Písek nedokázal navázat na dobré výkony z předchozích utkání

Už se zdálo, že se Písek vyhrabal z krize. Zápas s Benátkami však všechny Písecké zklamal. Severočeši si v průběhu zápasu vypracovali i tříbrankové vedení, které si nakonec udrželi až do konce a Benátky nad Jizerou tedy zvítězili 4:1. Příští utkání by se dalo pro Písek nazvat zápas s velkým Z. Hokejisté trenéra Chlustiny totiž pojedou ve středu k našemu jihočeskému rivalovi, do Tábora.
1.liga ČR, 25. kolo, so 4.12.2010
Benátky
1:4
0:1, 0:2, 1:1
Branky a nahrávky: 50. Pšurný (Slavík, Zdráhal), 12. Jech, 21. Loskot (Urban), 33. Kopic (Pabiška, Urban), 60. Skořepa (Bárta). Rozhodčí: Kubeš - Šperl, Flegl. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 632. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Písek: Jágr (33. Pinkas) - Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Jank, Všetečka – Pšurný, Zdráhal, Slavík – Suja, Dragoun, Kudrna – Bauer, Fadrný, Ferebauer.
Benátky: Stejskal - Kolmann, Bendik, Tondr, Vála, Ulrych, Holub, Štich – Klimt, Urban, Loskot – Bárta, Skořepa, Kica – Krejčík, Pabiška, Kopic – Weiss, Jech, Nevyhoštěný.
První vážnější příležitost měli hosté, jmenovitě Kica, který řádně prověřil pozornost Jágra, písecký brankář si připsal první zákrok. O minutu později, po střele Nevyhoštěného zazvonila pravá tyč písecké brány. V následujících minutách se hrál převážně defenzivní hokej, hra neměla jasného favorita. Hosté udeřili v čase 11:41 poměrně kuriózním gólem. Z ničeho nic měl kotouč na holi Ctibor Jech, který střelou nad vyrážečkou poslal Benátky do vedení, 0:1. Za tři minuty střílel přes obránce Loskot, naštěstí pro Písek Jágr sklapnul betony včas. V sedmnácté minutě se domácí dostali do tlaku a uzavřeli Benátecké v jejich obranném pásmu, defenzíva hostů v čele s brankářem Stejskalem byli bezchybní. V závěru první části si Středočeši své vedení pohlídali.

A tak Benátky nad Jizerou zvítězili první třetinu v poměru 1:0 díky gólu Jecha. Do druhé části si tak Benátečtí odnášeli nejtěsnější vedení.

Druhá třetina začala pěkně zostra. V čase 20:39 Marek Loskot prokličkoval domácí obranou a svou akci zakončil přesným bekhendovým blafákem do horní části branky. Za minutu střílel od modré Jank, jeho dělovka však mířila nad horní tyč. Domácí zařadili na vyšší rychlostní stupeň, z vrcholu kruhu střílel Ferebauer, Stejskal zasáhnul betonem. Ve dvacáté páté minutě na Krejčíka zívala prázdná brána, ale hostující hráč kotouč promáchnul. V následujících minutách hru brzdily časté přerušení. V čase 32:35 se benátečtí hokejisté dostali do tříbrankového trháku. Miroslav Kopic bekhendovým blafákem překonal Jágra, 0:3. Po tomto gólu přenechal brankář Jágr místo v písecké svatyni Pinkasovi. Zbytek druhé třetiny by se dal zhodnotit jako defenzivní.

Ve druhé periodě Severočeši přidali další dvě branky, dalo by se říci, že i zaslouženě. Do třetí části tak hráči nastupovali za stavu 0:3.

Na začátku čtyřicáté čtvrté minuty se domácí dostali ke dvěma střelám, ale obě mířily těsně levé tyče. O dvě minuty později Pinkas předvedl výborný zákrok, který rozklekem zachránil Písek před další pohromou. S přibývajícími minutami se domácí více tlačili dopředu. V čase 49:33 domácí vykřesali jiskru naděje. Slavíkovu přihrávku před bránu zužitkoval Michal Pšurný, který střelou bez přípravy snížil na 1:3. O chvíli později mohl odpovědět Weiss, ale Pinkas proti jeho střele vytáhnul zákrok betonem. V padesáté šesté minutě tlak domácích umocnilo vyloučení jednoho hráče z hostujícímu týmu. K Sujovi se do mezikruží odrazil puk a písecký útočník zakončoval do rozhozeného Stejskala, ten se ale výborně přemístil a zabránil tak jistému gólu. Dvě minuty před koncem hráli Písečtí bez brankáře. V čase 58:52 se hosté zmocnili kotouče a Josef Skořepa zakončoval do prázdné brány, 1:4.

Pavel Horažďovský (sportovní manažer Písku): Bylo to čtvrté utkání v osmi dnech a únava se na nás jednoznačně projevila. Několik hráčů máme zraněných a k tomu všemu navíc ještě nenastoupil ani Luňák, ani nikdo z Plzně. Zápas nám nesednul a při pohledu na tabulku nás to proti Benátkám mrzí dvojnásob.

Milan Černý (trenér Benátek): Utkání hodnotím pozitivně. Zápas jsme odehráli v dobré formě. Důležité bylo, že jsme první vstřelili branku. V průběhu zápasu jsme si vypracovali tříbrankové vedení. Po většinu času jsme drželi náskok a myslím si, že jsme dnes vyhráli zaslouženě.