Domácí derniéra skončila dalším vítězstvím!

Písečtí dorostenci zvládli skvěle také poslední domácí zápas, ve kterém po divoké přestřelce porazili plzeňský „B“ tým 8:4. Mezi tyčemi se od první minuty objevil Vít Lehečka a své úkoly si plnil velice dobře. V utkání dvou předních celků tabulky se jako první dostali do vedení Plzenští, za které se trefil Vizinger. První perioda již další branky nepřinesla, zatímco je druhé části bylo k vidění pět gólu a Písečtí vedli po čtyřiceti minutách 4:2. V poslední fázi Západočeši ztenčili písecký náskok, pak už se ale dostali ke slovu jenom Jihočeši – Jakub Dvořák, Homola, Bernad a Durčák, ti všichni se postarali o konečnou osmičku na časomíře. Úplně poslední zápas čeká dorostence v neděli v Táboře.
Liga dorostu , sk. B, 35. kolo, pá 29.2.2008, Zimní stadion Písek
Plzeň B
8:4
0:1, 4:1, 4:2
Branky a nahrávky: 22. Dvořák J., 37. Durčák (Jindra), 39. Michálek (Bernad), 40. Bernad (Dvořák M., Homola), 43. Dvořák J. (Bernad), 46. Homola (Dvořák J.), 51. Bernad (Homola), 52. Durčák (Dvořák M., Tobolič) - 12. Vizinger (Kolařík), 35. Němec (Sýkora), 42. Němec (Sýkora), 56. Sýkora (Flek).
Rozhodčí: Mertl - Hák, Zicha.
Vyloučení: 9:5. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 150.
Písek: Lehečka - Kučera, Bernad, Homola, Tobolič, Růžička M., Dvořák M., Durčák, Mašek, Andrlík, Michálek, Křišťan, Dvořák J., Jindra, Pošmourný, Kastner
Plzeň B: Král - Linhart, Straka, Dráždil, Varačka, Fišer, Sýkora, Valenta, Němec, Vizinger, Černý, Kolařík, Flek
V brance Písku se od první minuty představil Lehečka a hlavní gólman Kantor zaujal pro nedůležité utkání pozici náhradníka. Poprvé se přerušovalo již po necelé půlminutě, kdy zasáhl nastřený puk Krále do masky. Úroveň hokeje byla vysoká a zřejmě nikoho z přihlížejících by nenapadlo, že se hraje nic neřešící zápas pro konečné postavení v tabulce. V polovině šesté minuty zavezl puk do třetiny soupeře Křišťan, do zakončení se mu ale podařilo dostat. Krátce poté fauloval Tobolič a za podražení se posadil k menšímu trestu. Plzeňští začali početní výhodu hodně aktivně a ihned po vhazování zasypali Lehečku kopicí střel, ze kterých vyšel úspěšněji písecký gólman. V deváté minutě se snažil prosadit Mašek, čistým bodyčekem jej ale bezpečně zneškodnil Varačka. Prorazit plzeňskou obranu chtěl rychlým průnikem také Michálek, jeho spoluhráči ale stáli v offsidu a toho si čároví dobře všimli. Na konci dvanácté minuty se ujali vedení hosté z Plzně. Kolařík namazal zpoza branky Vizingerovi a ten střelou nad ledem otevřel skóre utkání – 0:1. Minutu poté mohl náskok hostů smazat Durčák, před Králem ale nedokázal dorazit dobře nastřelený kotouč. V polovině šestnácté minuty se také na plzeňské straně poprvé vylučovalo a na trestnou lavičku usedl Varačka. Písečtí se v přesilovce příliš neprosadili a Krále výrazněji neohrozili. Naopak hosté mohli odskočit do dvoubrankového vedení, když Vizinger využil minely v písecké obraně, poslední muž ve žlutém dresu ale vše zachránil.

Prostřední fáze zápasu odstartovala rychlým atakem Písku, po kterém raději vyhodili hosté puk na zakázané uvolnění. Po minutě hry si Křišťan vynutil faul Dráždila a Západočeši šli do čtyř. V přesilovce našel Durčák dobře najetého Jakuba Dvořáka a ten přiklepnul puk za Královy záda – 1:1. Aktivní Jakub Dvořák mohl zanedlouho přidal druhý gól domácího celku, střela, kterou vyslal na Královu branku mu ale příliš nesedla a těsně minula plzeňskou klec. V polovině čtyřiadvacáté minuty fauloval Milana Růžičku zbytečně Linhart a Jihočeši měli před sebou další výhodu v počtu hráčů. Ta nezačala příliš přesvědčivě a nepřesná souhra skončila nadvakrát zakázaným uvolněním. Vyložená šance píseckého mužstva přišla až po přesilovce, kdy byl sám před Králem Homola, na třikrát ale plzeňského gólmana nepokořil. Také hosté si vytvořili slibnou příležitost, na jejímž konci se objevil osamocený Sýkora před Lehečkou, který bravurním zákrokem nepustil hosty do vedení. Svižné tempo hry přinášelo postupně šance na obou stranách, přičemž větší počet možností se odehrálo před brankou Plzně. Hosté poté vytěžili z minima maximum a z nenápadné šance strhnul vedení na stranu Plzně Němec – 1:2. Minutu poté Homola fauloval plzeňského Černého a Písečtí šli těsně po obdržené brance do oslabení. Domácí sehráli ukázkové oslabení a navíc se brankově prosadili – Durčák obkroužil hostující klec a střelou ke vzdálené tyčce vyrovnal – 2:2. V závěru druhé třetiny přišla přesilovka domácích. Pošmourného pokus od modré skončil v připravené náruči gólmana Krále. V devětatřicáté minutě nasadili Písečtí trenéři do útoku Michálka a ten se uvedl gólem, když propašoval do branky hostů puk poskakující brankovištěm. Čtrnáct vteřin před druhou přestávkou pohotově zvýšil Jakub Bernad – 4:2.

Do závěrečné periody vstupovali Písečtí s dvoubrankovým náskokem. Vyloučení Bernada a Pošmourného způsobilo minutovou dvojnásobnou přesilovku Plzně. Toho Západočeši dokázali využít a zásluhou Němce snížili skóre na rozdíl gólu – 4:3. Písečtí ale našli rychlou odpověď a ve čtyřech přidali svoji pátou branku v utkání, o kterou se postaral Jakub Dvořák – 5:3. Aktér pátého gólu byl také u dalšího úspěchu Písku, když přihrál Homolovi, jenž zaznamenal šestý přesný zásah píseckého týmu. Po faulech Marcela Dvořáka a Kastnera poslal sudí domácí hráče opět do tří. A ve vylučovaní se pokračovalo, Plzeňští šli do čtyřech a Písečtí obdrželi odložený dvouminutový trest. Plný počet hráčů na obou stranách přišel až v polovině padesáté minuty. V čase 50:29 přišla další branka Písku – Homola přihrál Bernadovi a ten zařídil sedmou branku svého mužstva – 7:3. Divoká přestřelka pokračovala – po necelé minutě propasíroval osmý kotouč za Královy záda Durčák – 8:3. Ve čtyřiapadesáté minutě bylo před plzeňskou brankou opět dusno, o které se postaral Jakub Dvořák s Bernadem, devátý gól ale Jihočeši z této akce nevykřesali. Čtyři minuty před koncem zahrál Lehečka puk na střídačku a pro zdržování hry šli domácí hráči opět do čtyřech. Oslabení přineslo šanci Marcela Dvořáka, ten ale pouze zaměstnal Krále. Lasselsberger v přesilovce udeřil a kapitán Sýkora opticky upravil skóre - 8:4. Písečtí zvládli poslední domácí utkání skvěle a po zásluze z něho odcházejí jako vítězové.

Bernie Lynch, asistent trenéra Písku: „Porazili jsme druhý tým tabulky ale už před tímto zápasem bylo jisté, že nás Plzeň nemůže v tabulce předstihnout. Přesto jsme ale dnešní utkání brali jako důležité a chtěli v něm uspět. Mužstvo odvedlo dobrý výkon a myslím, že jsme vyhráli záslouženě.“