Dorost rozstřílel prvoligový Vajgar 14:0!

Písečtí dorostenci za sebou mají přípravné utkání s prvoligovým Jindřichovým Hradcem. Tento zápas je před následující extraligovou sezónou, která se kvapem blíží, přiliš nepřipravil. Naopak si Písečtí dovolili proti soupeři snad úplně všechno a bezzubý výkon Vajgaru nepřinesl ze strany hostů téměř žádné pozdvižení. Šedesát minut utkání přineslo v brance dorostenců KLH Vajgar Jindřichův Hradec rovných čtrnáct kousků, zatímco hráči Vajgaru vyšli brankově naprázdno. Další domácí přípravné utkání čeká dorostence IHC až v příštím týdnu, kdy se u Otavy přestaví dorostenecký celek Příbrami.
Přípravné zápasy dorostu, přípr., út 19.8.2008, Zimní stadion Písek
Jindřichův Hradec
14:0
4:0, 4:0, 6:0
Branky a nahrávky: 5. Pavlík (Vlček), 12: Radosta (Vlček), 19. Kopec, 20. Přibyl (Paukner), 25. Paukner (Kopec), 26. Pecholt (Pavlík), 30. Paukner (Radosta), 39. Radosta, 41. Pavlík (Vlček), 44. Pavlík (Vlček), 46. Vlček, 52. Marek, 54. Vlček (Turek), 56. Pecholt (Pavlík). Rozhodčí: Poskočil - Buršík, Zvoníček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 60.
Písek: Kafka T. - Dupač, Homola, Hrubý, Jáchym, Kafka J., Klud, Kopec, Marek, Paukner, Pecholt, Polata, Přibyl, Radosta, Pavlíček, Schovánek, Žemlička, Turek, Vlček, Vejda, Pavlík
Hned ve druhé minutě promarnil stoprocentní šanci Písecký Homola. Stejný útočník měl a hokejce o minutu později další skvělou šanci, tentokrát ale přihrávku zpoza branky promáchl. V čase 4:37 Písečtí poprvé brankově udeřili – Pavlík dostal přihrávku zpoza branky a střelou z voleje nedal gólmanovi hostů šanci. Sedmá minuta přinesla první vyloučení v utkání a zároveň úvodní přesilovku Písku. Domácí mužstvo si kromě menšího závaru před brankou, nic nevynutilo. V polovině desáté minuty se role vyměnili. Hradci v početní převaze vázla kombinace a Písečtí se s přehledem ubránili. Jen co byli domácí kompletní, skóre zápasu podruhé měnilo svoji podobu. Radosta elegantně obkroužil obranu Vajgaru a střelou kolem betonu zvýšil na 2:0. Čtrnáctá minuta nabídla kvalitní spolupráci Marka a Kopce, celá akce ale skončila předčasně offsidem. Devatenáctá minuta přinesla třetí branku Písku – Kopec se střelou střelou nemýlil – 3:0. Krátce po obdrženém gólu šli hráči Vajgaru do dalšího oslabení, které Písečtí dokázali do minuty využít a přetavit jej ve čtyřbrankové vedení. Z dorážky zvýšil Přibyl.

Začátek prostřední třetiny představoval, zejména na začátku, hru nahoru-dolu. Pak v čase 34:49 Paukner z mezikruží střelou po ledě vstřelil již pátou branku svého celku. A kanonáda pokračovala. Ani ne minutu poté přišla šestá branka do sítě Vajgaru. Teprve v osmé minutě prostřední třetiny se hosté poprvé dostali do střely, Krusův pokus ale nemířil do branky. Vzapětí Písečtí zavřeli svého soupeře, jako v přesilovce a zasypali gólmana Valgaru sprškou střel. Neuběhla ani polovina utkání a Dvořák lovil posedmé puk z banky – v čase 29:29 totiž Paukner střelou o tyčku měnil stav utkání. Dvaatřicátá minuta přinesla přečíslení Vajgaru. Kašpar s Přílepkem v kombinaci ve dvou proti jednomu nezazářili a po slibně vypadající akci se nakonec nedostali ani do zakončení. Svůj třetí gól v utkání mohl vstřelit opět Paukner, bravurní zákrok gólmana Vajgaru byl ale proti. Necelých pět minut před druhou přestávkou Hradecký Jindra fauloval a hosté vybídli domácí mužstvo k přesilovce. Okamžitě po vhazování mohl využít Radosta, jeho pokus ale Dvořák dobře vystihl. Při jednom ze závarů před Dvořákem se kolem hostující branky strhla potyčka, po které Písečtí hráli krátkou dvojnásobnou přesilovku. I přes obrovský tlak před brankou Vajgaru gól v početní výhodě Písečtí nedali.

Ve třetí třetině stačilo Písku dvacet vteřin k tomu, aby se opět měnilo skóre. Přesný zásah si připsal Pavlík. V čase 43:34 se píseckému manšaftu povedlo zaokrouhlit skóre zápasu na desítku, především díky brance Pavlíka – 10:0. Co střela, to gól, pomalu tak by se dalo hodnotit dění před brankou Vajgaru – jedenáctý gól jednou rukou vstřelil excelentně Vlček. V deváté minutě Bauman vyfasoval,po faulu na jednoho z píseckých útočníků, menší trest za hákování. V přesilovce příliš nechybělo, aby se skóre opět měnilo, dobře ale podržel od dvanáctého gólu hosty Eder. Ve dvaapadesáté minutě se skóre přece jenom posunulo po dorážce Marka. Čtrnáctá minuta poslední třetiny a třináctá branka v síti Vajgaru, v čase 53:53 uklidil puk pod horní tyčku Vlček. Krátce po vstřeleném gólu šli Písečtí do oslabení. Ani to jim ale nezabránilo k tomu, aby mohli dávat góly - v šestapadesáté minutě upravil Pecholt na 14:0! Tři minuty před koncem šli domácí opět do oslabení ale svoji závěrečnou početní výhodu hráči Jindřichova Hradce nedokázali využít. Písečtí dorostence ve svém dalším přípravném utkání rozstříleli KLH Vajgar Jindřichův Hradec 14:0.

Milan Mazanec, trenér Písku: „Bohužel nás soupeř vůbec neprověřil, ale alespoň jsme měli šanci pustit na led druhou garnituru hráčů, která v utkání ukázala, že je schopná hrát první ligu. To je velice pozitivní, tyto hráče budeme využívat na střídavé starty do první ligy. K utkání není moc co říct, jen jsme si vyzkoušeli pár variant.“