Divokou přestřelku u řeky Otavy opanoval tým Řisut!

To bylo teda něco! Souboj dvou posledních týmů skupiny Západ nabídl ofenzivní podívanou, kterou by snad málokdo očekával. Až do konce druhé třetiny držel Písek náskok, ovšem v závěrečné dvacetiminutovce přišel trojitý úder Buldoků, kteří si nakonec dokráčeli pro všechny tři body. Černá série Písku se tak protahuje na šest prohraných duelů v řadě. Hattrickem se v utkání blýskl junior Filip Petrásek. Dvě trefy přidal v oslabení a podařilo se mu proměnit trestné střílení. Po jednom gólu mají Kolář s Koupalem.
2. liga - Západní konference 23/24, 7. kolo, st 14.2.2024
IHC Králové Písek
HC Řisuty
5:6
2:1, 3:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. F. Petrásek (Pouzar), 12. F. Petrásek (Pouzar, Pavlát), 34. F. Petrásek (TS), 35. Koupal (Pavlát, Pechlát), 40. F. Kolář (Čunát, Matiášek) – 14. Kolářík (Patyk, Chamrád), 27. Bílek (Petráš, Malovický), 37. O. Sýkora (Petráš, Volráb), 42. Bílek (O. Sýkora, Petráš), 44. Patyk (Chamrád, Kolářík), 47. O. Sýkora (Zich, Kolářík). Rozhodčí: Červenka – Kučera, Hlinka. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 185. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:6.
IHC Králové Písek: I. Svoboda (Korytar) – Čunát, Radoš (A), Pavlát, Tolar, J. Turek, Šipla – Matiášek, Volf (C), F. Kolář – Pechlát, Pouzar, F. Petrásek – Vá. Brož, Koupal, Hollar – A. Dubský.
HC Řisuty: Zeithaml (Pánek) – Zich, Kolářík (A), Volráb, Růžička, Malovický, Strnad – Janeček, Patyk, Chamrád (A) – Bílek (C), Petráš, O. Sýkora – Řepka, Čech, Výrut – Pulda, V. Procházka, Mulač.

To nejzajímavější v první třetině se odehrálo v její polovině, když byl vyloučen písecký Čunát. V oslabení se kotouče totiž chopil mladík Filip Petrásek, který ujel a prostřelil brankáře Řisut. Následovalo další vyloučení domácího hráče a co se nestalo. Filip Petrásek opět propasíroval kotouč za brankovou čáru. V úvodní periodě se hosté ještě dostali na dostřel, když do pravého horního růžku přesně zamířil bek Václav Kolařík.

Úvod druhého dějství okořenily dva samostatné úniky. Dubský na straně Písku neuspěl a řisutský Výrut taktéž ne. Buldoci ale dokázali srovnat krok, když Vítězslav Bílek ujel po pravém křídle a překonal Svobodu v brankovišti. Králové si ovšem rychle vybojovali dvoubrankové vedení zpět. Trestné střílení úspěšně proměnil Filip Petrásek, kterému se podařilo zkompletovat hattrick a po třinácti vteřinách rozjásal píseckou střídačku centr Martin Koupal. Řisuty ale rychle odpověděly, neboť Ondřej Sýkora vydoloval touš v brankovišti a poslal ho do sítě. Vypadalo to, že do třetí třetiny vkročí Písek s jednobrankovým náskokem, avšak v poslední minutce vrátil Písku dvoubrankové vedení rychlík Filip Kolář.

V závěrečné dvacetiminutovce to střílelo pouze hostům, kteří skórovali třikrát, a nakonec otočili vývoj celého utkání ve svůj prospěch. Hostům to netrvalo ani sedm minut. Mezeru mezi Svobodovými betony našel ostřílený matador Vítězslav Bílek. Následně poslal puk za brankovou čáru Petr Patyk. O vítězný gól se postaral Ondřej Sýkora, který dostal na brankovišti příliš volného prostoru. Králové to v závěru klání zkoušeli ještě v šesti mužích, ale zvrátit nepříznivý vývoj se jim bohužel nepovedlo.