Zápas z nejnáročnějších - Písek míří do Chomutova

Velmi obtížná zkouška čeká písecký výběr ve středu v podvečer. Svěřenci trenérů Řeháčka a Bělohlava zamíří ke své další bitvě na sever Čech, aby se postavili hvězdnému celku Pirátů z Chomutova. Podaří se Jihočechům v nedobytném prostředí překvapit?
Posádka škuneru, jehož jednoznačným sezónním cílem je výstup na vytouženou extraligovou pevninu, budí u soupeřů respekt dlouho předtím, než vůbec zařinčí zbraně. Z třiceti členů aktuálního chomutovského kádru zatím jen šest neokusilo pobyt mezi tuzemskou hokejovou smetánkou. Pro drtivou většinu těch ostatních navíc nebyla účast v nejvyšší republikové soutěži pouhou epizodou. Příkladem jsou David Havíř (911 extraligových startů), David Hruška (654), Milan Procházka (550) nebo Jihočeši Zdeněk Ondřej (438) a Štěpán Hřebejk (421).

Dva prvně jmenovaní – a spolu s nimi i několik dalších hráčů – prožili oslavy mistrovského titulu. A konečně trojice Milan Kraft, Jeff Jillson aDwight Helminen (a především dva prvně jmenovaní) zanechala svou stopu také v nejslavnější soutěži této planety, zámořské NHL. Z pohledu píseckého hokeje je určitě zajímavé jméno místního odchovance Nikoly Gajovského, který mezi Piráty zamířil z Mladé Boleslavi. V Písku s hokejem začínal také bek Jan Rutta, který patří k vůbec nejmladším nadějím chomutovského výběru.

A aby tohoto nebylo málo, u kormidla severočeské luxusní lodi stojí Václav Sýkora, trenér, který má ve sbírce už tři extraligové tituly a ještě v minulé sezoně vedl v KHL hvězdami nabité mužstvo Petrohradu.

A jak se jednotivým borcům letos daří? Kanadskému bodování vévodí kanonýr David Hruška, který zatím vstřelil 15 branek a na dalších 9 přihrál. 21 bodů získal Milan Kraft, o 5 bodů méně Dwight Helminen. Mezi beky statisticky vyniká Jakub Grof, který stihl nasbírat 14 asistencí.

Kvalitní kádr neodstartoval letošní ročník příliš povedeně. V prvních kolech ztratil body třeba také s nováčkem ze Šumperka a nepříliš přesvědčivé výsledky se také podepsaly na postavení Pirátů v prvoligové tabulce. Aktuálně však tým pravidelně boduje a lépe postaveným celkem je pouze hlavní konkurent z Ústí nad Labem.

Suma sumárum, Písecké nečeká na severu Čech vůbec nic jednoduchého. Podaří se hvězdný tým Pirátů překvapit?

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy