V dalším mezistátním utkání vyšli jako vítězové hráči Písku

Kdo si našel cestu na přípravné utkání mezi Pískem a Crimmitschau, rozhodně nelitoval. Celkem deset branek přinesl čtvrteční přípravný zápas. Nechybělo téměř nic: pěkné góly, výměny názorů, atd. Písečtí nakonec v dramatickém utkání dokázali přehrát soupeře z Crimmitschau 6:4.
Přípravné zápasy A-týmu, přát., čt 1.9.2011
Písek
Crimmitschau
6:4
1:0, 3:3, 2:1
Branky a nahrávky: 14. Polodna (Luňák), 29. Ferebauer (Parýzek, Luňák), 36. Polodna (Ferebauer), 40. Suja (Nouza, Mrkvička), 44. Kudrna, 59. Luňák (Parýzek) - 21. Schwab (Pielmeier, Keith), 24. Wycisk (Schütz), 33. Schwab (Keith), 51. Albrecht H. (Pielmeier). Rozhodčí: Dvořák. Vyloučení: 9:8, Navíc: Bača (Pís) 5 + do konce utkání, Keith (Cri) 5 + do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 420. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Písek: Falter - Parýzek, Lukáč, Pavlíček, Němeček, Kanov, Bača, Turek - Kudrna, Luňák, Homolka - Mrkvička, Šperger, Nouza - Ferebauer, Suja, Polodna - Sýbek, Bernad, Markulinec
Crimmitschau: Albrecht S. - Kufner, Schotz , Tory, Rau, Pietsch, Marteli, Vogl, Schwab, Schietzold, Goulet, Keith, Albrecht H., Guts, Pielmeier, Albrecht G., Wycisk, Grözinger

Petr Košatka - V pořadí čtvrté mezinárodní přípravné utkání odehráli hokejisté Písku a tentokrát se jihočeskému celku postavil německý tým z města Crimmitschau, který působí se druhé nejvyšší německé soutěži.

Vůbec první šanci utkání si vypracoval domácí útočník Nouza, který se natlačil s pukem před branku, forhendových zakončením si však na hostujícího brankáře nepřišel. Bíločervení se poprvé mohli prosadil v páté minutě, kdy si vytvořili tlak při vlastní přesilovce. Obzvlášť nebezpečná se jevila teč útočníka Schwaba, Falter byl však v důležitý moment maximálně pozorný.

V dalším průběhu první části měli více ze hry domácí hráči a rušněji bylo před brankou Albrechta. Dobrá střelecká možnost se naskytla Markulincovi, který se zmocnil odraženého puku, v důležitý moment ale puk promáchnul. Následně střílel od modré čáry Parýzek a tečovaná střela se otřela o levou tyč soupeřovy brány.

První brankový moment nastal ve čtrnácté minutě. Luňákovu přihrávku zúročil Stanislav Polodna, který tváří v tvář hostujícímu brankáři zamířil přesně mezi betony – 1:0. V závěru první dějství ještě vyslal štiplavou střelu od modré domácí Němeček, stejný pokus však Albrecht včas schoval pod lapačkou.

Vstup do druhé části vydařil lépe píseckému soupeři a po první akci druhé části bylo srovnáno. Po pár vteřinách hry zamířila přihrávka zpoza branky přesně na hůl Troy Schwab a hostující útočník z otočky nasměroval puk k pravé tyči.

O chvíli později hosté docílili další trefy a rázem se dostali do vedení. Marteli přihrál na modrou čáru Austinovu Wyciskovi, který něco mezi střelou a nahozením se trefil naprosto přesně k pravé tyči. Jenže odpověď Píseckých byla bleskurychlá. Parýzkova nepřesná střela sice mířila úplně mimo klec, trefila však Jiřího Ferebauera, od něhož se kus černé gumy odrazil do branky.

Jenže remízový stav opět nevydržel dlouho. Pielmeierovu střelu tečoval Troy Schwab těsně před brankovou čarou a dráhu kotouče změnil tak, že kus černé gumy zapadnul přesně pod víko - 2:3. Také na tento gól však domácí rychle reagovali. Ferebauer chytře našel křižnou přihrávkou Stanislava Polodnu, který zakončoval do odkryté klece – 3:3.

V samotném závěru nakonec ještě domácí stihli vsítit čtvrtou branku a jít těsně před druhou přestávkou do vedení. Polodna prostrčil kotouč pod padajícím Albrechtem a Jakub Suja dával puk takřka do prázdné brány.

Po bouřlivé druhé části, ve které bylo k vidění celkem šest branek se hra v závěrečné třetině přece jen trochu uklidnila. I tak ale bylo i nadále na co koukat. Na 5:3 zvyšoval Jiří Kudrna, který ztečoval puk do branky. Na brankový rozdíl brzy vrátil hosty Hannes Albrecht přesnou střelou k tyči, jenže brzy poté Parýzek poslal puk Lukáši Luňákovi do jízdy a písecký hráč před bránícím hráčem udělal ukázkovou zasekávačku a po následném zamíchání s pukem nekompromisně zavěsil do horní části Albrechtovy brány.

Mezinárodní klání nabídlo celkem deset branek, více z nich zaznamenali domácí a připsali si pátou výhru v řadě.

Ohlasy trenérů

Ohlasy nejsou k dispozici.

Generální podporovatel

Partneři ligy