Začíná šňůra domácích zápasů! Po letech se utkáme s Havlíčkovým Brodem!

I díky virové pandemii Králové nezměřili síly s Havlíčkovým Brodem přes dva kalendářní roky. Za tuto dobu se v obou týmech nastřádalo mnoho změn. Z Písku například odešel produktivní Petr Hučko a z Havlíčkova Brodu dlouholetý kapitán Miroslav Třetina. Změny lze vidět i v základní sestavě, ve které oba týmy nastoupily k poslednímu vzájemnému střetnutí. Utkání z roku 2019 pamatuje pouze pět hráčů, kteří dodnes působí v Jihočeském klubu – Kříž, Bílek, Sýbek, Šuhaj a Rod. Na opačné straně poslední vzájemný mač zažili – Cachnín, Ludvík, Nepokoj a Voříšek. Utkání, ve kterém zpravidla padá hodně branek započne již tuto středu v tradičních 18:00.

IHC Králové Písek

Jihočeši z dosavadních tří odehraných kol zvítězili pouze jednou, a to na domácím ledě proti Příbrami, kde se především předvedla ofenzíva a skvělé zákroky brankáře Nováka. V sobotu Králové odcestovali do Prahy, kde se utkali s Kobrou. Do utkání lépe vstoupila Kobra, která po první třetině vedla 4:2. Následovala spanilá jízda Králů za vyrovnáním a po třetině druhé to bylo pouze 4:3 z pohledu Kobry. Závěrečná dvacetiminutovka se ale Písku již nepovedla a Kobra přidala další dva přesné zásahy, které pečetily výhru pražského klubu. Nejproduktivnějším hráčem skupiny Jih však nadále zůstává útočník Jan Sýbek se ziskem devíti kanadských bodů.

Sestava Písku v minulém utkání:

Kříž (18. Novák Da.) – Dvořák, Dudáček, Tampier, Bílek, Dosek, Novák F., Turek – Čížek, Novotný, Karbulka, Brož, Matějka, Volf (A), Januška, Matějček, Sýbek (C), Bednařík, Rod, Šuhaj

BK Havlíčkův Brod

Havlíčkobrodští hokejisté se nacházejí ve stejné pozici jako Písek. Zvítězili pouze v prvním kole proti Řisutům, poté nestačili na Tábor a Klatovy. Duel s Klatovy byl velmi vyrovnaný a rozhodla ho až třetí třetina, ve které Klatovy odskočily na rozdíl tří branek. Za Havlíčkův Brod se v utkání prosadili Vacík a Kliment. Havlíčkův Brod prozatím nemá žádného velkého tahouna. Nejproduktivnějším hráčem je útočník Petr Kuchta s bilancí 2+1 a sekunduje mu mladý Richard Cachnín, který si připsal v letošní sezóně start i za Jihlavu hrající druhou nejvyšší českou soutěž.