Dorost proti Litvínovu tvrdě narazil

Ani čtvrtý zápas ve třech dnech dorostencům Písku nevynesl bodový zisk. V dohrávce třiatřicátého kola svěřenci Mazance a Hejla nestačili na Litvínov zejména během druhé třetiny a celkově vysoko prohráli 1:9. V první části lovil Lehečka puk z branky dvakrát a když se stejný počin povedl hostům v krátkém sletu i ve druhé třetině, hlavní gólman Písku odešel střídat. Více než polovinu utkání poté hájil branku domácích náhradník Doubek, ani on ale nedovedl brankové hody hostů zastavit a pětkrát inkasoval. Kromě Filipa Vlčka čeká nyní dorostence desetidenní zápasová pauza. Forvard předních řad míří s nejmladší českou reprezentací na turnaj čtyř výběrů do ruského Podolsku.
Extraliga dorostu, 33. kolo, po 2.2.2009, Zimní stadion Písek
Litvínov
1:9
0:2, 1:5, 0:2
Branky a nahrávky: 41. Korous - 11. Rejžek (Smolka, Jurčík), 12. Šrámek (Jurčík), 22. Švarc (Šrámek), 24. Šrámek (Bittner), 26. Smolka (Eminger), 27. Matai (Jirák), 30. Matai (Smolka), 52. Smolka (Rejžek, Jurčík), 57. Bedecs (Průša, Řehulka). Vyloučení: 6:5, navíc Hrubý (PIS) a Bittner (LIT) - oba 10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:9.
Písek: Lehečka (24. Doubek) - Jáchym, Andrlík, Hřebíček, Polata, Kafka, Hrubý - Vlček, Paukner, Homolka, Přibyl, Korous, Marek, Radosta, Dupač, Kopec, Vejda, Volf, Homola, Kloud, Růžička
Litvínov: Brýl - Bittner, Ejem, Kasal, Mašek, Brettschneider, Strejček, Jirák, Eminger - Švarc, Smolka, Rejžek, Matal, Růžička, Písařík, Bedecs, Průša, Šrámek, Jurčík, Řehulka, Malec
Hned v první minutě mohl otevřít skóre domácí Radosta, který se ocitl zcela sám před Brýlem, ve vyložené šanci ale o centimetry minul. Písečtí byli na začátku hodně aktivní a také druhý útok obstaral před litvínovskou brankou slibně vypadající závar. Na druhé straně musel zasahovat poprvé v utkání Lehečka – Matai se rychlou individuální akcí dostal až před domácího brankáře, jeho zakončení tak tak zastavil písecký gólman před brankovou čárou. V páté minutě Písečtí přečíslili litvínovskou obranu a Vlček hledal před brankou najetého Přibyla, ten ale z nulového úhlu přestřelil. V další situaci dojížděl Homola nastřelený kotouč, ten ale přejel přes tři čáry a pískalo se zakázané uvolnění.

V osmé minutě se poprvé v utkání vylučovalo a k menšímu trestu usedl hostující Bittner. Jihočeši se ve své úvodní přesilovce minutu drželi v pásmu soupeře, malé zaváhání ale umožnilo Smolkovi vymanil litvínovskou čtveřici z obrany. Když byli hosté v plném počtu, po rychlé akci šli do vedení – první gól Litvínova zaznamenal v jedenácté minutě Rejžek – 0:1. Ani druhá branka hostů na sebe nenechala dlouho čekat – po dvaatřiceti vteřinách z nenápadné akce prostřelil Lehečku Šrámek a hosté rázem vedli o dvě branky – 0:2. Další průběh druhé třetiny přinesl ještě jednu početní převahu Písku, ani tu ale Mazancův výběr nedokázal zužitkovat. V závěru druhé části měl na hokejce snížení ještě Volf, jeho pokus ale skóre neměnil.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se nemuselo na úvodní přerušení dlouho čekat – Písečtí se příliš neshodli v rozehrávce a po odpískaném icingu se hra vrátila před Lehečku. Krátce po vhazování hosté přidali třetí branku – Šrámek předložil puk Švarcovi, který nekompromisní ranou zvýšil – 0:3. Čtyřiadvacátá minuta přinesla další přesný zásah na straně Litvínova – Šrámek najížděl zprava a dělovkou pod horní tyčku nedal Lehečkovi šanci - 0:4. Písecký gólman po čtvrtém gólu přenechal své místo náhradníku Doubkovi. Ani s ním neměli hosté slitování – v šesté minutě druhé třetiny osamocený kapitán Smolka ranou příklepem opět upravoval skóre – 0:5.

Necelou minutu poté lovil Doubek další puk z branky - Matai dostal přesnou přihrávku před branku a zakončením po ledě přidal šestý gól Litvínova – 0:6. Vzápětí následovalo více než minutové dvojnásobné oslabení hostů. Ani to ale Ullrychův výběr nezastavilo ve střílení branek – střelec Matai se dostal do průniku a jeho zakončení mezi Doubkovy betony se pomalu ale jistě došouralo do písecké branky – 0:7. Krátce před druhou přestávkou se trefili také domácí – napříč kluzištěm projel Korous a v poslední vteřině prostřední části kosmeticky upravil – 1:7.

Hosté tak vedli po čtyřiceti minutách o šest branek a o vítězi bylo po dvou třetinách prakticky rozhodnuto. Takový byl ve třetí třetině obraz hry, která zdaleka již neměla takový důraz a nasazení. Skóre utkání se opět měnilo až ve dvaapadesáté minutě, kdy osmý gól Litvínova zařídil Smolka – 1:8. Ještě blíže se mohli hosté přiblížit desítce v následné přesilovce, ani jeden z pokusu litvínovských hráčů si ale nenašel cestu do Doubkovy klece. Tři minuty před závěrečnou sirénou si hosté ve třetině Písku vynutili ještě jednu početní převahu. A tentokrát ji využili. K dvouciferné výhře přiblížil hosty na dostřel Bedecs – 1:9. Na devítce se ale počet vstřelených branek Litvínova zastavil a konečný výsledek utkání tak byl 1:9.