Boj s Pasovem vítězný pro Krále! V úterý vyzvou doma Příbram

Nedělní podvečer nabídl na píseckém zimním stadionu svižný a důrazný hokej. A hlavně vítěznou radost pro tým Králů z Písku. Ti s německým soupeřem, v jehož dresu řádí expísecký útočník Jaku Čížek, dvakrát prohrávali. Obratem ve druhé třetině se po gólech Filipa Picky a Václava Brože dostali do vedení. Ve třetí třetině Pasov srovnal, Yahor Hrakholski v přesilovce vrátil Písku vedení, ale černí jestřábi z Pasova znovu vyrovnali na 4:4. V prodloužení uspěl důrazný Jan Radoš.
Příprava A-týmu 23/24, 5. kolo, ne 10.9.2023
IHC Králové Písek
Black Hawks Pasov
5:4
0:1, 3:1, 1:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 26. Picka, 31. Brož, 39. Picka (Matiášek), 53. Hrakholski, 62. Radoš (Matiášek) - 7. Zajíc (Sauer, Campbell), 29. Čížek (Buckley, Zeilbeck), 52. Čížek (Blackburn, Buckley), 57. Buckley (Blackburn, Čížek). Rozhodčí: Šperl, Mitáš, Velíšek. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 180.
IHC Králové Písek: Kříž (Svoboda) – Radoš, Hanus, Šilhán, Vajner, Pavlát , Turek, Kurfürst – Matiášek, Volf, Rousek, Ženíšek, Koupal, Hrakholski, Novotný , Brož, Kolář, Andrle, Picka, Beránek

Jan Trummer, trenér Písku: "Tento výkon byl o mnoho lepší, než v posledním zápase. Udělali jsme nějaké změny a zlepšili nasazení. Je škoda, že jsme dostali tři góly v oslabeních. Nakonec jsme mohli o výhře rozhodnout dříve, ale vlastní chybou jsme inkasovali ve vlastní přesilové hře a soupeř nám vyrovnal. Nakonec se nám podařilo ukončit zápas v prodloužení."