Tomáš Nouza: Tomuhle týmu stále věřím!

Z nepříliš povedeného startu do sezony je pochopitelně přepadlý také kapitán písecké prvoligové party, a zároveň její aktuálně nejproduktivnější hráč Tomáš Nouza. Na druhé straně však odmítá podléhat návalům předčasného pesimismu. „Máme na to, abychom to zlomili,“ tvrdí devětadvacetiletý útočník.

Jaký je váš zpětný pohled za sobotním domácím zápasem proti Litoměřicím?
Po těch dvou předchozích utkáních jsme do něj vstupovali s jasným úkolem, abychom konečně zvládli začátek. To se nám povedlo a po první části jsme vedli 1:0. Bohužel jsme si ve druhé třetině po vlastních chybách nechali dát dva góly, a vlastně to samé se opakovalo v prodloužení. Nakonec jsme tedy mohli být rádi alespoň za ten vyrovnávající gól a bod.

Mužstvu se zatím výsledkově nedaří, ale ani herně to není ideální. Jak z toho ven?
Musíme se víc tlačit do koncovky, být důrazní ve všech soubojích a co nejvíce chodit před soupeřova gólmana. A hlavně se samozřejmě vyvarovat hloupých chyb, protože ty nás zatím hodně sráží.

Výsledky posledních utkání náladě v kabině rozhodně nepřidají. Nedoléhá na mužstvo skepse?
Všichni asi cítí, že to není tak, jaký by si představovali, to je jasné. Nesmíme ale něčemu takovému podléhat. Může se prohrát, ale je třeba se k tomu postavit čelem a bojovat dál. Čeká nás ještě spousta zápasů a víme, že máme na to, abychom to zlomili. Tomuhle týmu stále věřím!

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky? Vaše domácí zápasy mají zatím vcelku solidní návštěvnost…
Je hrozně důležité, že fanoušci na hokej chodí, i když se nám zatím tolik nedaří. Je to pro nás ohromná podpora. Moc si toho vážíme a věřím, že nám budou diváci co nejvíc pomáhat i v dalších zápasech.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy