Dorost odehrál vyrovnané utkání, ani tentokrát to na body ale nestačilo

Po páteční prohře s Hradcem Královým rozhodně nečekal o den později starší dorostence jednodušší zápas. Do Písku přijela Mladá Boleslav, která v letošním ročníku patří k týmům z horního patra tabulky a na hostující soupisce se mimo jiné objevil také odchovanec píseckého hokeje, Filip Vlček. Právě tento útočník mohl skóre utkání na začátku druhé části otevřít, když se objevil osamocený před píseckou klecí, jeho zakončení ale dokázal Lehečka pokrýt. I tak šli nakonec stejně do vedení Boleslavští, kteří během prostřední části vstřelili dvě branky. Jihočeši ještě ve třetí fázi zápasu snížili zásluhou Andrlíka, k dorovnaní skóre ale Písku nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Z vyrovnaného souboje tak odešel šťastnější hostující tým, který bere plný bodový zisk.
Extraliga staršího dorostu, 13. kolo, so 10.10.2009
Mladá Boleslav
1:2
0:0, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 43. Andrlík (Korous) - 30. Chalupa (Babický, Frolík), 35. Štěpánek (Vrba, Ficek). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Písek: Lehečka - Jáchym, Andrlík, Pícha, Turek, Kubec, Kafka, Hrubý - Paukner, Scholtz, Slabý, Korous, Pich, Radosta, Dupač, Hanus, Vejda, Volf, Homola, Homolka.
Mladá Boleslav: Will - Příhoda, Chalupa, Korim, Anděl, Vrba, Mozík - Bičiště, Škorík, Vlček, Lhoták, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Ficek, Hyka.

Po sobotního utkání Písek nevstoupil vůbec zakřiknutě. První útok domácích si vypracoval přečíslení, jenže konečné zakončení nemířilo mezi tyče. Konec druhé minuty přinesl první vyloučení v utkání a domácí tým se musel bránit. Při své úvodní početní převaze Boleslavští dlouhou dobu drželi puk v útočné třetině, do výraznějšího zakončení se ale hostující tým nedostal. Slibně vypadající šanci si Boleslavští vytvořili po návratu pátého píseckého hráče na led. Domácí obranou se pěkně proháčkoval Vrba, na důraznější zakončení už ale neměl dostatek sil a s jeho lehkou ranou si Lehečka poradil. Na konci osmé minuty ujížděl sám na branku Volf, tísněný dojíždějícími obránci však nedovedl celou akci zdárně dokonat.

Krátce po polovině první části Písečtí dvakrát hráli přesilovku, ani jednou ale výhody jednoho hráče navíc nevyužili. Blízko vstřelené brance byl Korous, Ležící Will byl proti němu ale úspěšnější. Karty se brzy otočily a následovala přesilovka hostů, při které Mladá Boleslav v pěti proti čtyřem pořádně zatápěla. Lehečka měl během dvouminutového oslabení plné ruce práce, všechny pokusy z boleslavských hokejek však dokázal pokrýt. Přesilovkou nabuzení hosté sevřeli svého soupeř také po přesilovce, závar před píseckou brankou však ani tentokrát skóre utkání neotevřel. Úvodních dvacet minut branku nepřineslo a k první přestávce tak obě mužstva odešla za bezbrankového stavu.

Na začátku druhé části měl na hokejce stoprocentní šanci ex-písecký Vlček, kotouč ale trefil přímo do připravené hrudi gólmana Písku. Chvíli poté hrála obě mužstva ve sníženém počtu a při hře ve čtyřech patřila především střednímu pásmu a další šance byla k vidění až po návratu obou týmu do kompletního počtu – Radosta vyzkoušel střelu skrz hostujícího obránce, Will ale našel puk v lapačce. V čase 29:44 přišla úvodní branka zápasu. Chalupova střela zamířila přesně do pravého horního růžku Lehečkovy branky a hosté šli krátce před polovinou utkání do vedení.

Po obdrženém gólu mohli Písečtí dorovnat skóre v přesilovce. Jihočeši si vytvořili ve třetině hostů přesilovkou vzorec, ani jeden z pokusů ale neprošel za Willova záda. V pětatřicáté minutě se skóre opět měnilo. Před píseckou brankou dorazil puk za Lehečkova záda Štěpánek a hosté vedli o dva góly. V další mladoboleslavské šanci se objevil Babický, který individuální akcí zatáhl puk až před píseckou klec, v konečné fázi ale nasměroval puk pouze do připravené náruče gólmana Písku. Další změny prostřední dvacetiminutovka již nepřinesla a po čtyřiceti minutách tak 2:0 vedli.

První událostí třetí třetiny byla branka domácích. Andrlík napřáhl na modré čáře a ostrá střela zamířila přesně mezi Willovy betony. Vstřelený gól dodal domácímu týmu sebevědomí a Písečtí mohli ihned po vhazování opět udeřit, pozorný Will byl ale proti. Poté měl na hokejce vyrovnání také Homola, ani on nedokázal z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře pokořit. Minuty rychle ubíhaly a čas se pro písecký tým začal nemilosrdně krátit. V závěru ještě písecký využili oddechového času, po kterém následovala hra bez brankáře. S výsledkem už ale domácí pohnout nedokázali a na domácím ledě tak podlehli Mladé Boleslavi 1:2.