Dorost dostal od Pelhřimova lekci

Utkání nadstavbové části Regionální ligy dorostu mezi Pískem a Pelhřimovem přineslo velmi bohatý gólový duel, ze kterého se radoval Pelhřimov. Pelhřimov ihned o samého úvodu převzal iniciativu a po první třetině bylo o vítězi rozhodnuto. Svěřenci trenéra Hučka po dvou vítězných zápasech zaváhali a na konto si připisují poměrně vysokou prohru 3:8. Na listinu střelců se zapsal Rajskub, Pešek a Kudrna. Další utkání sehrají dorostenci za týden v Ledči nad Sázavou.
Liga dorostu, 17. kolo, ne 10.3.2019
Pelhřimov
3:8
1:4, 1:3, 1:1
Branky a nahrávky: 15. Rajskub (Kozlík), 29. Pešek (Bečvář, Novotný), 57. Kudrna - 8. Kohout (Zelenka), 8. Lagron (Zukal), 10. Jaroš (Hrdlička), 14. Soukup, 21. Chrudimský (Procházka), 30. Lagron (Zukal), 33. Jaroš (Hrdlička), 49. Jaroš. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: .
Písek: Švěhla (14. Maleček) - Dušek, Velíšek, Koutník, Kocour 'C', Brousil, Časta, Rajskub, Kozák - Zoch, Pešek, Tesař, Wimmer 'A', Kudrna, Lidisnký, Kozlík, Novotný, Bečvář
Pelhřimov: Juda - Fišer, Kohout, Kříž 'C', Kuřátko, Soukup - Zábrana, Hrdlička 'A', Zelenka, Jaroš 'A', Lagron, Zukal, Chrudimský, Procházka, Holenda

Ihned v úvodu zápasu unikl jeden z hostujících hráčů sám na brankáře Švehlu a blafákem ho chtěl překvapit, jenže písecký brankář byl proti a zavčasu zasáhl. Hra nabírala na obrátkách a hrálo se z jedné strany na druhou. Jako první se z branky radoval Pelhřimov, neboť David Kříž udělal kličku obránci a následně přesně zakončil. Vzápětí poslal Michal Lagron puk přímo mezi betony brankáře – 0:2! Písečtí začali být nervózní a chybovali, čímž nabízeli příležitosti hráčům Pelhřimova. Jednu takovou příležitost využil Martin Jaroš, který vstřelil třetí branku svého týmu. Sedm minut před koncem první části měl Písek dobré šance, když se usadil v útočném pásmu, ale ani jedna z mnoha střel neskočila za brankovou čarou. Po této dobré písecké pasáži se dostal ke kotouči Adam Soukup, který prostřelil brankáře Švehlu. Po čtvrtém inkasovaném gólu přenechal Švehla místo v bráně Malečkovi. I Písek se v první třetině dočkal! Michal Kozlík našel přesnou přihrávkou rozjetého Jaroslava Rajskuba, jenž v plné rychlosti přesnou střelou poslal kotouč do sítě.

Pelhřimov vlétl do druhé třetiny jako uragán a krátce po startu procedil puk za záda brankáře Marek Chrudimský. Písku se podařilo snížit během přesilové hry zásluhou Štěpána Peška. Pelhřimov se však okamžitě po inkasované brance dostal do šance, ze které dokázal vytěžit maximum – konkrétně Michal Lagron. Snížit mohl písecký Novotný, ale z dobré palebné pozice pouze přestřelil. Martin Jaroš dokázal najít mezírku mezi betony brankáře Malečka a poslal svůj celek do pětibrankového vedení. Dvacet vteřin před koncem druhé třetiny se dostal do úniku Matěj Bečvář z Písku, ale brankáře nedokázal překonat.

Ve třetí třetině si Pelhřimov dělal v podstatě co chtěl a písecké nepouštěl ke kotouči. Posledním střelcem Medvědů se stal Martin Jaroš, jenž zkompletoval hattrick. Paradoxně ke konci zápasu nabírala hra na tempu a výsledkem toho byl samostatný nájezd pro Písek při vlastním oslabení. Nájezdu se chopil Matěj Kudrna, který ukázkově vykoupal brankáře Judu. Pelhřimov mohl ještě přidat devátý gól, ale muška Zelenky selhala před odkrytou klecí.