Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     17.10.2015       Petr Eliáš

Přestřelka s Bílinou: Písek konečně zvládl závěr

Hokejový večer u Otavy sice nenabídl příliš hokejové krásy, i tak si svěřenci trenéra Slabého připsali důležité tři body do druholigové tabulky. Dvě třetiny byl k vidění boj plný nervozity a nepřesností, v závěru však Písek udržel nervy na uzdě a zvítězil. Plný bodový zisk je po smolně prohraných utkáních v posledních týdnech vítanou vzpruhou.
9.kolo, sobota 17.10.2015, 17:00, Zimní stadion Písek
(2:2, 1:1, 4:1)

Komentář

Na to, jak bídná byla první třetina z pohledu obou týmů, byl skoro zázrak, že u Otavy padly čtyři branky. Lépe do zápasu vstoupili Draci z Bíliny, kteří se zaslouženě ujali vedení po přesné střele Jana Trubeneckera mezi betony. O vyrovnání se však za moment postaral Jakub Suchan, když překonal bezmocného Slyusarchura. Domácí borce vyrovnání nakoplo a rázem to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Na 2:1 otočil Filip Vlček v přesilové hře, když si u pravé tyče počkal na nahození kapitána Procházky a neomylně zavěsil. V závěru prvního dějství ale Bílina vyrovnala zásluhou Milana Bohma, který sice zakončoval v signalizované výhodě do posunuté branky, ale sudí podle nových pravidel regulérní gól uznal.

Pohledný hokej si mezi mantinely píseckého zimního stadionu nenašel cestu ani ve druhém dějství. Více ze hry měli jednoznačně Písečtí, kteří neproměnili řadu šancí. Vedení vrátil Písku parádním sólem Tomáš Růžička, který uspěl se svým blafákem a střelou bekhendem. Tribuny pak ale zmrazil Štěpán Štěpánek, který překonal Pance střelou z levého kruhu.

Vyrovnaný duel rozhodlo až závěrečné dějství, ve kterém Písek jako favorit utkání převzal pevně otěže zápasu do vlastních rukou a po třech porážkách se raduje z vítězství za tři body. Po dvou minutách třetí třetiny uspěl střelou pod lapačku Jan Sýbek. Pak sice nechytatelnou ranou do šibenice srovnal Roman Fučík, ale pět minut před koncem vstřelil v oslabení vítěznou branku Josef Slavík. V závěru ještě pečetili výhru domácích Josef Urbanec a obránce Libor Jirků.