dvanáctkrát svému soupeři podlehli. Jejich konečné skóre bylo vyrovnané, vstřelili stotřicetosm branek a inkasovali stotřicetčtyři. K jejich pátému místu stačilo šedesátsedm bodů.

Změny v kádru Jindřichova hradce.

Na trenérských postech se nic nezměnilo, tým nadále vedou Miloslav Čech s Jiřím Hájkem. V brance také k žádným změnám nedošlo, svatyni bude hájit Tomáš Kubeš. Do obranných řad přišli:Igor Knyazev z Krylie Sovetov a Lukáš Bílek z Písku. Do útoku lze za největší posilu považovat Petra Šachla, který do Jindřichova Hradce zamířil z týmu Bílí Tygři Liberec, další novou tváří je Roman Staša, ten přišel z HC Zubr Přerov. David Kupec na jih Čech zavítal z Tábora. Poslední posilou je Jan Bula, který přišel z Velkého Meziříčí.

Výsledky Vajgaru v přípravných zápasech: Svěřenci Miloslava Čecha odehráli šest zápasů. V prvním utkání zavítali na naše kluziště a od řeky Otavy si odvezli prohru 2:5. Střelci branek byli: Míka, Procházka P., Ježek,Žlůva, Šulčík P. - Fiedler, Mikš.

Druhé přípravné utkání také prohráli, tentokrát na svém ledě proti Spartaku Pelhřimov 2:4, střelci branek byli: Kubišta, Dvořák - Procházka, Rašner, Plachý, Hadrava. Ve druhé třetině za stavu 0:4 pro Spartak už dokázal odpovědět nejprve Kubišta a ve třetí části uzavřel stav Dvořák.

V Třetím přípravném utkání se už Vajgaru povedlo zvítězit a to na svém kluzišti proti Vodním Lvům z Benešova 4:2. Střelci branek: 2 Dolina, Kubišta, Mazanec - 2 Kaňka. Po čtyřech minutách domácí prohrávali už 0:2, ovšem zásluhou Doliny v první třetině vyrovnali a nakonec otočili nepříznivý průběh utkání na konečných 4:2.

Ve čtvrtém zápase se střetli opět s Pískem a opět nepochodili. Střelci branek: Šulčík R., 2 Kupec - 2 Šulčík P., Květoň, Javůrek, 2 Ježek, Mazanec D. Písečtí hokejisté dokázali vyhrát všechny třetiny: 0:2, 2:3, 1:2. Největší náskok v zápase našich byl 1:5 po brance Ježka v třicátéprvní minutě. Jindřichohradečtí hokejisté byli vyloučeni v celém zápase pouze třikrát.

V předposledním přípravném zápase oplatili Spartaku porážku z domácího kluziště. V pelhřimově totiž zvítězili 3:5. Střelci branek: 2 Jánský, Kubát - 2 Bula, Novotný, Novák Šulčík. O výsledku se rozhodovalo až ve třetí třetině, když Novák zvyšoval na 1:4. V dresu Jindřichova Hradce se představil ruský forvard Vladimír Vinogradov, který si připsal asistenci na čtvrtý gól Nováka.

Poslední přípravné utkání zakončili Jihočeši výhrou na Benešovském kluzišti 4:5. Střelci branek: Kocman, Kucharčík, Starec, Burda - Mazanec, Šulčík, Skokan, Fiedler, Staša. Vajgar vedl v osmé minutě o dvě branky, ovšem o tento získaný náskok přišli, ve 45. minutě byl stav 4:2 pro Vodní Lvi, jindřichohradečtí hráči se nevzdali a třemi brankami v závěru utkání otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch na konečných 4:5.