Písek nezvládl první třetinu a ta ho stála zápas

Na prvních dvacet minut středečního utkání by Písečtí snad raději zapomněli. Kadaňská smrť přinesla celkem čtyři branky do hostující sítě a po dvaceti minutách to s týmem z jihu Čech vypadalo velmi bledě. Hrozivě vypadající skóre 4:0 svitilo na tabuli ještě na začátku třetí části. Poté vylepšili situaci hostů Slavík a Polodna, výrazněji ztenčit náskok soupeře už se ale Píseckým nepodařilo.
1.liga ČR, 15. kolo, st 3.11.2010
Kadaň
Písek
4:2
4:0, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 2. Hlubuček (Bursík), 12. Kadlec (Klíma, Mužík), 12. Eiselt (Mikšovic, Boušek), 18. Eiselt (Mikšovic, Boušek) - 45. Slavík (Všetečka), 47. Polodna (Suja). Rozhodčí: Jeřábek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Průběh utkání: 4:0, 4:2.
Kadaň: Závorka - Schmidt, Trefný, Szakal, Hlubuček, Mazanec, Přindiš, Zmeškal - Eiselt, Mikšovic, Boušek - Balázs, Charousek, Bursík - Ton, Rohan, Freiberg - Mužík, Kadlec, Klíma - V. Novák.
Písek: Jágr - Procházka, Kalečík, Heš, Výborný, Vojta, P. Novák, Všetečka - Ferebauer, Bauer, Nedvěd - Dragoun, Kudrna, Pšurný - Slavík, Kopecký, Stejskal - Mikšovský, Suja, Polodna - Kellner.

Domácí začali velice aktivně. Už po padesáti vteřinách hry střílel Boušek do odkryté brány, jeho ránu ale zastavila hokejka jednoho z bránících hráčů. O půlminutu později Bursík našel volného Hlubučka a ten nedal brankáři šanci.

Po inkasovaném gólu Písek ožil, ale kadaňská obrana je k ničemu nepustila. Naopak do velké šance se dostal Rohan, ale byl zastaven faulem. Písek dělal chyby v obraně a to se mu stalo osudným. Ve 12. minutě totiž přihrál Klíma z rohu kluziště na volného Kadlece a ten dorazil puk do odkryté klece. A přesně po půlminutě to bylo 3:0. Domácí obraně ujel Boušek s Eiseltem a druhý jmenovaný zavěsil.

Po tomto gólu Písek přestal hrát. A kadaňští toho využili počtvrté. Mikšovic přihrál zpoza brány Eiseltovi, ten se protlačil před bránu a střelou nad vyrážečku uzavřel skóre první třetiny.

Druhou třetinu začal aktivněji Písek. Nedokázal se ale prosadit přes obranu Kadaně. Písku nepomohla ani minutu dlouhá dvojnásobná přesilovka. Po této přesilovce začala Kadaň hrát více aktivně. Akce po ose Boušek-Eiselt-Mikšovic ale brankou neskončila. Klímův sólový únik zastavil ofsajd, Eiseltův beton brankáře. Na druhé straně se objevil Dragoun před brankou, jeho slabou střelu ale Závorka chytil.

Začátek poslední třetiny patřil kadaňským. Balázse ale zastavil ofsajd. A pak přišla studená sprcha. Nejprve v čase 44:03 Slavík vymetl horní roh brány a o dvě minuty později Polodna poslal puk do odkryté klece. Hosté se tlačili za dalším gólem, ale střelu Polodny chytil Závorka. V závěru třetiny se ještě snažil upravit výsledek Eiselt s Bouškem, ale nedokázali protlačit puk přes les těl.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik (trenér Kadaň): Super první třetina, dali jsme 4 góly, soupeře jsme k ničemu nepustili. Druhou třetinu jsme udělali zbytečné fauly, i když jsme měli spoustu šancí, mohli jsme náskok navýšit, bohužel jsme šance neproměnili. Soupeř neměl co ztratit, a tak to risknul a dvěma brankami v závěru snížil a my museli zabrat a výsledek uhájit.

Miroslav Krupka (trenér Písek): Trenér hostí se odmítl vyjádřit.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy