Přestřelka šťastnější pro David Servis

Byl to zápas blbec. Písek nezvládl přestřelku na David Servisu a prohrál 5:8. Dva góly dal Jakub ŠUHAJ a po jedné trefě přidali Jan POLATA, Petr HUČKO a Adam NOVÁK. Písku se nepovedla hlavně první třetina. Náskok pak si se sympaticky dotahoval, ale vaz mu zlomil gól do šatny před druhou pauzou na 6:3. Nestačilo mu ani 45 střel a 5 nastřelených tyček.
2. liga ČR, sk. JIH-VÝCHOD, 12. kolo, st 24.10.2018, Pouzar aréna České Budějovice
David Servis ČB
8:5
3:1, 3:2, 2:2
David Servis ČB: Marek – L. Kříž, Radoš, Škopek, J. Kříž, Michal, J. Kubeš – R. Šulčík, Vak, Hřebejk, Jiří Bárta, Jan Bárta, Ferebauer, Rolínek, Trummer (50. Sumerauer, 55. Schmidmayer), Kronus
Písek: Hauser – Parýzek, Hanus, Tintěra (32. Houdek), Bílek, Červinský, Turek – Polata, Hučko, J. Šuhaj, A. Novák, Koupal, Marcilis, Strnad, Jabůrek, Rod (41. V. Šuhaj).

Vstup do zápasu zastihl ve větší pohodě Servismany, kteří měli lepší pohyb a hráli jednoduše, což jim na malém kluzišti Pouzar arény svědčilo. Využil toho na konci šesté minuty Jiří Bárta, když v útočném pásmu obral soupeře o puk a řítil se ze strany na Hausera. Přes jeho chrániče pak šťastně procpal puk do branky. Písek dlouho hledal recept na úspěch a ve 12. minutě se zdálo, že ho našel. Přesilovku pěti proti třem využil Jakub Šuhaj, když do prázdné branky dorazil střelu Vladimíra Hanuse odraženou od tyče. V přesilovce trestali ale i domácí. Necelých pět minut před koncem stál na konci pohledné kombinace Roman Šulčík. A minutu a půl před první pauzou přišel další tvrdý direkt, když Jiří Bárta úspěšně dorážel k pravé tyči Hauserovy branky.

Na začátku druhého dějství znovu hrozili domácí a dočkali se zasloužené odměny. V 25. minutě se po závaru dostal mezi kruhy k puku expísecký obránce Petr Škopek a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Hráči od Otavy se nadechli ke snižování ztráty - Jan Polata si v přesilovce našel Parýzkovu odraženou střelu a z levé strany ji uklidil do poloprázdné klece - 4:2. Vzápětí si ale domácí vzali slibné vedení zpět po pohotové teči zkušeného Romana Šulčíka. Za dvě minuty Písek znovu snížil zásluhou Petra Hučka. Ten v přesilovce nabruslil do pásma a v dobré pozici propálil Marka ranou pod lapačku. Rána do vazu však přišla necelých osm vteřin před druhou přestávkou. Písek předvedl chybu v obranném pásmu a nabídl šanci Radku Rolínkovi. Ten jí nezahodil a střelou k pravé tyči poslal Servismany do klíčového brejku.

Třetí třetina se nesla v duchu velkých píseckých šancí a hlídání budějovického náskoku. Ten narostl v čase 41:45, kdy se Roman Šulčík prosadil důrazem na brankovišti a šťastnou tečí za bezmocného Hausera. Devět minut před koncem snížil Jakub Šuhaj, když mu hned po buly Petr Hučko adresoval přesný pas na hranici brankoviště. Asi nejhezčí akce zápasu byla k vidění pět minut před závěrečnou sirénou. Zkušený Štěpán Hřebejk nejel v rychlosti do pásma, natáhl na sebe bránící hráče a přenechal puk do tandemu matadorovi Tomáši Vakovi. Ten se nerozpakoval a výstavní dělovkou vymetl levou šibenici. Poslední slovo v brankových hodech si vzali Písečtí. Asi čtyři a půl minuty před koncem vybojoval puk za brankou Petr Hučko a naservíroval jej mezi kruhy Adamu Novákovi, který s druhou formací skákal na led. Novák si potáhl puk a zamířil přesně k levé tyči. Gólové dostihy ale i tak vyhráli domácí.

Karel Herr, trenér Písku: "Třikrát jsme v této sezóně včetně přípravy zvládli David Servis porazit díky tomu, že jsme rychle otáčeli hru, hráli jsme jednoduše a hodně bojovali. To nám dneska chybělo. Pracovala nám jen jedna lajna a na to se bohužel hrát nedá. Měli jsme párkrát smůlu, soupeř naopak proměňoval skoro všechno. Osm gólů na ledě posledního týmu je ale moc. Na druhou stranu to jasně ukazuje, že liga je vyrovnaná a s nikým to nebude jednoduché utkání. Ve druhé třetině jsem se nadechovali, ale udělali jsme sedm vteřin před koncem fatální chybu, soupeř nás obral o puk a dokázali skórovat. Vždycky, když jsme byli blízko, položil nás gól David Servisu. Další zápas s Pelhřimovem bude asi zase vyrovnaný. Nesmíme věšet hlavy. Víme, že jsme schopni předvést dobrý výkon proti silným soupeřům, takže musíme jít do zápasu s čistou hlavou a vrátit se k naší hře. K bojovnosti a jednoduchosti bez velkého vymýšlení."