Bojovně naladěná Chrudim několikrát dotahovala, junioři se však o body připravit nenechali

K dohrávce šestadvacátého kola Ligy juniorů zavítala na písecký zimní stadion juniorka Chrudimi. Ta svému hostiteli tentokrát pořádně zavařila, když ho nechala strachovat se o výsledek až do poslední minuty utkání. Nutno podotknout, že mezi oběma celky jako by zafungovala hokejová chemie, neboť byl k vidění vskutku atraktivní duel. Začátkem druhého dějství totiž bojovně naladění Východočeši odstartovali zhruba pětiminutovou přestřelku, během níž se jim nejprve podařilo smazat ztrátu, kterou nabrali v úvodu zápasu, načež se ještě stačili na vedoucí Jihočechy dvakrát odhodlaně dotáhnout. A ačkoliv to byli oni, kdo ve třetím vzájemném dějství řekl poslední slovo, mladíky od Otavy, již zejména v samém závěru zápasu urputně bránili svůj těsný náskok, kterého zvládli znovu docílit, nakonec přeci jenom přehrát nedokázali. Ke třem bodům svůj tým nasměroval především Karel Strnad, jenž zaznamenal hned dva přesné zásahy.
Liga juniorů - sk. Střed, 26. kolo, st 15.2.2017, Zimní stadion Písek
Chrudim
5:4
2:0, 2:3, 1:1
Branky a nahrávky: 5. Bárta (Švagr), 17. Strnad (Marek), 27. Strnad (Frühauf, Volf), 28. Dvořák (Klas), 45. Torba (Dvořák) - 23. Novotný (Felchman, Štěpánek), 25. Štěpánek (Solnička), 27. Gabriel (Brázda), 58. Brázda (Kulhánek) Rozhodčí: Sýkora - Šperl, Vondráček Vyloučení: 6:3 Využití: 1:1 V oslabení: 1:0 Diváci: 47 Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4
Písek: Kříž R. (Brož) - Frühauf, Kozák, Švagr, Stodolovský, Dvořák, Kříž J., Rogal, Koc - Javůrek, Strnad, Torba, Volf, Klas, Bárta, Novotný D., Marek, Telúch
Chrudim: Joska - Makovský, Felchman, Polák, Brázda, Štěpánek, Novotný T., Solnička, Kulhánek, Králíček, Gabriel, Voldán

Více při chuti byli již od začátku klání domácí, jejichž aktivita se do hry promítala celou řadou dobrých nápadů, díky nimž se jim relativně dlouho dařilo korigovat vývoj utkání dle jejich představ. Zrealizovat jednu z těchto nápaditých myšlenek se však podařilo až obránci Švagrovi, jehož nástřel šikovně tečoval před Joskou dobře hlídkující František Bárta. V následující fázi třetiny ovšem dopřáli Písečtí svému soupeři dvě slepené početní výhody, které hráči Chrudimi nesehráli vůbec špatně. Největší šanci spálil pravděpodobně Štěpánek poté, co proti jeho pokusu Kříž pohotově vytáhl parádní zákrok, jímž mu doslova sebral gól z hokejky. A přestože Východočeši najednou srovnali s domácími krok, poslal záhy Písek do dvoubrankového vedení svou povedenou střelou z první Karel Strnad, jenž se tak náležitě popasoval s protřelou spoluhráčovou přihrávkou zpoza brány. V závěru periody ještě chtěl obecenstvu představit svou verzi ťukesu šlapající útok ve složení Strnad-Marek-Torba, hostující hráči nicméně stačili do jejich parádičky včas vložit hůl. Do šaten se tak odcházelo za stavu 2:0.

Druhá dvacetiminutovka přesvědčila veškeré přihlížející o tom, že zvolením tohoto večerního programu rozhodně neprohloupili. Už od samého úvodu prostředního dějství byl k vidění rychlý hokej, který oba celky ještě navíc velice rychle okořenily poutavou přestřelkou. Nejprve dokázal snížit na rozdíl jediné trefy Tomáš Novotný, po němž se o bleskové vyrovnání postaral na konci svižné souhry stojící Petr Štěpánek, jenž úspěšně zakončoval svou střelou švihem z pravého kruhu. Ve vlastním oslabení posléze svedl příhodně přizvednout svou ránu do pravé šibenice Karel Strnad, na což ale okamžitě zareagoval Petr Gabriel, když zvládl poslat puk těsně kolem Křížova betonu po nahození Brázdy. Gól, jež si Jihočeši v žádném případě nemínili dát za rámeček však spěšně odčinili zásluhou od modré čáry pálícího Michala Dvořáka, který tak znovu vrátil radost na střídačku Písku. Krátce před zazněním sirény mohli hosté potrestat velkou chybu ve střídání domácích, svým naprosto volným polem působnosti ovšem smolně pohrdli.

Ačkoliv ve třetí části začala být patrná únava, na bojovnosti ani jednomu z týmů neubrala. Důležitým mezníkem se pro Písecké staly dvě přesilové hry z kraje třetiny. V té první jako by si vše vyzkoušeli nanečisto, aby v té následující mohli hrdě triumfovat. Střelecký účet hráčů IHC totiž v jejím průběhu uzavřel Dmytro Torba, který před chrudimskou svatyní nezaváhal a uklidil do sítě Dvořákovu pobídku od hranice útočného pásma. Nejvíce však hostům během závěrečného úseku zápasu zatápěl žlutomodrý gólman Kříž, jenž veškeré jejich pokusy likvidoval až do osmapadesáté minuty, kdy pro svůj celek vykřesal jiskřičku naděje Adam Brázda. O osudu Písku mohl dost možná posléze nadvakrát rozhodnout Andrej Telúch, když se před Joskou nejprve ocitl zcela sám, načež zdramatizoval závěr celého duelu tím, že se zhruba minutu před jeho koncem poroučel na lavici hříšníků. Jihočeši naštěstí zalovili na dně svých sil a těsné vedení 5:4 uhájili navzdory nevýhodě jednoho hráče v poli svou obětavostí, s níž do ran houževnaté Chrudimi padali.