Písek podruhé za sebou vyhrál, rozhodlo štěstí, Květoň a Pinkas

Čtvrtý zápas série play-off mezi Pískem a Kláštercem přinesl na chlup stejný výsledek jako zápas třetí. 3:2 pro Písek. Dokonce i stav skóre se měnil podobně. Písek vedl 3:1, Klášterec snížil na 3:2 a pak měl zase celou třetinu k tomu, aby vyrovnal a vynutil si alespoň prodloužení. Hosté to však ani jednou nedokázali a proto pozvou své i písecké fanoušky v sobotu znovu na hokej. Rozhodne páté zkřížení hokejek, až poslední možný duel určí postupujícího. Nutno však poznamenat, že v dnešním zápase stáli při Písku všichni svatí, protože v poslední třetině bylo na ledě už jen jedno mužstvo. A to hosté. Gól a dvě nahrávky zaznamenal nejlepší hráč zápasu Tomáš Květoň.
2.liga ČR sk. STŘED, ČF4, čt 8.3.2007, s.n.o.p. arena
Písek
Klášterec nad Ohří
3:2
3:1, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 10. Květoň (Procházka M., Pinkas), 17. Holec (Květoň, Burkoň), 20. Holec (Květoň) - 20. Kocek (Zika), 40. Chyba Rozhodčí: Lacina - Beneš, Štofa Vyloučení: 10:10 Využití: 2:2 Diváci: 420
Písek: Pinkas - Svoboda, Veselý, Burkoň, Bezouška, F. Procházka, Hauer, M. Procházka - Řehoř, Míka, Kořánek - Květoň, Mikeska, Holec - KIca, Filipi, Kašpar
Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Kuncl, Novotný, Březina, Znojemský, Zika, Pokorný, Kotrouš, Suk, Řepík, Pražák, Babka, Novák, Kocek, Panocha, Chyba, Hlubuček
Zápas opět začal velkým píseckým náporem, to násobily klášterecké fauly a výsledkem byl Damašek v akci. Nejprve mu tedy pomohla tyčka, po střele Holce o sobě dala vědět slušným cinknutím. To Kořánek v ještě lepší pozici puk špatně trefil a ten skončil kdovíkde. Dlouhatánskou kličkou pak zakončoval svůj samostatný nájezd Holec, Damašek se nakonec k zemi poroučel a Holec ho šikovně podstřelil, ale z velkého úhlu branku netrefil.

Pak zase ujel Řehoř, jeho pokus skončil opět vedle klece brankáře Damaška. Hosté se první desetiminutovku bránili a to ne příliš urputně a ne příliš dobře, Písečtí manévrovali v jejich obranném pásmu a čekali na šance. Paradoxně největší klid v pásmu Klášterce byl, když tradičně velmi přísný rozhodčí Lacina posílal hosty do čtyřech. To totiž Písek, sužován trýznivou odpovědností, nevymyslel skoro nic.

Když už to vypadalo, že i třetí přesilovka domácích bude spíš na pískot než na potlesk, vzal na sebe odpovědnost Tomáš Květoň. Uprostřed kluziště nabral rychlost, lehoučce obehrál jednoho hráče a mezi roztaženými beky si to zamířil rovnou k Damaškovi. Střelou švihem brankáře překonal a poslal domácí do vedení. 1:0.

Hosté o sobě dlouho nedávali vědět, po gólu se sice osmělili, konkrétně Zika, který zakončoval pěknou přesilovkovou kombinaci. Pinkas však zachránil, stejně jako za chvíli, kdy se opět setkal se Zikou. Ten našlápl podobně jako Květoň, obránce však neobjel, nýbrž přes něj vystřelil a pak si dojel doražený puk. Vzhledem k tomu, že Pinkas se zabýval přesunem z jednoho rohu branky na druhý a obránci rovněž absentovali, může Zika mluvit o smůle, že puk do poloodkryté branky nezasunul.

Hosté vůbec dnes hráli přesilovky mnohem lépe než domácí. Dokázali si nahrát, podržet puk a hlavně něčím beky překvapit. Ke kombinování měli ostatně řadu příležitostí, domácí šli za zápas pykat desetkrát, hosté poctili trestnou lavici svou návštěvou stejně tak často. Přesilové hry resp. oslabení tak byly opět téměř neustálým stavem.

Druhý gól padl v přesilovce pěti proti třem. Domácí měli téměř 90 sekund na skórování, a i když jich už téměř 80 proplýtvali, tu jednu následující si užili měrou vrchovatou. Květoň nahrává a Holec pálí. 2:0.

Hosté to však domácím tentokrát brzy vrátili. Nenápadná střela Kocka, stojícího těsně za modrou, ve dvacáté minutě prolítla klubkem hráčů a zapadla za Pinkase. 2:1.

Ale účet první třetiny podtrhával stejně Písek. Třetí a jak se později ukázalo vítězný gól padl po velké nepozornosti Klášterce, který napůl ještě oslavoval branku. Chybná rozehrávka, nájezd Holce s Květoněm, jejich hole si několikrát vymění puk, až ho ta Holcova nakonec posílá do síťky. 3:1 a konec třetiny.

Minutu a půl hráli ve výhodě dvou mužů po přestávce i hosté. Trestuhodně však zaváhali, neměli ani jednu vážnou příležitost! To následné oslabení, to byla jiná. Ujel Chyba a dokonce dvakrát testoval Pinkase.

Od poloviny utkání hosté vzali otěže do svých rukou a určovali tempo hry. Zapomněli na odevzdanost, která se až trochu vkrádala na mysl při jejich nástupu do zápasu, naopak začali vytahovat své nejlepší momenty ze středečního utkání. Písek už moc šancí nevymyslel, měl sice malou územní převahu, ale šance u něj byly nedostatkovým zbožím. Ne tak u Klášterce.

V 30. minutě se výborně protáhl kolem Hauera Pražák, ale střela skončila na Pinkasově betonu. Na stejnou branku mířil i Kotrouš, ale nevedlo se mu o nic lépe. Pak zase domácí při vlastní přesilovce rozehrávali tak nemotorně, že si Filipi mohl dát bruslí vlastní gól. Ve 39. minutě dvakrát pálil Řepík a když neuspěl ani on, zdálo se, že to po dvou třetinách bude stejně jako včera 3:1. Ale nebylo.

Gól dal totiž Chyba. Při přesilovce stál na modré čáře a vyslal polovysokou plachtící střelu. Snad na teč, snad střílel. Pinkase však dokonale zaskočil, zřejmě neviděl. 3:2. Klášterec tak měl celou třetí třetinu na otočení jednobrankového vedení domácích.

A po pauze se pustil rázně do práce. Od prvních minut si vytvořil takový tlak, jako by se jednalo o závěrečnou dvouminutovku. Megašanci měl Řepík, zaváhal bek Bezouška a nechal útočníka samotného. Ten si sice položil Pinkase a ale pak trefil tyč.

Za Písek naposledy odpovídal Kica. Ten trefil rovněž tyčku a na začátku třetí třetiny tím uzavřel seznam píseckých šancí dnešního utkání.

Vyrovnání měl na holi Pražák. Ovšem ani jeho dorážka hosty nepotěšila. Klášterec mocně šlapal a domácí lapali po dechu, hole se třásly a nahrávky nabíraly pozoruhodných směrů. A když se písečtí obránci, citelně oslabení absencí Zbyňka Neckáře, za útočníky hostí sem tam jenom otáčeli, přicházely další možnosti.

Nyní řádil Zika. Mezi kruhy vyslal nebezpečnou střelu mezi Pinkasovy betony. Za chvilku zase překvapil rychlým manévrem a pak hodně dlouho šťouchal do puku u pravé tyčky, ve snaze ho dostat do branky třeba i s gólmanem. Pak byl vyloučen Michal Procházka a v přesilovce se tlak hostů ještě stupňoval! A to běžela teprve sedmá minuta…

V 50. minutě chyboval Burkoň a do šance letěl opět Řepík, mířil vedle. Poté si dali hosté chvíli pauzu, domácí trochu zkonsolidovali své řady a to i díky vyloučení hostujícího Pokorného. Písek tedy i při přesilovce měl zakázané uvolnění, ale neúspěšný pokus Řehoře alespoň probudil Damaška z letargie.

Domácí trenér ve snaze tým probudit k životu točil sestavou jak mohl, opětovný nápor hostí po přežité přesilovce však nezastavil. Něco se však přeci změnilo. Hosté se sice stále stejně vehementně tlačili před branku, nicméně Písek začal bránit mnohem více svědomitěji a hosty do tolika vyložených příležitostí už nepouštěl.

A pak se hosté v nejdůležitější chvíli zastavili sami. Faul, jaký předvedl Kotrouš v čase 57,44, Lacina odpustit nemohl. Hosté pak sice na poslední chvíli odvolali brankáře, ale bylo to spíš symbolické gesto, na vyrovnání čas nebyl.

Písek vyhrál dvakrát o gól a vrátil tak Klášterci dvě těsné porážky i s úroky. Série se vrací do Klášterce a bude to všechno ještě hodně, hodně zajímavé…

Ohlasy trenérů

Trenér Klášterce Petr Mikeš:
„Myslím si, že oba zápasy v Písku hodně ovlivnily naše zbytečné fauly, potom jsme hodně hráli ve čtyřech nebo ve třech. Jednak nás to stálo hodně sil a jednak jsme v těch oslabení inkasovali, při hře pět na pět to bylo absolutně vyrovnané. Když si vezmu, že v první třetině jsme měli šest vyloučených, to je vlastně dvanáct minut v oslabení, inkasovali jsme a v tom prvním zápase tady to byla zase druhá třetina, kde přišla série sedmi vyloučení a také jsme z ní inkasovali, takže zbytečná vyloučení výrazně ovlivnily oba zápasy tady.

I dnes jsme inkasovali v první třetině dvakrát ve vlastním oslabení, z toho jednou po hrubé chybě obránce. Domácí díky tomu získali náskok 3:1, ale my jsme dali na konci druhé třetiny kontaktní gól a v poslední třetí třetině jsme byli ve všech směrech lepší, zatlačili jsme domácí do hluboké defenzívy, ale bohužel – chybělo nám v koncovce trošku štěstíčka. Jako včera, kdy jsme nastřelili při power-play sedm vteřin před koncem tyčku.. Takže nám nezbývá než se připravit na to páté utkání. Myslím si, že je to padesát na padesát. Hrajeme doma na menším kluzišti, což by nám myslím mohlo zase vyhovovat."

Ohlas s trenérem Písku Janem Rybáčkem najdete v samostatném článku.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy