Dorost měl nakročeno k fantastické výhře, nakonec ale Lvům podlehl

Písečtí dorostenci v posledních zápasech bodují a ve stejném duchu vstoupili svěřenci trenérů Mazance a Hejla také do dalšího souboje. První polovina úvodní části se snad ani lépe vyvíjet nemohla a Písečtí v jedenácté minutě vedli již 4:0. Pak ale přišlo obrovské zatmění a do té doby tápající smečka ústeckých Lvů vystrčila drápky. Hostující tým se začal postupně dotahovat a pěti vstřelenými góly se postaral o šokující obrat. Písecký tým poté nastřelil dvakrát tyčku, dorovnat skóre se domácím hráčům už ale nepovedlo ani při závěrečné hře bez gólmana.
Extraliga staršího dorostu, 37. kolo, pá 22.1.2010
Ústí nad Labem
4:5
4:2, 0:3, 0:0
Branky a nahrávky: 5. Volf (Pícha, Radosta), 10. Homolka (Radosta), 10. Vejda (Lejsek), 11. Korous (Reiniš, Vlček) - 16. Faigl (Kuchynka, Smetana), 16. Harkabus, 27. Hejl (Migliavacca, Hanzl), 33. Hanzl, 35. Kuchynka (Harkabus, Faigl). Rozhodčí: Němec V. - Němec P., Brůha. Vyloučení: 6:7, navíc Vlček (PIS) - OT do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 4:0, 4:5.
Písek: Lehečka - Bernad, Jirků, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Souček, Turek, Kafka, Lejsek, Hrubý - Vlček, Paukner, Scholtz, Korous, Radosta, Reiniš, Hanus, Vejda, Volf, Homolka
Ústí nad Labem: Formánek (13. Bursa) - Hejl, Smetana, Andres, Procházka, Novotný, Jeništa - Krupička, Bacovský, Kuchynka, Hanzl, Keitner, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Harkabus, Vegner

Krátce po začátku utkání ujížděla hostující útočná dvojice v přečíslení a celá akce vypramenila střelou Harkabuse, která jen těsně minula levou tyčku Lehečkovy branky. Hosté byli v úvodních okamžicích hodně aktivní a písecký gólman musel vzápětí čelit další střele, kterou se od modré čáry prezentoval Hejl. Písek se dostal do útočného pásma teprve ve čtvrté minutě, kdy Jihočeši hráli po faulu hostujícího Hejla přesilovku. Písecký tým dokázal výhody jednoho hráče poměrně rychle využít. Povedená kombinaci připravila jasnou šanci na hůl kapitána Volfa a útočník Písku se ranou bez přípravy nemýlil.

V polovině desáté minuty Písečtí přidali druhý přesný zásah. Radostovu střelu Formánek vyrazil jenom před sebe a Homolka z dorážky zvýšil. Písek byl v laufu a do minuty se houpala v hostující síti další branka. Individuální akcí se proháčkoval až před Formánka Vejda a lehkým zakončením na ústeckého gólmana vyzrál. V jedenácté minutě přišla navíc další branka Jihočechů. V průniku se ocitl Korous a čtvrtým gólem vyhnal Formánka z branky. Ústečtí o sobě dali vědět až v šestnácté minutě, kdy v početní převaze propašoval puk za Lehečkova záda hostující kapitán Faigl. Ještě v té samé minutě se Severočeši radovali ještě jednou. Stejná pětka, která vybojovala úvodní trefu hostů, se postarala také o druhou trefu, o kterou svému týmu zajistil Harkabus.

Na začátku prostřední části si sjel písecký Pícha kousek od modré čáry a ostrou ranou zaměstnal hostujícího gólmana. Na druhé straně mohl naopak zmenšit náskok domácích Kuchynka, křížný pas ale z bezprostřední blízkosti přesměrovat po písecké branky nedokázal. Ústečtí zvedli ruce nad hlavu až vzápětí, kdy dokázali poměrně rychle využít přesilovou hru. Na modré čáře zašlápnul puk Hejl a ostrou ranou prostřelil vše, co mu stálo. Krátce po obdrženém gólu se naskytla domácímu týmu dvouminutová výhoda dvou hráčů a domácí tým se usadil v soupeřově třetině.

Písečtí dlouhou početní převahu využít nedokázali, prosadit se dokázali naopak hosté. Individuální akci projel do útočné třetiny Hanzl a ranou skrz píseckého obránce srovnal stav utkání. Dokonat obrat v utkání se hostujícímu týmu podařilo v pětatřicáté minutě. Přihrávku Harkabuse zužitkoval Kuchynka, jenž poslal puk přesně do levého horního růžku Lehečkovy branky.

Na začátku třetí části se dostal ke střele písecký Bernad, jehož pokus prošel výstrojí hostujícího gólmana a otřel se o tyčku ústecké branky. Hostující náskok mohl vzápětí vyztužit z průniku Šetka, tváří v tvář Lehečkovi ale poslal puk pouze nad branku píseckého gólmana. Hra ve třetí části přinášela jednu šanci za druhou. V přečíslení přenechal puk v ústecké třetině Korous Radostovi a druhý jmenovaný na nastřelil pravou tyč Bursovy klece. V závěru třetí části Písečtí zkoušeli hru bez gólmana, ani obrovský závar v posledních vteřinách ale vyrovnání nepřinesl. Písek pak podlehl Lvům 4:5

Milan Mazanec, trenér Písku: „Lehce jsme během prvních deseti minuty nabyli vedení 4:0 a pak nezodpovědností jsme lehce o vítězství přišli."