Menu Další Zavřít Zavřít
REPORT ZÁPASU
     19.09.2012       Pavel Šácha, Petr Košatka

Písecká družina s vojevůdcem Melkou zkrotila nebezpečné Draky ze Šumperka

Středeční duel na píseckém ledě čelil výrazné konkurenci v podobě televizního extraligového přenosu Kladno – Slavia s Jaromírem Jágrem, Tomášem Plekancem či Markem Židlickým. Ti, kteří dali této kratochvíli přednost před hokejem v živém provedení, se sami připravili o jiný zážitek s visačkou kladenské kvality…
3.kolo, středa 19.9.2012, 18:00
(4:1, 1:1, 2:2)

Komentář

Modrožlutý písecký dres si v zápase s Draky nově vyzkoušelo trio dalších Rytířů extraligového vojska, jmenovitě obránci Vladimír Kameš, Jiří Drtina a ofenzivní navrátilec Antonín Melka. Tito hráči vytvořili elitní formaci spolu se svým kladenským parťákem Janem Daleckým a kapitánem týmu Zdeňkem Špergerem. A výsledek? Galapředstavení, které si na konci právem vysloužilo skandovaný potlesk necelých pěti stovek věrných příznivců.

O osudu střetnutí rozhodla už první třetina. Po třech minutách hry se poprvé přihlásil o slovo Melka a domácí vedli. Sobotní přemožitelé mladoboleslavského favorita sice dokázali na jeho zásah najít bleskovou odpověď a Holík srovnal na 1:1, už o dvě minuty později měl ale kladenský šikula znovu ruce nad hlavou – 2:1. Do 13. minuty udeřila nově sestavená elitní řada Písku ještě dvakrát, tentokrát se však role zakončovatelů ujali Dalecký (při oslabení svého mužstva) a Šperger (v přesilovce) – 4:1. Za tohoto stavu také předčasně skončilo zápasové účinkování gólmana Štůraly, kterého nahradil v brance Moravanů expísecký Vajner.

Ve druhé části hry domácí celek přece jen polevil v koncentraci i v nasazení. Spravedlivého trestu se mu za to dostalo ve 31. minutě, kdy se podruhé v utkání prosadil produktivní obránce Holík a snížil na 4:2. O původní tříbrankový náskok nakonec Jihočeši v nepříliš výrazném prostředním dějství nepřišli, to když Melka dovršil v další početní nevýhodě zářivý hattrick. Stejně tak se však Písečtí nevyhnuli hlasitému pokárání ze strany trenérů.

V závěrečné dvacetiminutovce popustily oba týmy ofenzivní stavidla a fanoušci v ochozech viděli hned čtyři gólové situace. Písečtí hokejisté dvakrát zvýraznili svůj náskok zásluhou Kučery a Marka, šumperský soubor ale pokaždé zareagoval a díky trefám Blinky a Staňka udržel skóre v přijatelné tříbrankové podobě.

Antonín Melka, autor hattricku: "Myslím si, že to byl z naší strany opravdu povedený zápas. Rozhodla ho v podstatě už první třetina, která se nám povedla a vyhráli jsme jí 4:1. Až na pár slabších minut jsme utkání odehráli v tempu, byli jsme důrazní v soubojích a dali pěkné góly. Dobré je i to, že jsme dokázali skórovat v oslabení a v přesilovce."

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii