Králové doma zkrotili pražskou Kobru!

Dobrý a obětavý výkon podpořený výtečným gólmanem vyčaroval u Otavy zaslouženou výhru Králů nad pražskou Kobrou v poměru 5:1. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale průběh rozhodně tak jasný nebyl. Brankář David Novák musel vytasit celou řadu skvělých zákroků, kterými dlouho deptal střelce Pražanů.
2. liga - Západní konference 22/23, 30. kolo, st 11.1.2023, Zimní stadion Písek
Písek
Kobra Praha
5:1
2:0, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 17. Volf (Březina, Matiášek), 17. Macháček (Brož, Radoš), 30. Matiášek (Volf), 45. Novotný (Chocholoušek, Cháb), 46. Pouzar (Koupal, Pavlát) – 54. Míšek (Martínek).. Rozhodčí: Šperl – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 240. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
Písek: Novák – Hanus, Dudáček, Cícha, Radoš, Turek, Pavlát – Březina, Volf, Matiášek, Hracholski, Koupal, Pouzar, A. Macháček, Hollar, Brož, Chocholoušek, Cháb, Novotný
Kobra Praha: Suchůrek (46. Kmec) – Knesl, Šteiner, Holý, Straka, Stejskal, Svach – Dubský, Míšek, Kolda, Martínek, Janča, Míšek, Ksandr, Jedlička, Nápravník, Šťastný, Petrák, Zídek.

Po velkém obratu v Jablonci nad Nisou čekal písecké Krále pěkně tvrdý oříšek v podobě pražské Kobry, která už si s předstihem zajistila účast v první nadstavbové osmičce. I když forma soupeře z posledních zápasů dávala Písku šanci na solidní výsledek. V první třetině se hrál rychlý hokej a zprvu měli více ze hry hosté. Šance Jedličky a Šťastného ale zůstaly bez využití, a tak udeřil Písek. Nejprve uspěl zacloněnou střelou od modré čáry kapitán Lukáš Volf, půl minuty po něm dostal do úniku pas od Václava Brože útočník Aleš Macháček, který poslal puk pod padajícím brankářem Sochůrkem - 2:0.

I do druhé třetiny vstoupili Pražané lépe a byli aktivnější. Chvílemi dělal Písku problém pohyb a důraz soupeře. Jistý Novák a obětavě bránící Králové ale svorně drželi dvougólový náskok, takže přišel další úder Jihočechů. Lukáš Volf našel na útočné modré najetého Jana Matiáška, který blafákem do forhendu vykoupal gólmana Sochůrka. Hrozili i Pražané, ale na pozorném brankáři Písku si postupně vylámali zuby Jedlička, Zídek i Martínek - 3:0.

Jestli hosté o pauze před třetí třetinou spřádali plány na návrat do zápasu, o šance na dobrý výsledek přišli na kraji poslední periody. Kliku jak od blázince měl Matěj Novotný, když zvýšil na 4:0. Dobré napadání přihrálo Písku šanci - novic v sestavě Králů Pavel Chocholoušek přistrčil puk Chábovi, ten zase Novotnému, který kotouč sice nezkrotil, ale záhadným způsobem poslal na překvapeného Sochůrka oblouček, který zaplul přes rameno gólmana až do branky. Za další minutu a 16 sekund to bylo už 5:0 - Koupal nabil mezi kruhy Jaroslavu Pouzarovi, který výstavní ranou trefil k pravé tyči. Souboj o nulu pro píseckého brankáře Nováka nakonec nevyšel - čestný úspěch Kobry zaznamenal více než sedm minut před koncem Robin Míšek, který se prosadil střelou mezi betony.

Ohlasy trenérů

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy