Berani trkali, ale Písek slavil

V pátek odehrála písecká juniorka duel s rezervou Zlína. Velmi vyrovnaný mač skončil těsnou výhrou Písku 2:1. O vítězství rozhodlo proměněné trestné střílení Králů, jmenovitě Jana Zátopka.
Liga juniorů 24/25, 8. kolo, pá 11.10.2024
IHC Králové Písek
RI OKNA Zlín
2:1
0:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 22. Škrdlant (Kozlík, Lukáš), 51. Zátopek (TS) – 60. Doležal (Kotala). Rozhodčí: Tomáš Battěk — Tomáš Kučera, Jakub Koliš. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
IHC Králové Písek: Císař (Pek) – Velíšek (A), Lukáš, Novák, Dvořák, Matějka, Čuňát (C) – Škrdlant, Živnůstka, Muška, Kozlík (A), Denk, Mikeska, Jeník, Postl, Kurfürst, Perez, Seidl, Zátopek
RI OKNA Zlín: Šimšálek (Kaděra) – Páže (C), Hanzlík, Uřičár, Schmied, Honzík, Valouch, Kotala – Doležal, Pravda, Pluskal, Veselý, Červenka, Fajkus, Beťák, Nesrsta, Plšek, Chromý, Hampl, Vaněk

Králové nastoupili na led proti Beranům Zlín B. Stejně jako na začátku, tak i na konci 1. třetiny měli Písečtí velkou šanci na to skórovat. Ani jednou se jim ale nepovedlo prostřelit zlínského brankáře. Hosté v 1. třetině nabídli Písku přesilovou hru, ta však skóre do konce třetiny nezměnila.

V oné přesilové hře se jim skórovat povedlo a ve 22. minutě Vojtěch Škrdlant poslal domácí do vedení. Hrálo se vyrovnaně, ale i přesto se domácímu hráči na začátku 3. třetiny povedlo projet celé hřiště samostatně. Na zvýšení vedení chyběla přesnost střely. V 51. minutě ujel písecký hráč zlínskému, kterému nezbývalo nic jiného než faulovat. Následovalo trestné střílení, na které Písek poslal hráče s číslem 11, a to Jana Zátopka. Tomu se s přehledem podařilo vstřelit gól a Písek tak vedl již 2:0.

Ke konci zápasu ještě Zlínští zkusili odvolat brankáře, a i když se jim povedlo těsně před koncem vstřelit gól, na otočení to nestačilo a Písek tak mohl oslavovat výhru.