Ze souboje s Litoměřicemi s jedním bodem

Písečtí po třech porážkách bojovali o body proti Litoměřicím. První branku sice vstřelil domácí Nouza, nakonec ale museli Jihočeši těsně před závěrem dotahovat. Nakonec Písku vystřelil prodloužení Ferebauer a o bod navíc se bojovalo v nastaveném čase. Šťastnější byli hosté, kterým se podařilo zápas ukončit trefou Kružíka.
1.liga ČR, 8. kolo, so 1.10.2011
Litoměřice
2:3p
1:0, 0:2, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 19. Nouza (Kanov), 56. Ferebauer (Mrkvička, Všetečka) - 24. Kříž (Kloz, Tvrzník), 40. Gengel (Horčička, Slížek), 62. Kružík (Horčička, Slížek) . Rozhodčí: Grech - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 953. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Písek: Sedláček - Němeček, Kolář, Lukáč, Parýzek, Všetečka, Kanov - Bělohlav, Nouza, Slavík - Stieler, Šperger, Mrkvička - Polodna, Vaniš, Suja - Ferebauer.
Litoměřice: Salfický - Kříž, Brejčák, Drábek, Suchý, Holomek, Kružík, Smetana, Hora - Kloz, Šinágl, Tvrzník - Kafan, Belay, Hašek - Horčička, Slížek, Gengel - Tůma, Hlusička, Novák.
Aktivnější vstup do sobotního utkání zažívali domácí hráči. K první střele utkání se dopracoval Bělohlav, který nebezpečně vystřelil přes litoměřického obránce, reflexivní zákrok zkušeného gólmana však zamezil jakýmkoliv změnám a stejně tak tomu bylo také při střele Koláře od modré čáry.

Hostující celek si první vážnější příležitost vypracoval krátce po polovině prvního dějství. Píseckého Sedláčka pořádně vystrašila Holomkova střela, která byla ještě tečována, naštěstí pro domácí ale brankář Písku dokázal betony sklapnout včas.

První a jediný brankový monet první třetiny přinesla 19. minuta. Po vhazování Kanov našel před brankou najetého Tomáše Nouzu, který si zkušeně počkal na pohyb brankáře Salfického a po kličce zakončoval prakticky do prázdné branky – 1:0.

K vyrovnání však došlo hned zkraje druhé části. Hostující tým byl úspěšný při vlastní přesilovce. Střelu Jana Kloze vyrazil přímo na hůl Ondřeje Kříže, který měl dostatek času i prostoru k vyrovnání – 1:1. Hostům první trefa dodala sebevědomí a více práce měl v dalších okamžicích druhé části domácí Sedláček.

Ve 28. minutě zahrozil z mezikruží hostující Kloz, jeho pokus byl však příliš vysoký. Následně mohl po forhendové kličce mohl takřka do prázdné brány Kafan, puk mu ale v posledním okamžiku sjel z hokejky a Sedláček si tak mohl pořádně oddychnout.

Dobrý výkon ve druhé části hosté v samotném závěru druhého dějství korunovali gólem. Horčička našel zcela volného Ladislav Angela, který uháněl sám na bránu a nájezd provedl na výbornou. Po ukázkové kličce překonal Sedláčka ukázkovým blafákem do forhendu.

Ve třetí třetině se hosté soustředili hlavně na obranu a držet brankový náskok se jim dlouhou dobu úspěšně dařilo. Píseckým se podařilo Salfického pokořit až necelých pět minut před koncem základní hrací doby. Vyrovnání domácím vystřelil Jiří Ferebauer, který skóroval z mezikruží.

Písečtí vstřelenou brankou ožili a Salfický měl v následných momentech třetí části plné ruce práce. Nakonec zkušený brankář svůj tým do boje o bod navíc dotáhnul. Prodloužení ukončila před polovinou dorážka Jaroslava Kružíka a druhý bod se tak připsal na konto hostujícího týmu z Litoměřic.

Martin Tvrzník (Litoměřice): "Dnes jsme byli svědky bojovného a především taktického hokeje, pro diváky ne tak atraktivní. Myslím si, že vedení 2:1 po druhé třetině bylo z naší strany zasloužené. Chtěli jsme především napadat domácí rozehrávku a nepouštět je do šancí. Postupem času jsme začali i trochu ustupovat, pustili jsme Písek do tlaku. Po zbytečné chybě domácí vyrovnali."