Dorost na Energii nestačil

Po páteční výhře píseckých dorostenců na pardubickém ledě čekal Jihočechy o den později před domácím hledištěm podobný soupeř. Karlovarská Energie ale neměla s nováčkem slitování a dvěma góly v první části získala důležité vedení. V prostřední části Písečtí brzy po přestávce jedenkrát odpovědeli gólem Daniela Přibyla, hostům ale poté vrátil dvoubrankové vedení dělovkou od modré Urbančok. A pro svěřence Mazance a Hejla bylo ještě hůře – Energie si totiž ve třetí dvacetiminutovce vypracovala postupně čtyřbrankový náskok. Jihočeši dokázali v závěru pouze upravit konečnou podobu výsledku, když necelé dvě minuty před koncem prostřelil Honzíka Homola.
Extraliga dorostu, 37. kolo, so 17.1.2009, Zimní stadion Písek
Karlovy Vary
2:5
0:2, 1:1, 1:2
Branky a nahrávky: 24. Přibyl (Radosta), 59. Homola (Andrlík, Přibyl) - 7. Formánek (Svoboda), 15. Švec (Záhora), 35. Urbančok (Lintemer, Winkler), 48. Zadražil (Táborský), 56. Lintemer. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.
Písek: Lehečka (48. Doubek) - Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Kafka, Hrubý - Vlček, Paukner, Přibyl, Korous, Bárta, Radosta, Kopec, Volf, Homola, Růžička
Karlovy Vary: Honzík - Lintemer, Urbančok, Vilhelm, Liška, Gombár, Troška - Švec, Táborský, Winkler, Sýkora, Zadražil, Vrána, Formánek, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Bečka, Záhora
Utkání odstartovalo několika nepřestnosti na obou stranách a první šance se vyklubala až na začátku třetí minuty, kdy Honzíka prověřil střelou švihem Homola. Na druhé straně si vypracoval slušnou příležitost ke skoróvání Tomeček, jeho slibná šance ale skončila mimo Lehečkovu klec. V polovině sedmé minuty se poprvé měnilo skóre. Hostující Svoboda našel dobře najetého Formánka, který se individuální akcí otevřel skóre utkání – 0:1. A pro písecký tým mohlo být hůře – v polovině desáté minuty totiý hosté přečíslili domácí obranu a Troška tak tak nefrefil klec Jihočechů.

V jedenácté minutě mohli Písečtí vyrovnat. Paukner středem najížděl na branku Energie, jeho zakončení si ale Honzík pohlídal a skóre tak ztůstalo beze změn. Stejný hráč Písku měl na holi vyrovnání také v patnácté minutě, také tentokrát byl ale úspěšnější Honzík, který proti píseckému útočníkovi vyrukoval perfektním zárokem lapačkou. Naopak hosté své brankové vedení vylepšovali – Švec uplatnil důraz před Lehečkou a Karlovy Vary tak získali dvojbrankové vedení – 0:2. V záveru úrvní části se ještě jednou ocitli domácí pod tlakem, ukončili jej ale zakázaným uvolněním.

Za začátku druhé části mohl upravit skóre Přibyl, střelou z mezikruží ale Honzíka nepřekonal. Kapitán Písku se ale nemýlil ve čtvrté minutě prostřední třetiny, kdy z blízka zaznamenal úvodní branku Jihočechů – 1:2. Na začátku sedmadvacáté minuty se poprvé v utkání vylučovalo a úvodní přesilovku utkání si zahráli domácí. Hra v neurovnaném počtu hráčů přinesla očekávaný tlak před Honzíkem, vyrovnání se ale domácí tým nedočkal. Hosté nebyli dlouho kompletní a další hráč putoval k menšímu trestu. Ani druhá početní převaha ale nepřinesla brankové prosazení Písku a hosté tak nadále o branku vedli.

V jedeatřicáté minutě měl na hokejce zvýšení náskoku hostů Zadražil, Lehečka ale vyšel z celé akce jako úspěšnější. Třetí branka Energie vypramenila až z první přesilové hry hostů – Lintemer našel na modré čáře najetého Urbančoka, který dělovkou od modré čáry nedal Lehečkovy sebemenší šanci – 1:3. Krátce po vstřelené brance šli hosté ještě jednou do početní převahy. Při ní se hráči Energie opět nebezpečně dotírali před branku Jihočechů, čtvrtá branka ale za Lehečkova záda nezapadla. Když byli Jihočeši kompletní, dostali se krátce před druhou přestavkou do menšího tlaku před brankou Energie, dobré zákoky Honzíka zabránily změnám skóre.

Ve třetí části mohl vylepšit skóre z píseckého pohledu – kapitán Přibyl se obtočil kolem branky Energie, střelou po ledě ale proti Honzíkovi nevyzrál. Nedáš – dostaneš, něco podobného se poté na ledě odehrálo. Táborský po hrubé chybě v odmácí obraně vylepšil šanci pro Zadražila, který čtvrtým gólem pojistil Energii vedení – 1:4. Čtvrtý gól v písecké síti znamenal výměnu brankářů a Lehečkovu pozici zastoupil Doubek. Hosté hráli ve velké pohodě a svůj náskok i nadále zvyšovali – samostatná akce Lintemera přinesla pátý góle karlovarské Energie – 1:5. Necelé dvě minuty před koncem utkání šli ještě jednou Písečtí do přesilovky a početní převaha Jihočechů přinesla poslední změny na výsledku. Přibyl našel Homolu, jemuž nečinilo větší potíže puk za Honzíka propašovat. Písečtí podlehli na svém ledě karolovarské Energii 2:5.