Bláznivá přestřelka na Kobře vítězná pro Písek!

Takový scénář čekal málokdo. Nebo asi vůbec nikdo. Hokejová veřejnost s napětím vyhlížela, jak se Písek oklepe z debaklu proti Příbrami. A nečekalo ho nic lehkého, protože cestoval na led silné Pražské Kobry, která držela sympatickou sérii výher. Hokejisté z Pražského Braníku vedli dvakrát o dvě branky, ale Písek mohutným obratem a osmi góly v posledních dvou třetinách vyválčil tři body za výhru 8:4, která se ale nerodila vůbec lehce.
2. liga mužů - sk. Střed, 23. kolo, so 7.12.2019
Kobra Praha
Písek
4:8
2:0, 2:4, 0:4
Kobra Praha: Sochůrek – Popela, Valík, Šteiner (A), Mrkvička, Šefl – Tondr, Davídek, Antončík (C), Šťastný, Hrubý, Heldák, Novák, Bříška (A), Smejkal, Hlinka, Petrov, Kohút
Písek: Kříž – Tintěra, Hanus, Sivek, Bílek, Šaršok, Turek, Šafář – Bednařík, Arnošt, Matějka, Karbulka, Bárta, Novák, Rod, Přibyl, Volf, Strnad

Sedm desítek diváků v mrazivé branické hale čekalo na první gól přesně šest minut a osmnáct sekund – rychlý protiútok v úvodní zásah přetavil Dominik Novák, a Kobra tak šla do vedení. Její náskok jen několik desítek sekund nato rozšířil Denis Heldák a po vyloučení Šaršoka ve třinácté minutě mohli domácí znovu skórovat, početní výhodou ale pohrdli. Přesilovku následně nevyužili ani hosté, a do první přestávky se tak odcházelo za stavu 2:0.

V následujícím dějství se s brankami doslova roztrhl pytel. Písečtí nejprve rychle srovnali trefami Davida Matějky a Jana Turka, které dělilo pouhých třiatřicet sekund. O pár minut později ale v podobně prudkém sledu skórovala zase Kobra – nejprve se prosadil Kamil Bříška, na jehož trefu navázal Dominik Valík. Čerstvě nabytý náskok ale domácím nevydržel ani minutu. Pouhých dvanáct sekund po sobě Sochůrka prostřelili Lukáš Bednařík s Jiřím Bártou. Další zásahy už prostřední část nenabídla, po dvou periodách tak na světelné tabuli v hale svítil stav 4:4.

Závěrečná třetina pak byla pro Šebovi svěřence pořádně hořká. Outsider totiž v ní čtyřmi brankami rozhodl o svém vítězství – do vedení Krále poslal Daniel Arnošt, z rychlého brejku pak náskok pojistil Dominik Bílek a po zásahu Davida Matějky v čase 55:10 začalo být více než pravděpodobné, že tři body poputují na jih Čech. Výhru ještě zásahem prázdné klece pětadvacet sekund před koncem potvrdil Lukáš Bednařík, a IHC tak na půdě Kobry zvítězilo 8:4.

Ohlasy trenérů

Miloslav Šeba (HC Kobra Praha): "Na utkání jsme byli dobře nabuzeni, vzhledem k tomu, že jsme prohráli v Písku. Šli jsme do něj s maximálním nasazením, ale bohužel za stavu 2:0, kdy jsme měli zápas pod kontrolou, došlo ke zbytečnému selhání gólmana. Soupeř se následně nás snažil vybrejkovat. My jsme udělali nějaké chyby. Pak už jsme se jen tlačili dopředu a dostávali zbytečné góly. Bylo to špatně. Tohle se nám nesmí stávat a hned v pondělí v tréninku z toho musíme udělat nějaké závěry co změnit jak v sestavě, tak i v taktice."

Karel Herr (IHC Králové Písek): "Začali jsme opět špatně. Dali jsme si hned zkraje dva vlastňáky. Ceníme si ale toho, že i když jsme prohrávali 0:2 a pak 2:4, dokázali jsme srovnat a nakonec to dotáhnout do vítězného konce."

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy