Dorost opět naplno bodoval!

Po týdenní pauze vyjeli opět písečtí dorostenci k dalšímu ligovému utkání. Také jubilejní desáté kolo přineslo svěřencům Mazance a Lynche plný bodový zisk. Průběh utkání však vypovídal přesně naopak, což potvrzuje také fakt, že až do čtyřiapadesáté minuty drželi Benátečtí brankový náskok. Pak ale přišel zvrat – během jednatřiceti vteřin dokázali Písečtí otočit skóre, když napřed vyrovnával Homola a do vedení poslal domácí hráče, po Kolaříkově přihrávce, Jakub Babka. Osmadevadesát vteřin před závěrečnou sirénou pečetil skóre Turek. Dorostenci od Otavy výsledkově napodobili sobotní utkání „A“ mužstva, další zápas je čeká následující pátek v Pardubicích, doma pak v neděli s pražskou Kobrou.
Liga dorostu , sk. B, 10. kolo, ne 28.10.2007, Zimní stadion Písek
Benátky
4:2
0:0, 0:1, 4:1
Branky a nahrávky: 42. Dvořák (Durčák, Křišťan), 54. Homola (Durčák), 55. Babka (Kolařík), 59. Turek (Durčák, Kolařík) - 28. Tomíček (Barták), 47. Tomíček (Jambor, Barták).
Rozhodčí: Ondřej - Flégl, Fiala.
Vyloučení: 9:7.
Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
Diváci: 85.
Písek: Kantor - Kodad, Kučera, Bernad, Homola, Tobolič, Dvořák, Durčák, Mašek, Přibyl, Andrlík, Kolařík, Křišťan, Turek, Babka, Zvoník, Michálek, Pošmourný, Kastner, Volf.
Benátky: Sedláček - Antal, Mikolášek, Staněk, Šefl, Šimek, Barták, Merta, Jambor, Svoboda, Svatý, Kubů, Šubrt, Tomíček, Polínský, Klouček, Sekera, Kejdana.
Po dvaadvaceti vteřinách musel čárový rozhodčí přerušovat hru poprvé, když hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. V úvodní akci píseckého týmu našel Durčák zcela volného Maška před brankou hostů, jenž kličkou do protisměrného pohybu brankáře hostů neuspěl. Turkova střela z vrcholu kruhu si vyžádala přerušení a následné vhazování před Sedláčkem. Chybná rozehrávka Merty nabídla zcela odkrytou branku Babkovi, kterému se nepodařilo otevřít skóre. Sólovým průnikem se dostal až před Kantora Kejdana, domácí brankář betonem vyrazil do rohu kluziště, odkud rozjeli hosté také další podobnou akci, na jejímž konci byl kotouč v Kantorově lapačce. Benátečtí byli od začátku lepé bruslejícím mužstvem a u nastřelených kotoučů v rohu kluziště byli téměř vždy o krok dříve. Poté co Bernad poslal Bartáka na párek, další z hráčů už byl nucen nedovolené zastavit tohoto hráče. Rozhodčí však viděl také prohřešek hráčské lavičky a poslal hosty na celé dvě minuty do třech. Domácí ale nedokázali početní výhodu změnit ve vedení. Ve dvanácté minutě přišlo první vyloučení za domácí straně, Dvořák držel Polínského proti pravidlům. Téměř celá přesilovka hráčů od Jizery byla odehrána v pásmu domácího mužstva, avšak koncovka hostům chyběla ke změně bezbrankového stavu. Benátečtí byli nepříjemně aktivní také po návratu pátého domácího hráče na led. Písečtí nebyli dlouho kompletní – Zvoník podrazil před Kantorovým brankovištěm stojícího Davida Kubů a další početní výhoda hostů byla na světě. V závěru své přesilovky zaznamenali hosté zakázané uvolnění.

Rychlý attack domácího mužstva přinutil hostujícího Sedláčka již v patnácté sekundě přerušovat. Michálek nedokázal v obrané třetině obrat Antala o kotouč, to se povedlo až nedovoleně Maškovi a poslal svůj tým do čtyřech. V oslabení se dostal do šance Kučera, puk mu ale při vší smůle sklouzl z hokejky a tak nedokázal zakončit podle představ. Benátky trápilo v přesilovce založení, a proto Kantor neměl přiliš práce. Poslední doznívání benátecké přesilovky však stálo za to – Kloučkovi sebrala branku z hole až Kantorova hbitá lapačka. Jen co ale byli domácí kompletní, další hráč putoval k trestu, Andrlík se prohřešil napadením. Po střele Šefla se před píseckou brankou strhla mela, nejlépe se zorientoval Barták, který chytře našel Tomíčka před brankou, jenž střelou přes ležící kopici hráčů poslal hosty do vedení a zároveň využil benátecké přesilovky. Hosté se brzy dostali do další přesilovky, po kontaktu Kučery měli před sebou další možnost na zvýšení. Tempo domácích hráčů naopak polevilo a Kantor měl plné ruce práce držet brankový náskok soupeře. Hráči v červených dresech byli do konce přesilovky před Kantorem jako doma, stav byl ale stále pouze o branku lepší pro hosty. Trio Babka, Zvoník a Turek v kombinaci tři na dva branku nevstřelilo, vynutilo si však dvouminutový trest za Staňkův krosček. Ani střela Kodada od modré, ani gólová příležitost Homoly v brankovišti před ležícím Sedláčkem branku nepřinesla. Na druhé straně nepříjemný Bartákův průnik mířil těsně nad Kantorovu branku. V poslední minutě se v obrovské příležitosti ukázal Durčák s Dvořákem, Sedláček i pro tentokrát úspěšně zasáhl a ponechal si nulu i do závěrečné dvacetiminutovky.

V čase 41:52 se začalo od začátku. Z dorážky dokázal vyrovnat Dvořák, přihrávku si připsal Křišťan. Manko hostů bylo rázem smazáno a Písečtí se dostali do zápasu. Od modré čáry tvrdě střílel Kodad, Sedláček však pro tentokrát úspěšnější. Domácí byli od začátku třetí třetiny lepším mužstvem a hosté se museli dvakrát osvobodit až zakázaným uvolněním. Bernadovu střelu od modré a následnou dorážku z hole Toboliče musel Sedláček podržet pod svou lapačkou. Pak ale přišlo zbytečné vyloučení Dvořáka, jenž dostal dvě minuty po vyhození kotouče z obraného pásma do hlediště. Tohle se výběru Mazance nevyplatilo a jedna z prvních akcí přesilové hry soupeře skončila brankou - stísněného výhledu Kantora využil Tomíček a vrátil svému mužstvu začátkem osmé minuty ztrácený náskok ze začátku fáze. Písečtí si zahráli také přesilovku, po držení Mikoláška. Další faul hostů znamenal benátecké dvojnásobné oslabení trvající 76 vteřin. Střela Bernada orazítkovala tyčku branky hostů, následná střela Kodada skončila v náručí Sedláčka. Dvanáct vteřin před návratem posledního vyloučeného skončila slibná akce domácích offsidem. Andrlíkovo vyloučení nepřišlo vhod a navíc se čas na vyrovnání tenčil. Další vyloučení, tentokrát po krosčeku Merty, dokázali dorostenci z jihu přetavit v branku – po Durčákově přihrávce vyrovnal na 2:2 takřka do prázdné branky Homola. V čase 54:14 se Písečtí poprvé v utkání dostali do vedení, po Kolaříkově přihrávce pozvedl píseckou s.n.o.p. arénu na nohy Babka. Z hokejistů Benátek se během minuty stal prohrávající celek. Definitivně pečetil brankový účet utkání Turek, který v čase 58:22 objel branku a prošoupl touš těsně podél tyčky do branky – 4:2. Závěr utkání patřil domácím, kteří si pohlídali plný bodový zisk.

Milan Mazanec, trenér píseckého dorostu: "První dvě třetiny jsme se snažili držet střed hřiště a také hru pod kontrolou, bohužel jsme ale inkasovali dvakrát nešťastně v oslabení. Ve třetí třetině jsme se pustili do rázného napadání ve třech a někdy i ve čtyřech hráčích a soupeře jsme za polovinu kluziště nepustili. Závěrečnou fázi jsme zaslouženě vyhráli a tím i celé utkání."