Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     04.12.2010       Petr Košatka

V sobotu o důležité body proti Benátkám

Náročný týden, kdy byla na programu hned tři soutěžní kola, se pomalu ale jistě chýlí ke konci. V pondělí Písek rozstřílel Znojmo, ve středu prohrál na ledě Dukly a třetí a zároveň závěrečnou prověrkou tohoto týdne bude pro Písecké středočeský tým HC Benátky nad Jizerou. Pohled na tabulku jasně dokazuje, jak důležitý sobotní zápas pro oba týmy bude. Podaří se Písku podruhé v sezoně proti Benátkám naplno bodovat? Na podobné dotazy odpoví podvečerní zápas, jehož začátek je naplánován na 17:30.

HC Benátky nad Jizerou

V loňském ročníku skončili hokejisté Benátek nad Jizerou po základní části na desátém místě prvoligové tabulky. V předkole play-off se následně střetli se sedmým Znojmem a lépe postavený tým po základní části nakonec Benátkám zabránil v postupu do dalších bojů.

K příliš velkým změnám u Jizery nedošlo. Kádr opustil Jiří Kudrna, který zamířil právě do Písku. Vábení Mladé Boleslavi vyslyšel Marek Loskot, nakonec mu však byly do benáteckého týmu vyřízeny střídavé starty. Tým před startem soutěžního ročníku opustila také dvojice obránců, a to Petr Hrach a Martin Ton.

Nejzvučnější posilou pro novou sezonu se stal Tomáš Klimt. Šestatřicetiletý forvard hrál naposledy ve Vrchlabí, do Benátek však na hostování přichází z extraligové Komety Brno. Benátky ukořistily z Vrchlabí ještě jednoho hráče, a to obránce Aleše Válu, který už se v benáteckém dresu objevil krátce v průběhu loňské sezóny.

Benátky jsou farmou Liberce a spoléhat tak mohou i na hráčskou výpomoc týmu z extraligy. Hostování se zpětným střídavým startem mají z Liberce zajištěni obránci Martin Rýgl, Marek Trončinský, Jan Holub a David Štich. Dále pak útočníci Lukáš Vantuch, Antonín Dušek a Daniel Špaček. Za stejných podmínek může u Jizery nastoupit také brankář Tomáš Vošvrda.

Benátky spolupracují ještě s jedním klubem. Druholigovou farmou je Nymburk a také odsud může pár hráčů nakouknout do první ligy. Jmenovitě se jedná o brankáře Zdeňka Rückla, obránce Davida Müllera s Petrem Ulrychem a útočníky Jakuba Klímu s Tomášem Liškou.

Oba týmy se potkaly v soutěžním ročníku již jednou, a to v desátém kole. Ze třech bodů se tehdy radoval Písek. Po jedenačtyřiceti vteřinách vyjel zpoza brány Plášek a zamířil přesně nad jeho lapačku. Stav 0:1 svítil na ukazateli skóre až do samotného závěru třetí části, kdy výhru Písku zpečetil Martin Výborný do prázdné brány.

Jaké je aktuální postavení benáteckého celku? Týmu od Jizery patří třináctá příčka, na kterou ho řadí negativní skóre 58:67 a 27 získaných bodů. Celkový rozdíl mezi Pískem a Benátkami tak před sobotním zápasem činí šest bodů.

V brance dostával během dosavadních zápasů nejvíce prostoru Jiří Stejskal a nepočínal si vůbec špatně. Zatím se může pyšnit vizitkou 92,83% úspěšnosti a 2,63 gólu na zápas. Do šesti zápasů zasáhl Michal Nedvídek a stejný počet odchytal také již zmíněný Tomáš Vošvrda, kterému se v dresu Benátek velmi dařilo.

V obraně sbírá body především dvojice Michal Pavlů a Petr Kolmann, kteří mají shodně po osmi kanadských bodech. V předních řadách se daří urostlému Tomáši Urbanovi. Útočník, jehož výška přesahuje dva metry, nasázel v dosavadních zápasech třináct gólů a s dvaceti kanadskými body vévodí tabulce produktivity svého týmu. Dalšími úspěšnými bodovateli jsou Petr Kica, Tomáš Klimt nebo Ctibor Jech.

Oba celky v minulém kole

IHC KOMTERM Písek nastoupil v Jihlavě (4:2) v této sestavě: Jágr - Dvořák, Všetečka, Vráblík, Výborný, Procházka, Jank, Kalečík - Luňák, Dragoun, Kudrna - Bauer, Fadrný, Ferebauer - Suja, Pšurný, Slavík - Kellner, Polodna.

Tým HC Benátky na Jizerou nastoupil v Táboře (2:3) v tomto složení: Stejskal - Kolmann, Štich, Pavlů, Bendik, Mrkvička, Vála, Ulrych - Kica, Plodek, Krejčík - Klimt, Urban, Loskot - Kopic, Skořepa, Bárta - Jech, Pabiška, Nevyhoštěný - Weiss.

Webové stránky soupeře

Více informací o benáteckém hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho sobotního soupeře - HC Benátky nad Jizerou