Dorost Chomutov porazil, řada je na A mužstvu!

Poslední celek tabulky ligy dorostu Chomutov zavítal na led třetího Písku a s nepořízenou se vrací domů. Velkou měrou se o to zasloužil Miroslav Holec, střelec čtyř branek. Dvě trefy přidal jeho parťák z útoku Nikola Gajovský a svůj první gól letošního ročníku zaznamenal Adam Šafář. Zbylé úspěchy si na vrub připsali Křepelka s Pangrácem. V samém závěru zápasu zkorigoval stav dvěma brankami hostující Jindrák.
Liga dorostu, 18. kolo, pá 21.11.2003
Chomutov
9:4
1:0, 4:1, 4:3
Branky: 38., 48., 56. a 60. Holec (Ondrejec, Křepelka, Gajovský), 28. a 33.Gajovský (2x Holec), 16. Pangrác (Gajovský), 32. Šafář (Maršík), 52. Křepelka (Petele) – 59. a 60. Jindrák (Falc), 38. Průcha (Rabas), 43. Petrovka (Jindrák) Vyloučení: 7:9 Využití: 0:1
Písek: Kovář (41. Čunát) – Jankovský, Klas, Švácha, Maršík, Parýzek, Všetečka (21. Petele) – Gajovský, Ondrejec, Holec – Pangrác, Křepelka, Šafář – Jiřík, Milec (41. Habart), Bican
Hlavní heslo před zápasem: NEPODCENIT! Porážka s Kadaní byla odstrašujícím příkladem podcenění soupeře a tak se proti Chomutovu začalo poněkud váhavě. První slibnou šanci, která téměř skončila gólem měl chomutovský Bureš, který Jakuba Kováře bekhendem překonal, ale puk na cestě za brankovou čáru zadržel Martin Všetečka. Poté zaúřadoval kapitán domácích Martin Pangrác a zužitkoval přihrávku Gajovského střelou z levého kruhu. V závěru třetiny ještě Pavel Jankovský trefil tyčku přízemní střelou od modré čáry.

Ve 22. minutě mohl skórovat Karel Křepelka, když mu Martin Pangrác perfektně přihrál zpoza brány, ale písecký centr trefil jen gólmana hostí Erika Štěrbu. Pak se ukázal domácí třetí útok, ovšem jak Jiřík, tak Milec i Bican trefili jen Štěrbovu lapačku. V čase 27:49 doslova dotlačil Nikola Gajovský kotouč do brány po závaru před klecí hostí.

V polovině utkání se na výlet vydal Adam Šafář, ovšem jeho pokus o kličku chomutovská obrana zastavila. Píseckému křídlu se však vyplatilo, že zpátky nepospíchal. Jakub Kovář zneškodnil akci hostí, posunul na Maršíka, který našel přesnou přihrávkou právě Šafáře schovaného na útočné modré čáře. Podsaditý útočník následně v klidu puk “pověsil pod víko“. Byla to jeho první branka v píseckém dresu. Za minutu vyslal Holec Gajovského a bylo to 4:1. “Káně“ napálil puk do sítě takovou rychlostí, že jej zarážený v konstrukci brány rozhodčí museli hledat. Chomutov po této brance vystřídal strážce klece. Exoticky vyhlížejícího Štěrbu nahradil Vlastimil Petrásek.

Přivítal jej Jan Švácha dělovkou, po které nastal zmatek v brankovišti. Gól z něho ale nepadl, takže prvním, kdo Petráska překonal byl Miroslav Holec. Na modrou čáru dostal do stoje přihrávku od Petra Ondrejce a ve zlomku vteřiny nabral nadlidským způsobem rychlost tak, že přebruslil oba rozjeté beky hostí a následně poslal kotouč do horní části brány přesnou střelou bekhendem.

Snížení obstaral po chybě domácí obrany Roman Průcha. Ocitl se sám na pravé straně brankoviště a ani mág Kovář nestačil na jeho střelu po přihrávce Rabase. Koncem druhé části dostal ukázkový “strom“ centr třetího útoku František Milec a nebyl schopen pokračovat. Posledních dvacet minut ho zastoupil Marek Habart.

Ve třetím dějství se soupeř zvedl a zpočátku i ohrožoval bránu Marka Čunáta, jenž vystřídal Kováře mezi píseckými tyčemi. Chomutovští vytěžili gól Lukáše Petrovky z přesilovky. Na druhé straně se trefil podruhé Miroslav Holec. Tomáš Maršík založil akci a následně Karel Křepelka prodloužil na rychlonohého křídelníka, který si stylem “pojď sem - kam jdeš“ pohrál s Petráskem a bez problémů zasunul. Křepelka se za okamžik proměnil z nahrávače ve střelce, když šikovně tečoval Petelovu střelu. Zahrozil hostující Filip Bureš, jehož perfektně zastavil Jan Švácha a vzápětí dokončil hattrick Miroslav Holec střelou z pravé strany.

Poslední dvě minuty přinesly tři zásahy do černého. Nejprve Marek Čunát vychytal Andráse, ale kapituloval z hole Jindráka, který osamocen dorážel Falcovu střelu. Odpověděl svým čtvrtým gólem Holec, aby čtvrt minuty před závěrečnou sirénou skóroval opět Jindrák a udělal tak tečku za utkáním.