Zvládne Písek utkání proti Moravským Budějovicím?

V rámci osmadvacátého kola druhé hokejové ligy přijede k Otavě tým Moravských Budějovic. Moravské Budějovice měly na rozdíl od Písku volnou středu a to znamená, že tým z Vysočiny vyrukuje na Písek s plnou energií. Poslední zápas pro žluto-modré dopadl těsnou výhrou 1:0. Naopak Moravské Budějovice prohrály proti Pelhřimovu 5:2

Hráči IHC zažívají velmi nepovedenou sezónu. Z dosud 27 odehraných zápasů zvítězil tým od Otavy pouze pětkrát – naposledy ve středu proti Kolínu, kde přerušil hrozivou sérii devíti porážek v řadě. O ofenzívu se stará hlavně trio hráčů Ciboch – Koupal – Sýbek, které se dohromady podílelo hned na 54 píseckých gólech.

Moravské Budějovice se sluní na krásné čtvrté pozici s pozitivní vidinou PlayOff. V posledním zápase nestačili svěřenci trenéra Augistina Žáka na Pelhřimov, kterému stačilo vsítit pět branek k výhře. Nejproduktivnějším hráčem Budějovic je Ladislav Rytnauer, který si během 25 zápasů připsal třináct přesných zásahů a šestnáct asistencí.

Letošní bilance vzájemných zápasů hovoří jasně pro Moravské Budějovice, které se z výhry radovaly ve všech třech předcházejících případech. Dvě utkání rozhodly Budějovice v základní hrací době, jednou svého rivala z jihu Čech přetlačily až v samostatných nájezdech. Celkové skóre zmiňovaných vzájemných mistrovských zápasů pak činí 16:4.

To, jestli uvidíme další výhru favorizovaných Moravských Budějovic, nebo překvapivé vítězství posledním triumfem nabuzených hráčů Písku se rozhodne v sobotu 20. ledna. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy