Nevydařená první třetina stála Písecké zápas v Kadani

Nepovedená druhá polovina první třetiny stála Písecké zápas v Kadani. Jihočeši v úvodním dějství třikrát inkasovali a v prostřední části se náskok domácích zvýšil na pět branek. Ve třetí části Písečtí alespoň zmírnili debakl. Po brankách Melky a Ferebauera skončil zápas výsledkem 5:2. Premiéru si ve třetí části odbyl brankář Vratislav Vajner.
1.liga ČR, 33. kolo, st 14.12.2011
Kadaň
Písek
5:2
3:0, 2:0, 0:2
Branky a nahrávky: 15. Skořepa (Charousek, Malínský), 18. Heřman (Ton, Schmidt), 20. Ton (Mikšovic, Heřman), 36. Novák (Malínský, Řehoř), 37. Heřman - 41. Melka (Nouza), 52. Ferebauer. Rozhodčí: Kubeš - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 4:5, navíc Malínský (KAD) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0, 5:2.
Kadaň: Řehoř - Malínský, Bombic, Schmidt, Szakal, Mazanec, Révay, Zmeškal, Tomeček - Skořepa, Charousek, Novák - Ton, Mikšovic, Heřman - Polák, Diviš, Bílek - Mála, Kůs, Bursík.
Písek: Sedláček (41. Vajner) - Pavlíček, Žovinec, Všetečka, Havran, Kanov, Lukáč, Mrkvička, Dvořák - Slavík, Vaniš, Antončík - Eberle, Melka, Nouza - Kudrna, Bělohlav, Polodna - Ferebauer, Nedorost, Suja.

První třetina v režii domácích

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a od prvních minut si vytvářeli tlak. Hosté se však dobře bránili a tak branky začaly padat až ve druhé polovině třetiny. Na začátku patnácté minuty vystřelil Zdeněk Skořepa, Sedláčkovi jeho rána vypadla z lapačky a gólman hostů si puk sám srazil do branky – 1:0.

Po faulu Dvořáka si domácí zahráli první přesilovku a bleskově ji využili – z levého kruhu vypálil Karel Ton a Jan Heřman střelu tečoval za záda Sedláčka – 2:0.

Aktivní hra domácích nesla svoje ovoce a Kadaň stihla do konce prvního dějství přidat ještě jednu branku – Stanislav Mikšovic si počkal na najíždějícího Karla Tona a ten vteřinu před závěrečnou sirénou přidal další branku domácích – 3:0.

Ve druhém dějství přidala Kadaň další dvě branky

Ve druhé třetině se hrálo nahoru dolů, šance si vytvářely oba týmy,ale branky opět padaly až v závěru. Na konci 36. minuty dostal přesnou přihrávku Vladimír Novák a svoje sólo zakončil přesnou střelou nad lapačku Sedláčka – 4:0.

Jen o pár vteřin později fauloval Žovinec unikajícího Heřmana a rozhodčí nařídil trestné střílení – k němu se rozjel Jan Heřman a bekhendovou kličkou zvýšil náskok Kadaně na 5:0. Další branka už ve druhé periodě nepadla a tak mohli domácí odcházet do kabin s pohodlným pětibrankovým náskokem.

Písek v závěru už jen snížil

Vstup do třetí třetiny vyšel Píseckým na jedničku, když hned v první minutě našel Nouza osamoceného Antonína Melku a ten jako první překonal domácího gólmana Řehoře – 5:1.

Na začátku 48. minuty se do samostaného úniku dostal Vaniš, ale Řehoř jeho nájezd zlikvidoval. O chvíli později se do úniku dostal Eberle, ale střílel mimo. Hosté si pak zahráli přesilovku, kterou nevyužili,ale o chvíli později se radovali podruhé – Jiří Ferebauer z individuální akce přidal druhou branku Písku – 5:2.

Hosté vycítili šanci a snažili se přidat další branku, ale domácí se dobře bránili a nepřipustili zdramatizování zápasu. Kadaň díky výborným prvním dvěma třetinám porazila Písek 5:2 a v tabulce se tak posouvá na 12. místo před Třebíč, Písek naopak klesl na 11. místo.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy