Žluto-modré čeká bitva v Pouzar aréně

Ve středu 24. října je na programu další kolo třetí nejvyšší hokejové soutěže. Písecké hráče čeká jistě náročný zápas v budějovické Pouzar aréně, která je domovským stánkem týmu HC David Servis České Budějovice. Písečtí pojedou v dalším derby hájit pozici nejlépe postaveného jihočeského celku v soutěži.

Budějovický David Servis zatím zůstává za očekáváním se sedmi body na posledním místě. I když Servismani dokázali v prvním kole překvapit Tábor, následovala šňůra pěti proher v řadě. Zastavila ji sice výhra 8:6 s Valašským Meziříčím, na tu už ale Budějovičtí nedokázali navázat a padli doma 4:7 s Táborem a naposledy 4:5 v prodloužení v Pelhřimově. Nejproduktivnějšími hráči David Servisu jsou Tomáš Vak (7+9), Roman Šulčík (6+8) a Jiří Bárta (6+4).

Písek si v posledním kole užil vytouženou výhru s Táborem, který v novodobé druholigové historii obou klubů zvládl vůbec poprvé porazit. Táborský komplex rozbil dvěma brankami Jan Polata a jednou trefou bek Dominik Houdek. Výhra 3:2 přišla Písku vhod, protože před tím smolně prohrál 2:3 s Moravskými Budějovicemi a pak padl 4:7 ve Žďáru nad Sázavou.

Píseckou produktivitu táhne po odchodu Filipa Vlčka do Slavie Jan Sýbek (7+9), který ale bude kvůli zranění z derby asi dva týdny chybět. Následuje ho centr Petr Hučko se třemi brankami a sedmi asistencemi v osmi odehraných zápasech. Kdysi obránce Jan Polata má v první útočné formaci statistiku 4+4. V obraně vede kapitán Martin Parýzek (2+5), pět asistencí má i Dominik Bílek.

První vzájemný zápas obou celků u Otavy opanoval Písek, který díky brankám Vlčka, Sýbka a Strnada utekl do vedení 3:0. Vzápětí ale snížil matador Tomáš Vak. Výru Písku 4:1 potvrdil ve třetí třetině David Ciboch.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy