Špatný start třetí části zhatil veškeré naděje na bodový zisk

Písečtí hokejisté předvedli na ledě Chomutova bojovný výkon, na body to ale nestačilo. Rozhodl začátek třetí třetiny, kdy se Piráti radovali během necelé minuty ze vstřelené branky hned dvakrát. Vedení 4:1 si domácí pohlídali až do samotného závěru zápasu.
1.liga ČR, 26. kolo, st 23.11.2011
Chomutov
4:1
1:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 16. Mrázek (Grof, Gajovský), 28. Hřebejk (Seman, Kraft), 13. Procházka (Havíř), 44. Heřman (Kraft) - 30. Žovinec (Eberle, Nouza). Rozhodčí: Čech - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 8:8, navíc Všetečka (PÍS) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1256. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Chomutov: Hanuljak - Grof, Mrázek, Palin, Pulpán, Rutta, Jillson, Bartejs, Havíř - Hruška, Gajovský, Procházka - Seman, Kraft, Hřebejk - Heřman, Fiala, Hromas - Ondřej, Sikora, Hafenrichter.
Písek: Falter - Pavlíček, Žovinec – Všetečka, Havran – Kanov, Lukáč - Lukačovič – Antončík, Lunák, Slavík – Eberle, Bělohlav, Nouza – Polodna, Šperger, Kudrna – Nedorost, Vaniš Ferebauer - Mrkvička.
Už před zápasem bylo jasné, kdo je favoritem tohoto duelu. Domácí Chomutov neponechal nic v náhodě a už od úvodní buly byl jasně lepším týmem na ledě. Do první lepší pozice se dostal chomutovský Marek Sikora, který se dostal až mezi kruhy a vyslal nebezpečnou střelu, ale Martin Falter ji dokázal zlikvidovat. Upozornili na sebe také hosté. V páté minutě utkání si vytvořili tlak, když Piráty zmáčkli v jejich obranném pásmu. Ten to tlak však vyvrcholil pouze nepřesnou střelou hostujícího Eberleho a skóre se neměnilo. Největší šance v dosavadním průběhu první třetiny byla k vidění ve dvanácté minutě, kdy Marek Sikora ve vlastním oslabení vybojoval v útočném pásmu kotouč a přihrával na zcela osamoceného Zdeňka Ondřeje, který i přes to, že byl před Falterem sám, stav utkání otevřít nedokázal. Ihned v protiútoku Písku se až před Hanuljaka prosadil obránce Všetečka, ale ani ten branku nevstřelil. V šestnácté minutě však přišlo to, na co všichni čekali. Jakub Grof měl při vlastní přesilovce na modré tolik času, aby si ještě vybruslil mezi kruhy a přihrál na volného Jaroslava Mrázka, který v pohodě trefil úplně prázdnou branku. Tím to gólem využil první početní výhodu Pirátů a poslal domácí do vedení. V dalších minutách první třetiny se už nic zajímavého nestalo a šlo se do šaten za stavu 1:0 pro Chomutov.

Druhé dějství začali aktivněji opět domácí. Po dvou minutách druhé třetiny se do šance po přihrávce Hřebejka dostal Kraft, ale na Faltera vyzrát nedokázal. O minutu později měli Piráti další možnost navýšit své vedení. Ondřej Fiala se byl docela dlouho osamocen před hostujícím brankářem, který jeho střelu zlikvidoval na poslední chvíli. Hosté také dokázali ohrozit branku soupeře. V 25.minutě hostující obránce Kanov nebezpečně pálil při přesilovce od modré čáry, ale Miroslav Hanuljak vychytal jeho pokus připravenou lapačkou. V 27.minutě měl Písek zatím svojí největší příležitost na srovnání skóre. David Nedorost dokázal projet chomutovskou obranou doslova jako nůž máslem a přihrát Marku Vanišovi, který netrefil zcela odkrytou branku a promarnil tak obrovskou příležitost. Potvrdilo se tak dosti otřepané pravidlo nedáš, dostaneš. V 28.minutě chomutovský Filip Seman nahazoval od levého mantinelu kotouč před branku, kde úspěšně tečoval Štěpán Hřebejk a kotouč skončil za zády překvapeného Martina Faltera. Výsledek byl tedy 2:0 pro domácí. Ihned v zápěti po vhozené buly se hráči Písku pokoušeli o odpověď, kdy se do velké šance dokázal prosadit opět Marek Vaniš, ale Hanuljaka opět nepřekonal. Přeci jen se však hosté dočkali snížení stavu. V 31.minutě při přesilové hře Jan Eberle naservíroval kotouč Dušanu Žovaničovi před prázdnou branku a ten trefil. Žádné jiné šance jsme se do konce druhé třetiny nedočkali a na ukazateli skóre svítilo 2:1 ve prospěch Pirátů.

Jako kdyby domácí trenér svým hráčům při druhé přestávce v kabině pořádně vyčinil. Takhle to totiž vypadalo od úvodu třetí třetiny. Po dvou a půl minutách od začátku poslední dvaciminutovky Milan Procházka projel do útočného pásma, udělal kličku hostujícímu hráči a krásnou střelou švihem vymetl pavučiny v levém rohu branky Martina Faltera. Téměř přesně o jednu minutu později padla další branka a opět do klece hostů. Jan Heřman se dostal díky přihrávce Milana Krafta do brejku a ranou k pravé tyči zvýšil na 4:1. Další šance byla vidět ve 47. minutě v podání Písku. David Nedorost se dokázal prosadit až před domácího brankáře, ale jeho střela skončila pouze v hrudi právě Miroslava Hanuljaka. O dvě minuty později mohli změnit stav utkání opět domácí. Hruška přihrával na Krafta, který se tím dostal do gólové pozice, ale poté provedl zbytečnou kličku a výsledek zůstal stejný. Deset minut před koncem měli hráči Písku největší příležitost na to, aby se pokusili ještě něco udělat s výsledkem a zdramatizovat utkání. Dostali totiž příležitost početní výhody pěti proti třem, bohužel pro ně však v této přesilovce nic kloudného vymyslet nedokázali a Piráti se ubránili bez větších problémů. Do konce zápasu si dokázali tvořit šance víceméně jen domácí, ale spíše už kontrolovali tří brankové vedení a nedovolili žádné komplikace. I proto se nic zajímavého už nestalo a Piráti si mohli připsat další tři body.

Václav Sýkora (Piráti Chomutov) - Myslím si, že jsme dnes narazili na velice zdatného soupeře. Nelze se dívat pouze na tabulku, protože Písek přijel s velice aktivní taktikou a forčekingem. Snažil se napadat s dvěmi až třemi hráči a dvě třetiny to dnes byl vyrovnaný zápas. My jsme se sice dostali do vedení 2:0, ale pak jsme inkasovali na 2:1 v oslabení. Rozhudující určitě bylo odskočení na 4:1 a celkově třetí třetina, kdy se nám podařilo vstřelit dva góly. Poté už bylo utkání zcela v naší režii.

Josef Řeháček (IHC Písek) - Já jsem byl s naší hrou spokojený. Myslím si, že to bylo kvalitní utkání. Celou dobu jsme hráli dobře až na výpadek ve třetí třetině, kde naši hráči dvakrát špatně střídali, šli brzy z ledu a soupeř to dvakrát potrestal. Dokázali jsme dát kontaktní branku na 2:1 a do třetí třetiny jsme šli s tím, že by se tady dal uhrát bod, protože jsme se dostávali do šancí. Ve dvou třetinách bylo dost situací ve kterých jsme mohli dát gól a kluci hráli zodpovědně dozadu. Stačilo jen trochu štěstí na vyrovnání, ale bohužel se nám nepovedla třetí třetina. Rozdíl dvou branek už pro nás byl moc a řekl bych, že utkání jsme rozhodli svými chybami.